Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 17

W±tek: Ma³e porównanie cen w popularnych sklepach z czê¶ciami

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11

    Post Ma³e porównanie cen w popularnych sklepach z czê¶ciami

    Poniewa¿ temat wymiany uk³adu ch³odzenia zbli¿a siê du¿ymi krokami, zrobi³em ma³e rozeznanie, co i gdzie lepiej kupiæ.
    Niektórzy pewnie pokrêc± g³ow± i stwierdz± co¶ w stylu typowego Niemca "ch³opie nie kombinuj, jak kupi³e¶ BMW to p³aæ za czê¶ci w ASO". Niestety w rzeczywisto¶ci oprócz bud¿etu na samochód s± jeszcze inne wydatki. Idzie zima, trza kupiæ ciep³e ubranie (wiecie, jak ¿ona mówi, ¿e wysz³o z mody, to nie ma mocnych), przestaæ sto³owaæ siê co tydzieñ w barach sushi (jak np. Micha³ F.) czy kupiæ opa³ do pieca :-)

    ...tak czy siak, przygotowa³em sobie ma³e porównanie.
    Zapyta³em sze¶æ sklepów, które widniej± na pierwszej stronie wyników Google.
    Odpowiedzia³y przez 4 dni tylko 4. Nie odpowiedzia³y BMWstore.pl oraz oryginalneczesci24.pl

    Wyniki w tabelce poni¿ej



    S³owem komentarza:
    - Od ceny w ka¿dym przypadku trzeba odj±æ jedn± z wyt³uszczonych czê¶ci, gdy¿ teoretycznie s± to te same czê¶ci, ale nie potrafiê znale¼æ ró¿nicy miêdzy nimi w budowie ani, która tak na prawdê z nich jest mi potrzebna.
    - Silesia Parts proponuje sprzeda¿ drobnicy w opakowaniach zbiorczych, co uwa¿am za dziwne posuniêcie (st±d ta cena realna)
    - trzycyfrowe oznaczenia pod tabelk± to trzy ostatnie cyfry czê¶ci i adekwatny komentarz (producent, cena, itp.)


    Mo¿na konstruktywnie komentowaæ albo zasugerowaæ inne sklepy do porównania.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 11-10-2012 o 13:46
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar kotsylwester
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Sk±d
    Józefów
    A to nie wiesz ze w Polsce sklepy nie odpisuj± na maile? Trzeba zadzwoniæ i powiedzieæ ¿e siê wys³a³o maila... Tragedia ale BARDZO czêsto tak jest.

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Sk±d
    Pu³awy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sam pomys³ super. Tylko po jakiego grzyba komu¶ wê¿e wodne?
    Z czê¶ci potrzebnych mo¿na by wyró¿niæ co¶ takiego jak:
    termostaty
    pompy wody
    p³yn do uk³adów ch³odzenia
    uszczelki
    korki do zbiorniczków wyrównawczych
    elektrozawory
    nagrzewnice
    ch³odnice
    To siê psuje a nie jaki¶ kawa³ek wê¿a.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11
    Wiem, ¿e czêsto tak jest - kiedy¶ pisa³em do producenta linek i ciêgien bowdena, który chwali³ siê na swojej stronie, ¿e zrobi± ka¿d±, nawet jedn± sztukê ze wzoru itp.
    Do dzisiaj nie otrzyma³em ¿adnej odpowiedzi.

    No ale ¿eby sklep internetowy, który wyskakuje notorycznie w reklamach google nie interesowa³ siê klientem pisz±cym maila?


    Seban, a w³a¶nie ¿e wê¿e siê psuj± (mam jeden potwierdzony i udokumentowany w³asny przypadek) - robi³em kosztorys pod swój w³asny pomys³ na wymianê elementów uk³adu ch³odzenia, które chcê u siebie profilaktycznie wymieniæ.
    Pompê wody mam sprawn±, ale pewnie te¿ za jednym zamachem wymieniê jak ju¿ rozbebeszê silnik na chlewiki.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 12-10-2012 o 10:10
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Sk±d
    Pu³awy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pamiêtaj tylko o jednym.
    Stary dobry orygina³ nie raz jest lepszy od zamiennika. Ju¿ nie jeden wymienia³ dobre oryginalne czê¶ci na zamienniki i siê na tym przejecha³.
    Jak co¶ jest oryginalne i w dobrym stanie to siê nie dotykaæ.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11
    Wiem, no ale co do wê¿y nie mam pewno¶ci - jeden z napisem BMW '96 mi strzeli³. To sk±d mam wiedzieæ, czy pozosta³e pracuj±ce w tym samym uk³adzie nie zrobi± tego samego?
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Sk±d
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez kotsylwester Zobacz posta
    A to nie wiesz ze w Polsce sklepy nie odpisuj± na maile? Trzeba zadzwoniæ i powiedzieæ ¿e siê wys³a³o maila... Tragedia ale BARDZO czêsto tak jest.

    Bo od tego s± telefony a uwierz mi ¿e mejle to g³ównie pisz± ludzie co albo siê nudz± w pracy albo sobie wymy¶laj± ró¿ne pierdo³y i tylko zawracaj± d. bo mo¿e kiedy¶ sobie zmieni± ale sami nie wiedz± albo pytaj± o cenê filtra powietrza albo niedzielni kierowcy pytaj± o pokrowce i ¿arówki niebieskie.U mnie na sali na skrzynkê ch³opaki zagl±daj± mo¿e raz na tydz.



    pzdr

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar kotsylwester
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Sk±d
    Józefów
    I to b³±d. Mail jest ofcjalnym kana³em do za³atwiania spraw biznesowych. "Na gêbê" to siê mo¿na z dziewczyn± umówiæ. Je¿eli co¶ zamawiam to ZAWSZE pisemnie. Ofertê cenow± - zawsze pisemnie. W obecnych czasach ludzie czêsto wysy³aj± pro¶by o wyceny do 5-10firm, po co traciæ czas na dzwonienie, je¿d¿enie skoro mamy XXI wiek.

    Przyk³adów mnóstwo. Po co mam dzwoniæ do Nokii i jak w koñcu siê dodzwoniê do pytaæ o naprawê usterki, skoro mogê napisaæ maila wrzuæ zdjêcie uszkodzonego elementu i juz? Po co mam dzwoniæ pytaæ o wycenê np. parkietu, skoro mogê napisaæ dok³adnie o co mi chodzi z wymiarami i wys³aæ to w 5 miejsc?

  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    3,381
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Sk±d
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez e32maciek Zobacz posta
    Bo od tego s± telefony a uwierz mi ¿e mejle to g³ównie pisz± ludzie co albo siê nudz± w pracy albo sobie wymy¶laj± ró¿ne pierdo³y i tylko zawracaj± d. bo mo¿e kiedy¶ sobie zmieni±
    Nic dodaæ nic uj±æ :zywiec:


    Cytat Zamieszczone przez kotsylwester Zobacz posta
    I to b³±d. Mail jest ofcjalnym kana³em do za³atwiania spraw biznesowych. "Na gêbê" to siê mo¿na z dziewczyn± umówiæ. Je¿eli co¶ zamawiam to ZAWSZE pisemnie. Ofertê cenow± - zawsze pisemnie.
    Dok³adnie tak jak mówisz, ale w wypadku zamówienia
    @Brunoz chce siê dowiedzieæ teraz o ceny w danych hurtowniach a tam niestety taj jak pisze Maciek rzadko kto na maila odpisze bo po prostu nie ma na to czasu, chyba ¿e jest to "du¿y" klient i takow± ofertê trzeba mu sporz±dziæ dla nawi±zania lub podtrzymania wspó³pracy.

    Przewaga telefonu jest taka, ¿e odpowied¼ masz od razu a na maila zwrotnego mo¿esz czekaæ i .............

    Sorki za OT ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar kotsylwester
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Sk±d
    Józefów
    A mi szkoda czasu na dzwonienie w 5 miejsc. Jak kto¶ szanuje klienta to klient docenia sprzedawcê, jak nie to ja wiêcej tam nie pytam. Ostatnio kupi³em co¶ od kolesia z allegro. Przy okazji mial inny element, który mnie interesowa³. Zapyta³em czy pasuje do mojego modelu (bo nie opisa³). Cisza 4 dni. Potem dzwoni kied bedzie kurier a ja mowie ze pytalem jeszcze o drug± czesc. Przez telefon powiedzial ze tak. Czemu nie odpisa³? A to ¿e kto¶ pyta 5-10 razy i nie kupuje... Ostatnio wys³a³em do 10 firm zapytanie o wk³ad kominkowy - konkretny z oczekiwaniem na cenê. Odpisa³y dwie osoby. Dlaczego? Nie wiem. Kupi³em u go¶cia, który odpisa³ i da³ dobr± cenê - oprócz tego osobi¶cie by³em w 4 sklepach.

    U nas w firmie odpisuje siê na ka¿de zapytanie. Nie wa¿ne czy klient dzi¶ pyta o co¶ za 100z³, jutro mo¿e kupiæ za 50tys z³.

    Ja tam nikogo nie chcê uczyæ handlu. Jak nie chcecie odpisywaæ na zapytanie - nie róbcie tego. Wasza kasa, wasz sukces :)

Podobne w±tki

  1. e32 vs e38 vs e65 - porównanie
    Przez adrian_76 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 07:03
  2. ciekawe porównanie: Audi. Mercedes. BMW
    Przez Wies³aw w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 19:54
  3. [video] e38 porównanie odbioru tv
    Przez FuTuRee w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 11:47
  4. Koniec szrotów z u¿ywanymi czê¶ciami
    Przez michal_5000 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 14:29

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •