Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 153

Wątek: Spory problem m62, wibracje silnika po odpaleniu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz

    Spory problem m62, wibracje silnika po odpaleniu

    Witam

    Mam mały problem ze swoim M62 z 99 roku, już tłumacze o co chodzi.

    Wydaje mi się, że problem nasila się wraz ze spadkiem temp. zewnętrznej.
    Rano wsiadam do samochodu odpalam i o ile z odpaleniem nie ma większego problemu, zapala po 2-3 sekundach na zimnym o tyle po odpaleniu zaczyna się zabawa.
    Samochód, silnik wpada w ogromne wibracje, bujanie, całym nadwoziem, z silnika dochodzą jak by stuki, strzały po końcówkach wydechu i dymie z nich widać, że wydostają się w takich seriach nie wiem jak to opisać "bum, bum, bum" coś takiego.
    Obroty nie latają, po odpaleniu wchodzą na 1200 i schodzą na jakieś 600-700 i nie lata nic po obrotach.
    Oczywiście nie ma mocy, stuki z silnika są takie jak by zaraz miał wybuchnąć.

    Przy około 40 stopniach (test 7) załącza się gaz a problem momentalnie znika.
    Potem jak jest już ciepły nie ma żadnego problemu z wibracjami itp, również kiedy zmienię z gazu na benzynę i odwrotnie, problem pojawia się tylko na zimnym silniku, odłączałem już przepływkę ale problem z porannym masażem nadal jest, czyściłem przepustnice sprawdziłem, świece, cewki, końcówki fajek i nie za bardzo wiem co z tym dalej. Nie chce oddawać póki co auta do warsztatu bo boje się, że wymyślą jakiś problem z kosmosu za, który zapłacę majątek a okaże się, że to tylko jakaś pierdoła.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 13-10-2012 o 17:42

  2. #2
    Vip Vip Awatar NoVy
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    495
    BMW
    Było : E38 2.8 iA/ Było : E32 4.0 V8/ Obecnie : ///M3 e46
    Skąd
    Wrocek City / Southampton
    Jedź do kogoś kto ma kompa i podepnij się niech posprawdza wszystko koszt nie jest kosmiczny a może rozjaśnic sytuację z pracą silnika lub też pokazac o co kaman co jest nie tak :)
    Wieśniactwo to stan umysłu nie miejsce zamieszkania .........

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Walczyłem z podobnymi objawami, które nasilały się wraz ze spadkiem temperatury.
    Proponuję wymienić czujnik położenia wałka (ten na fałce z przodu za przepływomierzem).

    Ale mi w końcu pojawiły się błędy w DME i miałem trop. Sprawdź na kompie co tam pisze.

    Możesz ew. spróbować odpalić na odpiętym. Też powinno stabilnie chodzić (choć będzie zauważalnie mniejsza moc, szczególnie w dolnym zakresie obrotów).
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zdejmij klemę na 15 minut. Załóż i przez 3 dni nie przełączaj na gaz tylko używaj samej pb. Po tym napisz jak się auto zachowuje.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    24
    BMW
    bmw e39 540i
    Skąd
    suwałki
    nie polecał bym wymiany czujnika położenia wałka rozrządu bo ja go sam w tym roku wymieniałem ale objawy były zupełnie inne tzn silnik po odpaleniu po jakiś 2-3sek gasł i tak po 4 razie załapywał i chodził. Ja tu bym stawiał na cewki i coś z zapłonem. Niskie temperatury mają to do siebie że wtedy wychodza jakieś przebicia itp bo od spadku temp powstaje wilgoć.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Myślę, że wszystkie cewki jednocześnie nie mają przebicia. Nawet możesz sobie popatrzeć z DME, że radzi sobie z wykryciem missfire. Gdyby wszystkie cewki jednocześnie przestały działać, miałbyś na wszystkich cyl. wykryte missfire. A jeden czy dwa raz po raz nie spowodują zagaszenia silnika.


    Masz już odczyty z Inpy?
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Nie za bardzo wiem gdzie mogę podpiąć się pod kompa. Co do cewek i świec, chyba jest ok, gdyby iskra gdzieś skakała to autem bujało by cały czas i nie przestawało nagle kiedy przejdzie na gaz, ani kiedy już jest ciepły na benzynie. Na załączonym silniki, wypinałem cewki i po odpięciu każdej silnik reagował po odpięciu wibracjami, nierówną pracą, więc wszystkie świece i fajki są ok.
    Szczerze mówiąc problem pojawił się trochę po wymianie uszczelek pokryw zaworów - ale to może być tylko zbieg okoliczności.

    Osobiście myślę na 3 rzeczami /pompa paliwa/filtr paliwa/przestawiony rozrząd/

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ...albo lewe powietrze. Może źle założyłeś uszczelki i dopóki silnik się nie zagrzeje, to jest mała szczelinka?
    Łatwo jest zrobić test Plakiem żeby mieć pewność.

    Poza tym faktycznie skasuj adaptację jak kolega pisał wyżej i sprawdź jeszcze raz.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Za pokrywą od strony pasażera po wymianie lekko cieknie olej i kapie na kolektor wydechowy, i jak po nocy spadnie kilka kropel to przy nagrzewaniu lekko się dymi i trochę śmierdzi, chyba trochę źle siadły uszczelki w miejscy gdzie są tak wcięte w pół kole, (szczerze nie wiem jaki debil to projektował, jak by nie mogło być to proste), jednak nie powinno mieć to znaczenie, szczególnie, że jak przełączy się na gaz to nagle wszystko jest ok.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No tak, ale możesz mieć kilka przyczyn razem występujących:

    - nieszczelne uszczelki, zaciągające lewe powietrze
    - rozregulowane mapy Pb z powodu źle wyregulowanego LPG
    - źle ustawiony LPG z powodu nieszczelności

    Ważne, żeby eliminować wszystkie usterki po kolei. Sam nie wierzyłem, że da się dobrze zrobić podtlenek, dopóki nie zrobiłem najpierw sam porządku w uszczelkach w zeszłym roku a na koniec mi jeden koleś fajnie ustawił LPG. Auto jeździ na prawdę w porządku, tak samo żwawo jak na benzynie a o wiele taniej. I zakładanie starych uszczelek prędzej czy później się zemści.
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. [silnik] Płyn chłodzący. oraz spory problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 20:58
  2. [skrzynia] spory problem po regeneracji skrzyni
    Przez egz3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 10:21
  3. szyberdach spory problem
    Przez Przemik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 14:54
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 17:23
  5. [ elektronika] Klimatronik spory problem
    Przez SzeryfA3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •