Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Amortyzatory e38 konkretne opinie

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    SRL i inne wynalazki nie sa komfortowe i wytrzymuja max 30kkm jak sie ma fart.
    Teraz zalozylem Monroe i mam to czego chcialem, czyli miekka limuzyne. Zawieszenie na nich stoni nieco nizej jak na serii. Zalozenie Bilstein sprawi, ze auto bedzie twardsze niz na fabrycznym zawieszeniu, auto tez powinno stanac wyzej. A tak na prawde jedyna sluszna racja to Sachs bo takie ida na pierwszy montaz i te maja charakterystyke pracy jak fabryczne. Przebiegi 3 ostatnich wymienionych przezemnie producentow sa nieporownywalnie wieksze jak brendu pakowanego w pudelka zamawiajacego.

    Dodam takze, ze mialem doczynienia z KYB przy innym aucie niz 7er. Sa bardzo miekkie i auto czesto schodzi na nich nizej niz seria. Ale sam w sobie jest ok.

    Zauwazylem temat stacji diagnostycznej. Aby w BMW 7 urzadzonka pokazaly 30% to trzeba albo zaspawac amory albo nie miec opon! Skad ten pomiar? Nowy zestaw amortyzatora i sprezyny ma sprawnosc ok 90%, jezeli wyskakuje 70% to warto sprawdzic, czy amory nie sa do wyrzucenia.

    Przy wymianie amortyzatorow warto zaopatrzyc sie takze w nowe oslony gumowe bo te na bank po kilkunastu latach sa w rozsypce. Najlepiej kupic od wersji z pakietu na zle drogi bo sa dluzsze i lepiej zabezpieczaja amortyzator.

    Jak ktos chwali SRL albo inny brend hurtowniany to chyba nie ma pojecia jak pracuje fabryczne zawieszenie albo jezdzi max 90 km/h do kosciola w niedziele...
    Jak ktos atakuje garby, zapierdziela i robi km nie powinien nawet zwracac uwagi na takie "wynalazki dla biednych"

    I tak jak ktos wczesniej wspomnial, one nawet nie pociekna, po prostu przestana dzialac, wcisniesz tlok reka a on tak juz zostanie... gowna, ktore moga zabic.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 16-10-2012 o 22:16

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Na pierwszy montaż szły też BOGGE ,każdy ma swoją opinię,ja też wziąłem na próbę srl i na razie jestem zadowolony,następne jak się skończą srl kupię firmowe,drogi w moim rejonie są kiepskie i amory mają co robić,opony mam 255 18 przód i tył i często latam może nie do kościoła ale w trasie do pracy powyżej 200 km/h,czy zabić?-chyba więcej czyha niebezpieczeństw na drodze?
    sławomir

  3. #23
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Ja z kolei polecam Meyle, mam je na przodzie od roku. Nie widać śladów zużycia. Odradzam zakup srl, po przejechaniu 4-5 tkm miały już 70 %, autem bujało jak na łodzi :))
    Pozdrawiam, Przemos

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    jeśli chodzi o moje doświadczenie o Meyle to nie polecam . niedawno założyłem na przód do e39 żony i żałuję , że pokusiłem się na te parę zł i nie zainwestowałem w bilsteina np. auto jest stanowczo za miekkie i nie prowadzi się tak pewnie i precyzyjnie jak na poprzednich amo (bilstein) gdy były sprawne. chociaż może do e38 charakterystyka Mayle jest inna.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    364
    BMW
    740 1997
    Skąd
    Słupsk/Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    drogi w moim rejonie są kiepskie i amory mają co robić
    Tym bardziej powinieneś zainwestować w dobrą firmę, bo się wykosztujesz na dużą ilość taniego g...a. Szkoda czasu, kasy i nerwów.

  6. #26
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    Na pierwszy montaż szły też BOGGE
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    A tak na prawde jedyna sluszna racja to Sachs bo takie ida na pierwszy montaz
    To ten sam amor, szukałem zdjęcia naklejki z fabrycznego amortyzatora ze wspólnym logo ale google się nie popisało.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Nie zakładając nowego wątku podkleje się tu. Czy te amorki sachs super touring są jakieś dłuższe albo jakoś wzmacniane ?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    602
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    ... brend hurtowniany...
    A co to takiego? Nazwa, towar, firma, wytwórca ?
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Niedawno wymieniałem całe zawieszenie z przodu. Popytałem osób zorientowanych i zdecydowałem się na amortyzatory Sachs. Cena w zależności od sprzedawcy to ok. 500 zł za sztukę. Odbojniki i pozostałe akcesoria również Sachs'a. Nie zrobiłem na nich dużo - bo może z 10kkm ale auto płynie... Moja siódemka nie jest jedyną jaką mam okazję jeździć (jeżeli chodzi o e38 to mam porównanie jeszcze do dwóch) ale szczerze powiem że był to chyba najlepszy wybór... Co do trwałości... - czas pokaże... :)

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    P.S. Kolego pamiętaj że 7er to stosunkowo ciężki samochód. Słabej jakości części (szczególnie zawieszenia) wykończy w mgnieniu oka.

Podobne wątki

  1. [e38] 740 '99 - Opinie
    Przez hostessa w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:35
  2. Opinie e38 740i 94'?
    Przez sirlevoire w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 15:19
  3. E38 740 manual opinie
    Przez pawel85 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2009, 07:36
  4. amortyzatory e38 z s edc
    Przez robak190382 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •