Witam.Teraz chiałbym przedstawić Wam wszystkie problemy jakie udało mi sie znaleść w swoim 725tds,a nazbierało sie troche tego :/

1.Pierwszym problemem są pixele na wyświetlaczu przy zegarach.Czytałem o tym,że to mankament Bmw

2.Drugi problem to zapalniczki samochodowe.Nie są podświetlone i nie grzeją.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki,lecz wszystkie okazały być sie dobre.Schemat bezpieczników mam w języku włoskim,więc leże :( nie wiem co to może być.Być może brakuje tego bezpiecznika,ale po miałby ktoś go wyjmować??!!

3.Trzeci problem to problem z klimą.Chodzi o to,że nie zawsze sie właczy.Ale jak już zatrybi to chłodzi mocno i dośc szybko.To chyba coś z jakimś czujnikiem bo
po wciśnięciu kontrolki <*> zawsze zapala sie sielona dioda sygnalizująca o właczeniu klimy,więc chyba włącznik jest O.K

4.Czwarty problem polega na tym,że gdy włacze nawiew na szyby bądz na nogi ciagle dmucha gorącym powietrzem niezaleznie od ustawienia temperatury.Zimne powietrze mam jedynie jak ustawie nadmuch srodkowy.Dodam ze temperatura zewnetrzna ciagle pokazuje -40.Więc moze to wszystko jest powiązane ze sobą.

5.Piąty problem to zapalające sie kontrolki asc+abs.Czasem jak sie zapalą podczas jazdy po jakimś czasie gasną,a czasem palą sie ciagle.

6.Szósty problem to jakieś delikatne <pukania> na wybojach w przednim zawieszeniu.Podejrzewam jakieś koncówki,łaczniki.Amortyzatory raczej wykluczam.Bo naprawde jest sztywne,nie buja nim.Z tego co mówił poprzedni własciciel to były niedawno zmieniane.

7.Siódmy problem to komunikaty na wyświetlaczu:

Dodam,że wszystkie zarówki mam sprawne a klocki hamulcowe są bardzo grube prawie jak nowe.
Oto moje błedy:
BREMSBELAGE
ABBLENDLICHT-komunikat gaśnie po odpaleniu silnika i właczeniu świateł drogowych..Powinno tak być??
STANDLICHT -postojówki są ok.Może to temu że ma wstawiony jakiś bajer,ze po przekreceniu kluczyka na zapłon postojówki zaczynają mrugac kilkakrotnie na przemian jak stroboskopy<no i to nie są zwykle żarówki postojowe tylko jakies diody>

8,Ósmy problem to skrzynia:Redukuje idealnie ,lecz problem polega na tym,że po gwałtownym zredukowaniu<kick down> skrzynia nie chce przez jakiś czas wrzucic przy wiekszej prędkości na ostatni bieg i ciagnie na "czwórce" tak jakby sie zacinała.Ten problem pojawia sie czasami i tylko na tych najwyzszych biegach jak jezdze po mieście wszystko jest wporządku.

9 OSTATNI problem narazie zaradziłem.Autko dusiło sie i nie miało "kopa" przy ruszaniu wciskałem gaz a on stał w miejscu,ekonomizer pokazywal wysokie spalanie a on dopiero po paru sekundach rozwijał moc no i czasem obroty falowały na luzie.Zmieniłem filtr paliwa,powitrza i wlałem jakiś dodatek do diesla firmy Castrol< oczywiscie w odpowiedniej proporcji> który to niby przeczyszcza pompe wtryskowa i wtryski no i ten problem zniknął,narazie mam go z głowy

10.No i żeby było parzyście z pytaniami zapytam czy wiecie jak zmienić język z niemieckiego na angielski w komputerze pokładowym.
http://bmw7.website.pl/porady_jezyk.htm próbowałem tego ale u mnie wyswietla "Test...." nie moge rozczytac wszystkiego ze wzgledu na pixele.


No i jak sami widzicie nazbierało sie tego troche.Ale i tak nie żałuje bo Bmw to jest autko o którym zawsze marzyłem a przyjemność z jazdy jest bardzo duża.Wczesniej jezdziłem audi 100 c4 2,6 v6 no ale BMW to BMW :) Chcę jeszcze podkreślić że nie jestem jakimś tam znawcą motoryzacji,a moje problemy i ich opisy moga okazać sie komuś rzenujące,ale ja naprawde nie jestem expertem pisałem prostym jezykiem.Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za porady!!! :)