Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ elektronika] czy to moze być fabryczny alarm w e32?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz

    [ elektronika] czy to moze być fabryczny alarm w e32?

    tak jak w temacie co to mogą byc za czujnik?

    ten jest w podsufitce





    a to podejrzewam dioda jest:




    Pytanie moje jest takie czy jeżeli to ma być alarm to jak go uduchomić, sprawdzić czy wogóle działa. Nie mam pilota ani w kluczyku ani osobnego breloka?


    pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    U mnie jest taki sam zestaw..jest to z cala pewnoscia czesc fabrycznego systemu alarmowego+centralenego zamka niestety obaj nie mammy centralki do tego ;) juz pytalen na forum czy da sie to rozbudowac i info nie dostalem :/

    Co do aktywowania to dida na podszybiu sygnalizuje uzbrojenie jesli wpisujesz CODE na BC ( sprobuj i otworz np maske na aktywowanym kodzie ;)) kolejnym stanem w ktorym sie uaktywnia jest zamkniecie drzwi w pozycje ryglowania wtedy "alarm " sie uaktywnia.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Poczekam jeszcze może ktoś coś jeszcze napisze.

    pozdro

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    to jest fabryczny alarma - ktory ma IQ = 2 i raczej w dzisiejszych czasach moze powstrzymać tylko kompletnego amatora - szkoda sobie nim zaprzatac głowy ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Z rozbudową tego alarmu raczej cięzko. Można dokupić pilot, tzw scyzoryk(na allegro praktycznei niedostepny) nowy okolo 500 zl. W podsufitce jest odbiornik fal podczerwonych, działa to podobnie jak pilot od TV i trzeba celować w ten odbiornik. Na dole, w desce rozdzielczej jest jest dioda sygnalizująca prace oraz kolejny odbiornik podczerwieni. Ten słuzy do aktywowania nowych kluczyków i działa tylko z b. bliskiej odleglości. Kolejnym elementem systemu jest centralka alarmu schowana pod tylnią kanapą z lewej strony schowany między skrzyneczką z bezpiecznikami/kompami a "blachą do której jest przymocowana. Sterownik jest zielony i ma dodatkowy bezpiecznik. W skrzynce powinien być tez moduł obslugujący pilota. Z tego co pamietam jest chyba niebieski, dośc wysoki zrobiony przez Siemensa. Alarm ma kilka czujek. Sprawdza otwarcie drzwi, bagażnika i maski. Jest czujnik odholowywania auta(z licznika) oraz czujnik wybicia tylnej szyby(sprawdza prąd płynący przez uzwojenie ogrzewania tylnej szyby- czasami widać na postoju takie delikatne odparowywanie przy przewodach). Dodatkowo jest czujnik sprawdzający podniesienie kanapy oraz alarm się uaktywnia po odpieciu i podłączenu klem akumulatora. To jest chyba w standarcie. Czasami był dokladany do tego systemu czujnik przy radiu i otwarcia schowka. Syrena powinna się znajdować prawie centralnie w podszybiu w komorze silnika(źródła w necie podają ze była tez czasami montowana na prawym kielichu amortyzatora). To tyle co wiem na temat tego systemu. Pod koniec prodkcji e32 był nowy system juz na pilocie radiowym(odbiornik w lusterku samosciemniającym), chociaż większość elementow(czyt. czujek) nie zostala zmieniona. Ciekawostką jest to, że e32 wyjeżdzało z salonu z zamontowanymy systemem do pilota, jednak bez samego pilota. Podobno był też montowany czujnik ruchu jednak nie wiem na czym to dokladnie polegalo. Sam nie widzialem takiej e32.
    <<STOS>>

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    odświeżę temat
    mam niby fabryczny alarm, tą diodkę świecącą na konsoli
    chce sobie założyć alarm na pilota, moje pytanie brzmi jak go mogę obejść?
    bo wiadomo, przekręcam kluczyk w drzwiach to alarm się dezaktywuje
    jak podepnę się pod centralny w piny to jak będę otwierał/zamykał z pilota to będzie alarm też się wyłączał?
    dzięki z góry za odp.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez stos
    Sam nie widzialem takiej e32.
    Witaj kolego to zapraszam do mnie!
    Mam ten alarm z pilotami ze wszystkim w pełni działający z czujnikami ruchu, alarmem schowka itp.
    Zresztą jakiś przezorny Tolo zamontował dwa alarmy drugi dodatkowo z antynapadem którego chętnie bym się pozbył jednak jest cholernie fachowo wkomponowany w ten samochód i potrzeba by mi speca żeby to rozbroił i zdemontował...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    witam

    z tego co wiem to czujnik naslonecznienia
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    witam

    z tego co wiem to czujnik naslonecznienia
    mówisz o wspomnianym lusterku fotochromatycznym / elektrycznym?

  10. #10
    To lusterko z pierwszego zdjecia nie jest fotochromatyczne tylko zwykle, a czujnik o ktory pytasz to odbiornik pilota na podczerwien. Zadna precyzja. To odbiornik do pilotow tzw. scyzorykow. Rozkladany troche jak w VW ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •