Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Usterki w moim BMW PROSZE O PORADY

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34

    Usterki w moim BMW PROSZE O PORADY

    Witam.Teraz chiałbym przedstawić Wam wszystkie problemy jakie udało mi sie znaleść w swoim 725tds,a nazbierało sie troche tego :/

    1.Pierwszym problemem są pixele na wyświetlaczu przy zegarach.Czytałem o tym,że to mankament Bmw

    2.Drugi problem to zapalniczki samochodowe.Nie są podświetlone i nie grzeją.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki,lecz wszystkie okazały być sie dobre.Schemat bezpieczników mam w języku włoskim,więc leże :( nie wiem co to może być.Być może brakuje tego bezpiecznika,ale po miałby ktoś go wyjmować??!!

    3.Trzeci problem to problem z klimą.Chodzi o to,że nie zawsze sie właczy.Ale jak już zatrybi to chłodzi mocno i dośc szybko.To chyba coś z jakimś czujnikiem bo
    po wciśnięciu kontrolki <*> zawsze zapala sie sielona dioda sygnalizująca o właczeniu klimy,więc chyba włącznik jest O.K

    4.Czwarty problem polega na tym,że gdy włacze nawiew na szyby bądz na nogi ciagle dmucha gorącym powietrzem niezaleznie od ustawienia temperatury.Zimne powietrze mam jedynie jak ustawie nadmuch srodkowy.Dodam ze temperatura zewnetrzna ciagle pokazuje -40.Więc moze to wszystko jest powiązane ze sobą.

    5.Piąty problem to zapalające sie kontrolki asc+abs.Czasem jak sie zapalą podczas jazdy po jakimś czasie gasną,a czasem palą sie ciagle.

    6.Szósty problem to jakieś delikatne <pukania> na wybojach w przednim zawieszeniu.Podejrzewam jakieś koncówki,łaczniki.Amortyzatory raczej wykluczam.Bo naprawde jest sztywne,nie buja nim.Z tego co mówił poprzedni własciciel to były niedawno zmieniane.

    7.Siódmy problem to komunikaty na wyświetlaczu:

    Dodam,że wszystkie zarówki mam sprawne a klocki hamulcowe są bardzo grube prawie jak nowe.
    Oto moje błedy:
    BREMSBELAGE
    ABBLENDLICHT-komunikat gaśnie po odpaleniu silnika i właczeniu świateł drogowych..Powinno tak być??
    STANDLICHT -postojówki są ok.Może to temu że ma wstawiony jakiś bajer,ze po przekreceniu kluczyka na zapłon postojówki zaczynają mrugac kilkakrotnie na przemian jak stroboskopy<no i to nie są zwykle żarówki postojowe tylko jakies diody>

    8,Ósmy problem to skrzynia:Redukuje idealnie ,lecz problem polega na tym,że po gwałtownym zredukowaniu<kick down> skrzynia nie chce przez jakiś czas wrzucic przy wiekszej prędkości na ostatni bieg i ciagnie na "czwórce" tak jakby sie zacinała.Ten problem pojawia sie czasami i tylko na tych najwyzszych biegach jak jezdze po mieście wszystko jest wporządku.

    9 OSTATNI problem narazie zaradziłem.Autko dusiło sie i nie miało "kopa" przy ruszaniu wciskałem gaz a on stał w miejscu,ekonomizer pokazywal wysokie spalanie a on dopiero po paru sekundach rozwijał moc no i czasem obroty falowały na luzie.Zmieniłem filtr paliwa,powitrza i wlałem jakiś dodatek do diesla firmy Castrol< oczywiscie w odpowiedniej proporcji> który to niby przeczyszcza pompe wtryskowa i wtryski no i ten problem zniknął,narazie mam go z głowy

    10.No i żeby było parzyście z pytaniami zapytam czy wiecie jak zmienić język z niemieckiego na angielski w komputerze pokładowym.
    http://bmw7.website.pl/porady_jezyk.htm próbowałem tego ale u mnie wyswietla "Test...." nie moge rozczytac wszystkiego ze wzgledu na pixele.


    No i jak sami widzicie nazbierało sie tego troche.Ale i tak nie żałuje bo Bmw to jest autko o którym zawsze marzyłem a przyjemność z jazdy jest bardzo duża.Wczesniej jezdziłem audi 100 c4 2,6 v6 no ale BMW to BMW :) Chcę jeszcze podkreślić że nie jestem jakimś tam znawcą motoryzacji,a moje problemy i ich opisy moga okazać sie komuś rzenujące,ale ja naprawde nie jestem expertem pisałem prostym jezykiem.Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za porady!!! :)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Re: Usterki w moim BMW PROSZE O PORADY

    Cytat Zamieszczone przez Karington
    1.Pierwszym problemem są pixele na wyświetlaczu przy zegarach.Czytałem o tym,że to mankament Bmw
    W dziale 'Polecane warsztaty' są namiary do firmy z Radomia - koszt naprawy 150zł.

    Cytat Zamieszczone przez Karington
    3.Trzeci problem to problem z klimą.Chodzi o to,że nie zawsze sie właczy.Ale jak już zatrybi to chłodzi mocno i dośc szybko.To chyba coś z jakimś czujnikiem bo
    po wciśnięciu kontrolki <*> zawsze zapala sie sielona dioda sygnalizująca o właczeniu klimy,więc chyba włącznik jest O.K

    4.Czwarty problem polega na tym,że gdy włacze nawiew na szyby bądz na nogi ciagle dmucha gorącym powietrzem niezaleznie od ustawienia temperatury.Zimne powietrze mam jedynie jak ustawie nadmuch srodkowy.Dodam ze temperatura zewnetrzna ciagle pokazuje -40.Więc moze to wszystko jest powiązane ze sobą.
    Zacznij od wymiany czujnika temperatury zewnętrznej - na Allegro koszt 20-50zł.


    Cytat Zamieszczone przez Karington
    5.Piąty problem to zapalające sie kontrolki asc+abs.Czasem jak sie zapalą podczas jazdy po jakimś czasie gasną,a czasem palą sie ciagle.
    Tutaj obstawiam czujniki ABS przy kołach, podjedź pod komputer i będziesz wiedział który nie styka.


    Cytat Zamieszczone przez Karington
    STANDLICHT -postojówki są ok.Może to temu że ma wstawiony jakiś bajer,ze po przekreceniu kluczyka na zapłon postojówki zaczynają mrugac kilkakrotnie na przemian jak stroboskopy<no i to nie są zwykle żarówki postojowe tylko jakies diody>
    Sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś - diody mają inny opór, komputer widzi je jako spalone żarówki.

  3. #3
    1 Pixele da się naprawić ;)
    2 Bezpieczniki odp za zapalniczkę to 52 , 66
    3 Problem z klimą może odnosić się do Twojego 4 problemu moim zdaniem walnięty czujnik temp. zewnętrznej jest on z przodu auta po jego lewej stronie za zderzakiem
    4 J.W
    5 Miałem coś takiego w e32 kiedy założyłem felgi 18 '' z dosyć niskimi oponami z przodu 225/40/18 po zmianie na seryjne koła problem znikał ( tak było u Mnie )
    6 Polecam jakiś warsztat z kanałem szarpakami tam wszystko wypłynie na wierzch a poprzednim właścicielom czy wierzyć ? lepiej to sprawdzić
    7 Diody tak mają efekt strobo ringi też
    Pozdrawiam
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34
    Właśnie zaprowadziłem samochód do elektromechanika który ma naprawić mi moje problemy z klimą.Mówił,że za to wszytko może mieć powiązanie z niedziałającym czujnikiem temp.zewnetrznej.No ale zobaczymy.
    Najgorsze jest to że podczas prowadzenia samochodu do mechanika po i przełożeniu skrzyni na neutral,na wolnych obrotach zaczęły mi znowu falować delikatnie o broty i silnik nabierał dziwnych drgań..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •