W drugą stronę wiem że ludzie robili ale w tą chyba rzadko się zdarza. Mam już dość manuala w 7er ale nie mam najmniejszej ochoty rozstawać się z tym autem. Sprzedawać swojej i kupować inną w automacie też nie chcę bo wiem teraz co mam, co było robione, a auto praktycznie się nie psuje. W grę wchodzi więc tylko zmiana na automat. Wiem że to obniży wartość auta ale mam je już ładnych parę lat, pewnie jeszcze ze 2-3 bym potrzymał więc wartość odsprzedaży mi nie robi.

Interesuje mnie w tym temacie kwestia elektroniki bo poza nią rozumiem, że konieczna będzie wymiana całego układu napędowego od bloku silnika aż do wózka, z dyfrem włącznie. Do tego chłodnica i inne pierdoły "pod autem". W środku zapewne wodziki do skrzyni, cały mechanizm dźwigni, pedały, guzik do kickdown'a. I co dalej? Czy sama wiązka samochodowa automat/manual się czymś różni, czy wiązka automatu jest dopinana tak jak np. navi? I co z wiązką silnikową, różni się czymś?

Prosiłbym w miarę możliwości o odpowiedzi na pytanie a nie pisanie "że to bez sensu".