Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: jakie są skutki i efekty po wycięciu katów przy silniku m62 98r????

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    24
    BMW
    bmw e39 540i
    Skąd
    suwałki

    jakie są skutki i efekty po wycięciu katów przy silniku m62 98r????

    Witam, tak jak w tytule interesuje mnie jakie sa skutki i efekty po wycięciu katów w silniku m62 98r?? Może ktoś z was to robił i ma coś ciekawego do napisana w tym temacie??? Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Same pozytywy...przyrost mocy o 50%,przyspieszenie 0-100 w 3.5 sek i piękny dźwięk rodem z wyścigów DTM:D...masz jakiś konkretny powód aby je wyciąć?...acha zapomniałem dodać,że jeszcze budzet domowy poprawi się o około 1000 zł...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Nie wiem, jakie powody do wycięcia katalizatorów ma kolega, ale chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Wycięcie katów w większości samochodów może spowodować odwrotny skutek. Sam znam przykład kolegi, który to zrobił w golfie i bardzo się zdziwił, gdy auto zaczęło palić 30% więcej i straciło moc zamiast zyskać. W jego aucie były dwie sondy lambda przed i za katem. Gdy komputer stwierdził brak różnic w ich wskazaniach, zwariował :-) W mojej i wielu innych beemkach sondy są jedynie przed, a więc wycięcie zbędnej przegrody powinno dać silnikowi swobodniejszy oddech, co potwierdza wielu, którzy to zrobili. Sam w jednym ze swoich poprzednich aut (E32 3,5 R6) wyjmowałem kata i próbowałem go przedmuchać. Okazało się, że jest praktycznie niedrożny (bezczelnie rozwierciłem go długim wiertłem :-) ). Często tak się dzieje w starych autach, że ustrojstwo zatyka się nagarem, albo może coś się stapia przy zasilaniu gazem (nie wiem, dlaczego), więc jeśli ktoś pochwala ekologię, powinien chyba wymieniać katy po kilku latach używania. Nie zapominajcie, że rządy państw oszukują nas, ze to auta najbardziej zatruwają atmosferę (tak naprawdę mają udział na poziomie 2-3 %) Prawdziwymi winowajcami są elektrownie i wielkie fabryki, więc nie sądzę, zebyśmy musieli mieć jakieś wyrzuty sumienia po wycięciu katalizatorów.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    24
    BMW
    bmw e39 540i
    Skąd
    suwałki
    arturo193 jak się nudzisz to idz do przedszkola dzieciom bajki opowiadać, po to katy chcę wyciąć by mieć 1000zł za nie to raz a dwa że jeśli są przytkane to napewno wpłynie to na + a sondy mam tylko przed nimi jak są za i przed to wiem że nie można wyciąć a jak się zapcha to wstawia się drugi. Kolega wyciął w 530d to lepiej chodzi bo turbo szybciej się włącza a spalanie wzrosło o 0,5-1l max. Pytanie kieruje do kogoś kto to zrobił w takim silniku jak w temacie a nie do bajkopisarza który wstał lewą nogą i drażni go nawet taki temat. Pozdrawiam normalnych użytkowników forum.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja też mam wycięte i też mam tylko sondy przed nimi.
    Niestety nie mam porównania jak było przed tym, bo wyciął je poprzedni właściciel.

    Natomiast warto wiedzieć, że na przeglądzie upierdliwy diagnosta przychrzani się do inaczej wyglądających albo podejrzanie nowych obudów. U mnie na przeglądzie postukał w nie i było słychać ich charakterystyczny dźwięk (coś jak we flaszkę od piwa), ale albo zapomniał wychodząc z kanału albo sobie odpuścił skomentowanie.

    Podejrzewam też, że bardziej pośmierdują spaliny (na bogato) i w pewnych okolicznościach jest głośniejszy (jak się daje pełen ogień).
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Młody_BKW
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    22
    BMW
    E34
    Skąd
    Warszawa
    M62 generalnie nie lubi jak się mu odtyka wydech.

    Wycięcie katów sprawia że bardzo udrożniamy wydech a jak wiadomo był on policzony przez inżynierów bmw:D

    Generalnie jeżeli i tak ktoś chce modzić i tak to w m60/m62 zasada jest taka że wycinając katy dajmy x-pipe żeby utrzymać ciśnienie w układzie niezależnie od tego co wstawimy zamiast katów orginalnych/zamienników podobnych do orginału

    Najważniejsze to nie ruszać tłumika środkowego wycinanie go w m60/m62 to strzał w kolano!!! Sam byłem świadkiem spadku mocy o 22HP (!) i takich przypadków jest wiele bo ludzie po modernizacji odczuwają spadki mocy i nawet efekt placebo głośniejszego dźwieku nie jest w stanie skutecznie ukryć spadku tej mocy.

    Końcowy według upodobań można zmienić lecz z zasadami w/w.

    To chyba by było na tyle:D

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez bawarczyk Zobacz posta
    arturo193 jak się nudzisz to idz do przedszkola dzieciom bajki opowiadać
    A Ty jak sie nudzisz to może użyj szukajki bo można by poemat napisać na ten temat...choćby tutaj http://7er.pl/showthread.php/6437-Wy...ght=wyci%EAcie
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez bawarczyk Zobacz posta
    po to katy chcę wyciąć by mieć 1000zł za nie
    Jeśli wkłady są metalowe to dostaniesz najwyżej 100 zł,to nie e32 tu na wszystkim oszczędzano a napewno na ceramicznych katalizatorach.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 13-10-2012 o 18:43
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Podobne wątki

  1. [silnik] Zbiór materiałów o silniku M62
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 20:05
  2. bmw e38 740ia 4.4 m62 cykanie w silniku na biegu jałowym
    Przez wojtas23011990 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 21:31
  3. [silnik] brak termostatu, jakie skutki? Prośba o wskazówki
    Przez PanByku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 12:12
  4. Jaka benzyna do M62 3,5i?? 98r
    Przez bawarczyk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 07:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •