Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Przerobka ukladu wydechowego....

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow

    Przerobka ukladu wydechowego....

    Panowie....dzis dokonalem przerobki ukladu wydechowego z instrukcji sebka.... wszystko ladnie pieknie....tylko.... jest mega glosno!!!! Zalamalem sie! przy delikatnym wcisnieciu pedalu gazu jest fajny bas....klang V8....ale po wcisnieciu gazu na maksa.... jest niesamowicie glosnio, a do tego robi sie taki metaliczny dzwiek....niesamowity ryk. jutro moze filmik bede mial a kilka fotek z przerabiania wstawie w przyszlym tyg. Mam pytanie, czy glosnosc moze zalezec od wielkosci tej dziury w kolanku? jak myslicie, bo jestem zalamany.... gdy to czytacie nie zdajecie sobie sprawy....z tego jak jest glosno ;(

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    tak - zalezy od otworu w kolanku i od srednicy rur jakie zamontowales.

    Gdy auto sie porzadnie rozgrzeje jest ciszej - i wogole po paru tygodniach sie uspokoilo.

    Zalezy tez od tego czy masz katy czy nie.

    Pozdrawiam


    Sebek

  3. #3
    7ka
    Gość
    ja sobie wobrazam bo kiedys cos mnie podkusilo w e34 525 zeby zrobic sportowy wydech :razz: jadac wszystkim alarmy sie wlaczaly... wiec wspolczuje..

    ja ogolnie jestem sceptycznie nastawiony do tego typu tuningowi

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    No wlasnie nie mam katow a tlumikaz wywalil mi dziure w tym kolanku wielkosci starej koncowki, wiec spora.... :(
    Czyli trzeba zmniejszyc ten otwor i powinno byc ciszej? No juz Krzychu mam tez dosc tego tuningu...
    Sebek, a mowiac ze po paru tyg sie uspokoilo, tzn ze u Ciebie na poczatku tez sieczka byla?
    Bez tego metalicznego dzwieku to efekt mily dla ucha...V8 gra pieknie....

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ja nie mam metaliczego dzwieku - a katow tez nie mam.

    W pierwszy dzien po przerobce - jeszcze w warsztacie tez bylem zalamany.

    Ale na zewnatrz efekt juz inny - lepszy.

    Tak mi sie wydaje ze po uplywie czasu sie lekko uspokoil - znaczy uciszyl i teraz pieknie mruczy.


    Sebek

    p.s. dawaj fotki, robile zdjecia w czasie przerobki ?

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Panowie ... a jaki będzie efekt akustyczny i jaki będzie dźwięk jak to zrobię w 2.8 .... ??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Fotki wkleje najprawdopodobniej po niedzieli, niestety jestem uwieziony w roboce non stop :(.... no i tez przez to nie moglem byc u tlumikaza i patrzec na prace,wiec poprosilem go by zrobil pare foci.... a teraz nie do konca jestem zadowolony z efektu wizualnego (za bardzo wystaja koncowki) oraz jestem przerazony efektem dzwiekowym! Dzis rano znow sie zalamalem.... 8/ Za to wykonanie pierwsza klasa, koles naprawde sie postaral. Wrzuce pozniej namiar na niego w polecane warsztaty...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    12
    Witam,
    a teraz jedz na hamownie i sprawdz jak Ci moc i moment spadly......
    Zabawy z wydechem sa ciekawe i daja czasem mile doznania akustyczne, ale jezeli ten uklad sami zaprojektowalismy - to jezeli o wykres mocy i momentu - efekt losowy.
    Poza tym nie wiadomo co sie bedzie dzialo np. z uszczelka pod glowica.
    Uklad wydechowy jest conajmniej bardzo skomplikowany, zeby cokolwiek chcemy w nim zmieniac nalezalo by przestudiowac teorie przeplywu plynow np. i przeprowadzic bardzo kosztowne testy na naszym zaprojektowanym ukladzie.
    Podstawa jest budowanie od podstaw, tzn. od kolektora wydechowego.

    Ale jezeli komus nie zalezy na trwalosci silnika i osiagach to zabawa wydechem dla walorow dzwiekowych jest jak najbardziej ciekawym zajeciem ;)

    badstuff - jak nie bedziesz sobie radzil z zaglosnym wydechem to wstaw na samym koncu wydechu krzyz (dwa cienkie prety / blaszki zespawane w krzyz i wspawane w rure) - powinno wyciszyc, a zostanie fajny pomruk, mozesz tes wykorzystac taki wynalazek jak tzw. strumienica - jako wyciszacz. Albo zainwestowac w sportowy katalizator ;)
    Praktycznie nie ma zadnych oporow powietrza - koszt kolo 6-8 tys za sztuke.

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Badstuff trzeba było się ustawić ze mną byś mógł w realu ocenić ..... ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    a u Ciebie tez jest na maksa glosno Anatol? a moze przejezdzasz dzis przez centrum? :) do 20 jestem w pracy :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •