Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Motor-Life Spostrzezenia

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Motor-Life Spostrzezenia

    Witam .

    Chcial bym podzielic sie na forum wlasnymi doswiadczeniami na temat stosowania tego preparatu . Nie jest to zadna reklama . Od jakiegos czasu stosuje ten preparat w aucie zony (opel tigra 1.4 z 97 roku ) . Zainteresowal.em sie tym preparatem ze wzgledu na to ze u zony w aucie strasznie ciezko chodzila kierownica , wymienilem plyn we wspomaganiu i bez roznicy . Nawet znalazlem inna tigre zeby zobaczyc czy jest roznica miedzy autami . Okazalo sie ze w kazdym oplu z tamtegop okresu ciezko chodzi wspomaganie . Za namowa sasiada dolalem 100 ml preparatu do wspomagania . Ku mojemu zaskoczeniu wspomaganie chodzi lzej jest wyczuwalna roznica . Na moje oko 20% Szok najlepsze ze zaraz po wlaniu nie bylo wielkiej roznicy cala zmiana trwala kilka dni . Zeby moj test byl miarodajny nic kompletnie nie powiedzialem zonie i czekalem czy cos zauwazy . Okazalo sie ze zona zwrocila uwage na to odrazu po wyjezdzie z garazu . Kolejny test - w opelku chodzila z lekkimi szarpnieciami skrzynia automat . Nie jakis dramat zwykle lekkie szarpniecia starego automatu . Tym razem dolalem 150 ml . I kolejny szok skrzynia chodzi tak samo miekko jak u mnie w 7er . Preparat naprawde dziala i nie jest to zaden zageszczacz czy inne gowno . Ma konsystencje oleju a nie masla . Jest w pelni syntetyczny .

    Dodam tylko ze moj sasiad profilaktycznie dolewa ten preparat do swojego prawie nowego dizla co 2 wymiane oleju w silniku . Dolewa to nawet do ropy co kilka tankowan bo mowi ze to dobre na wtryski . Z poczatku sie z niego smialem , ale po moich testach jestem w stanie powiedziec ze ten preparat naprawde dziala .

    Pozatym wszystkim to przeczytalem jeszcze wiele pozytywnych opini w internecie na temat tego preparatu a wiecej info mozna przeczytac na tej stronie http://www.motorlife.pl/

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Jakoś mnie to nie przekonuje, dobre na wszystko to do niczego raczej??
    Wiem że ford ma takie dodatki do olejów skrzyń i wspomagania.
    Może ktoś jeszcze potwierdzić te cudowne właściwości tego specyfiku?? może jakiś przełom nastąpił.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Technics, a czy jest jakaś przeszkoda która powstrzymuje cię od zastosowania tego specyfiku w swojej becie? np dolej do skrzyni, dolej do wspomagania :) opisz jak się spisuje :P

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Na temat mojego e65 i preparatow jakie do niego leje napisze innym razem :) . Pozatym mysle ze spokojnie mogl bym napac tego specyfiku . Tylko ze w e65 wspomaganie chodzi super a skrzynia rewelacyjnie . Moze jak cos bedzie kulalo to tez zaleje .

    P.S za kilka dni zdam relacje po wlaniu tego preparatu do wspomagania w e38 .

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ja noszę się z zamiarem zastosowania Ceratec z Liqui Moly. Zrobię to jak wrzucę nowe głowice w zimę. Ale firma znana i lubiana i nigdy się nie przejechałem. A ta firma jeżeli to jest naprawdę stary Plastmal, to tak ze 20 lat temu mieli najlepszy na rynku wosk do lakieru, były nawet testy nawoskowanych aut polanych benzyną i zapalonych, po czym po wyczyszczeniu lakier nienaruszony.

    W każdym razie wtedy kosmetyki tej firmy to był numer jeden w Polsce.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    technics ,wlewaj ,może potem ja tez wleje bo czasem mi szwankuje servotronic :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ten moj sasiad notabene to juz pare lat na karku ma i wogole jest mechanikiem tu w Szwecji , Opowiadal mi ze ten preparat to juz w polsce jest od 80 lat . I mowil ze jak to sie do malucha wlewalo to ze bylo slychac jak sie zmienialy obroty silnika w maluchu .

    Osobiscie mnie zachecil fakt ze to nie jest jakis wspomagacz oleju . Ten preparat zachodzi w reakcje z metalem a nie z olejem . Czytalem na jakims forum ( juz nie pamietam gdzie wystarczy poklikac na google ) wypowiedz kolesia co obrabia silniki tzn szlify planowanie glowic i takie tam . Pisal ze mu maszyna nie chce tego metalu brac jak ktos na tym specyfiku jezdzi . To chyba o czyms swiadczy ...

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Pisal ze mu maszyna nie chce tego metalu brac jak ktos na tym specyfiku jezdzi . To chyba o czyms swiadczy ...
    Kolego z całym szacunkiem to śmierdzi motodoktorem lub innym specyfikiem ceramicznym...

    To nie jest dobre. Jest karta charakterystyki tego konkretnego preparatu co polecasz??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    A ta firma jeżeli to jest naprawdę stary Plastmal, to tak ze 20 lat temu mieli najlepszy na rynku wosk do lakieru, były nawet testy nawoskowanych aut polanych benzyną i zapalonych, po czym po wyczyszczeniu lakier nienaruszony.

    W każdym razie wtedy kosmetyki tej firmy to był numer jeden w Polsce.
    Chodzi Ci np o tą politurę? http://images.sklepy24.pl/48884976/4...ochodowych.jpg
    Sam jej długo używałem i zawsze byłem zadowolony. Mój wujek nie kupował do auta nic innego jak właśnie to.

    Co do "mikstury", o której pisze technic to podchodzi to pod preparat typu Modyfikator Plus.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Opakowanie było inne, całe czerwone, ale pewnie to to samo. Teraz to już przeżytek, ale wtedy był szał.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Jaki motor wybrać?
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 18:17
  2. E38 Because life is too short to drive boring cars !
    Przez Bartez w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 22:30
  3. [mechanika] Olstand Motor prufen
    Przez LUQA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 21:54
  4. V8 - music is my life
    Przez Waldi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 09:02
  5. E38 - motor swiruje :(
    Przez trolu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •