Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 153

Wątek: Spory problem m62, wibracje silnika po odpaleniu

  1. #101
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Też bym zaczął od przepustnicy, ale wcześniej bym podpiął do kompa.

  2. #102
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    ogolnie moim zdaniem bezsensowne jest rozgrzebywanie silnika bez podlaczenia pod kompa,miales Piotrek jechac na diagnostyke ale cos nie dotarles :P musisz po 1 na kompie zobaczyc bledy, prace sond lambda ,MAF'u, czujnika obrotow walu i walka rozrzadu, bo jesli pracuja Ci wszystkie cewki i wtryski ,to ewientnie masz cos z dobieraniem mieszanki.

  3. #103
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wymienię przepustnice. Jak nie pomoże auto idzie pod młotek za grosze, bo ta studnia jest dla mnie zbyt głęboka.

  4. #104
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    no tak... po co jechac na kompa .lepiej wymieniac w ciemno i auto nazywac studnia :)

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Byłem nic nie wyszło poza tym co wiem, że wyjść miało i nie ma związku.

  6. #106
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Mam ten sam problem z m62. Chodził kiedys normalnie, potem zamontowalem instalacje gazową i dalej przez 2 lata działał miodzio. I od jakiegoś czasu jest opisywany przez Was problem. Wymieniałem różne części, diagnozowałem. Zauwazyłem że gdy pojeżdżę na samej benzynie jakieś dwa dni - czyli ok 100 km, to zaczyna działać normalnie. Rozmawialem z moim guru od gazu i mówi, że jest możliwość rozkalibrowania sie wtryskiwaczy gazowych, które z kolei wpływaja na odczyty sterownika silnika (benzynowego) i uczy się ten sterownik błędów z gazu no i sie przyzwyczaja. Krótko mówiąc sypie się mapa wtryskow sterownika benzynowego. Zauważcie, że wszystkie problemy związane z taka pracą silnika (opisane na różnych forach) maja użytkownicy samochodów z instalacja LPG, nie wyczytalem, żeby miał ktoś problem z użytkowaniem samochodu bez LPG. Stawiam na instalacje gazową. Umowiony jestem na przyszly czwartek z gazownikiem. Zobaczymy co wyjdzie.

  7. #107
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Byłem nic nie wyszło poza tym co wiem, że wyjść miało i nie ma związku.
    No to kup miernik, poszperaj na internecie za watosciami czujnkow, badz popos kolegow z forum o pomoc, a na pewno ma ktos takie informace, i sprawdzaj: Czujniki walkow rozrzadu, czujnik obrotu walu , i slyszalem tez ze czujniki spalania stukowego lubia namacic czasem jesli chodz o telepanie silnika. Komputer nie zawsze widzi padniety czujnik. to raz, a dwa... wspomniales ze masz jedna swiece przetoczona na pol gwintu... tego bym sie przyczepil przede wszystkim. Musisz jakos to naprawic , i zmienc ta swiece! to ze daje iskre, nie znaczy ze iskra jest wystarczajaco dobra. Swieca moze na 10 zaplonow , 6 dac prawidlowych i np: 4 przebite na bok , i efekt murowany. Masz zbyt wiele nie dociagniec w silniku . Pokusilbym sie tez o sprawdzenie cisnienia na cylindrach ,zeby wykluczyc najgorsze.Wymiany w ciemno , to jak tafic 6 w lotto. Nie zmienia nic, oprocz rujnowania portfela. Masz wiele filmikow na YT jak zdiagnozowac rozne rzeczy w silniku, jak silnik pracuje, jak wplywaja na jego prace poszczegolne czujniki i ich sygnaly,i to moze pomoc zrozumiec Ci co sprawdzac, od czego zaczac . Mechanika to nie chybil-trafil, trzeba wiedziec co z czego wynika, i diagnozowac po kolei ,az dojdziesz do czegos co jest nie prawidlowe.

  8. #108
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez chester Zobacz posta
    Mam ten sam problem z m62. Chodził kiedys normalnie, potem zamontowalem instalacje gazową i dalej przez 2 lata działał miodzio. I od jakiegoś czasu jest opisywany przez Was problem. Wymieniałem różne części, diagnozowałem. Zauwazyłem że gdy pojeżdżę na samej benzynie jakieś dwa dni - czyli ok 100 km, to zaczyna działać normalnie. Rozmawialem z moim guru od gazu i mówi, że jest możliwość rozkalibrowania sie wtryskiwaczy gazowych, które z kolei wpływaja na odczyty sterownika silnika (benzynowego) i uczy się ten sterownik błędów z gazu no i sie przyzwyczaja. Krótko mówiąc sypie się mapa wtryskow sterownika benzynowego. Zauważcie, że wszystkie problemy związane z taka pracą silnika (opisane na różnych forach) maja użytkownicy samochodów z instalacja LPG, nie wyczytalem, żeby miał ktoś problem z użytkowaniem samochodu bez LPG. Stawiam na instalacje gazową. Umowiony jestem na przyszly czwartek z gazownikiem. Zobaczymy co wyjdzie.
    W zupełności zgadzam się z chesterem. Zamiast rozbierać pół samochodu trzeba zaprogramować od nowa mapę wtrysków następnie nie przełączając na gaz pojechać do gazownika by ustawił instalację gazową pod nowe ustawienia i problem z głowy.
    Ostatnio edytowane przez arturkkk ; 16-11-2012 o 08:27

  9. #109
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Jeszcze jedno. Znam ten problem z autopsji a nie z gdybania. Kosztował mnie grosze i mogę cieszyć się autem. Naprawdę nie trzeba wymienić pół silnika, nakupić czujników itd. Pozdrawiam.

  10. #110
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Potwierdzam - też walczyłem z początkowymi nieszczelnościami a wisienką na torcie było porządne (choć niektórzy mówią, że ryzykowne) wyregulowanie LPG.
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. [silnik] Płyn chłodzący. oraz spory problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 19:58
  2. [skrzynia] spory problem po regeneracji skrzyni
    Przez egz3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 09:21
  3. szyberdach spory problem
    Przez Przemik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 13:54
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 16:23
  5. [ elektronika] Klimatronik spory problem
    Przez SzeryfA3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •