Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Problemy z chodem silnika.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań
    Powiedzcie mi... Czy ktoś już ściągał kolektor wydechowy przy aucie z "gazociągiem"? Nie mogę sobie poradzić z wiązkami które tam są itp. Szukałem po forum, ale nie mogę znaleźć żadnej pomocy... Przydałaby się jakaś fotorelacja, ew. ktoś z okolicy kto by mi pomógł wydobyć kolektor i odmę... Z dumą mogę napisać, że wymieniłem taką drobnostkę jak cięgno od asc i auto odzyskało troszkę żwawości i sprawności :). Chce wyeliminować lewe powietrze, które na mój gust zostaje zasysane gdzieś właśnie przy odmie i kolektorze.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    własnie wrociłem z garażu po demontażu kolektora ssącego - bo rozumiem, że o niego Ci chodzi a nie o wydechowy jak napisałeś. Mój demontaz spowodowany był wyciekiem płynu chłodniczego z rurek lączących pompę wody z kroćcami tylnej części silnika, a biegną one własnie pod kolektorem ssącym.
    Jeśli chodzi o demontoaz kolektora - poszedłem na latwiznę, a mianowicie:
    - trzeba odpiąć złącza z przedniej częsci silnika: silniczek krokowy, cięgna gazu i DSC, tempomatu, wtyczka z przeplywki, czujnika obrotów wałka rozrządu, temperatury silnika na termostacie z jednej jak i drugiej strony.
    - nalezy odlączyć złącza elektryczne cewek zapłonowych i podciśnienia w tylnej częsci silnika.
    - z góry kolektor mocuje 10 szt nakrętek na klucz 11, które trzeba odkręcić.
    - nalezy też odlączyć rurę filtra powietrza pomiędzy przepustnicą DSC, a przepływomierzem.
    - w drugim rzędzie cylindrów pod plastikową zatyczką przewodów są kable od alternatora które nie puszczą kolektora - ja moje rozciałem i przerobiłem na wtyczki aby móc ściągnąć kolektor.
    - teraz nie pozostaje nic innego jak rurkę aluminiową łączącą odmę z króćcem drugiego rzędu cylindow przesunąć długim śrubokrętem w stronę tyłu silnika, aby przy wyciaganiu kolektora jej nie wykrzywić.
    - można kolektor ściagać - przy czym w tej wersji trzymają go kable (przewody) idące to skrzynki ze sterownikami i przewody paliwowe - przy okazji ja moje zmieniłem bo były już sparciałe
    Jeśli chodzi o gazociąg to w moim przypadku tylko odpiąłem przewody zasilające wtryskiwacze gazowe i miałem wolny kolektor.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Miałem ten sam problem. Często zdarza się, że komp łapie błędy od gazu. Zanim rozbierzesz pół samochodu podepnij go najpierw pod komputer na zimnym silniku, wykasuj błędy, następnie nie przełączając na gaz pojedź do gazownika, który ustawi instalacje pod prawidłowe parametry i problem z głowy. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez arturkkk ; 05-11-2012 o 00:52

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez SPiDi Zobacz posta
    Rozumiem, że nikt nie wie co dolega mojej Beatce? :( ... Byłem u mechanika który siedzi w BMW i powiedział mi, że wg. Niego coś nie tak jest z prądem i elektryk musiał by do Niego zajrzeć. Kurde nie wiem już co robić. Robi się co raz zimniej, poród tuż tuż, a mi Beatka takie humory robi :/ ...
    Powiedz temu mechanikowi żeby nie siedział w BMW

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań
    Cytat Zamieszczone przez arturkkk Zobacz posta
    Miałem ten sam problem. Często zdarza się, że komp łapie błędy od gazu. Zanim rozbierzesz pół samochodu podepnij go najpierw pod komputer na zimnym silniku, wykasuj błędy, następnie nie przełączając na gaz pojedź do gazownika, który ustawi instalacje pod prawidłowe parametry i problem z głowy. Pozdrawiam.
    Hmm... Problem jest tego typu, że auto mi na benie w ogóle nie jeździ... Więc raczej nigdzie nie pojadę na samej benie... Parska, dusi się... Gaśnie. Jak dodam gazu, to momentalnie jest zduszone. A z prądem może być coś nie tak, bo ekran od navi / komputera widać jak mi mruga... tak jakby były jakieś przebicia.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Obawiam się, że niewiele zrobisz bez komputera. Trzeba podłączyć na zimnym silniku, może coś pokaże. Możliwe, że poprzestawiały się mapy wtrysku. Jeśli to prąd to czego chodzi na LPG?

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań
    Powiem tak, na pewno wcześniej była spora wina po stronie prądu, bo alternator ledwo chodził i wywalało mi 27 błędów na kompie. Po regeneracji alternatora z 27 zrobiło się chyba 7 o ile dobrze pamiętam. Stawiam głównie na te "pieprzone" lewe powietrze. A co do LPG to zaintrygowała mnie kolejność podpiętych wtrysków... Ktoś wie jaka powinna być prawidłowa kolejność?

Podobne wątki

  1. [silnik] Problemy z wkręcaniem się na obroty po rozruchu zimnego silnika
    Przez chester w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 22:58
  2. dwa problemy
    Przez Pemodemon w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 12:46
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 18:08
  4. -19 C i problemy
    Przez Cyga w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •