Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Coś tryka, stuka, trzeszczy w schwoku? Dziwny problem.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Coś tryka, stuka, trzeszczy w schwoku? Dziwny problem.

    Panowie chyba mam jakiegoś chochlika w schowku, jak auto jest bez zapłonu to coś tam strzela tryka, podobnie jakby chodził jakiś zacierający się wiatraczek na wolnych obrotach, jak włączę zapłon to zjawisko znika, wyłączam zapłon znów, zjawisko powraca po około 2 minutach i tak sobie trykało całą noc i dziś cały dzień, aku nie rozładowuje. Robi się też chyba zwarcie w oświetlaniu schowka bo po jego otwarciu pręcik w żarówce żarzy się na czerwono ale nie świeci, delikatnie miga. W inpie nie ma żadnych błędów z tym związanych.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Oświetlenie schowka nie jest podłączone pod inpę - to za prosty element; podobnie jak żarówki od konsoli centralnej czy od podświetlania zegarów..
    Powinieneś przyjrzeć się temu tematowi dokładnie - takie podejrzane żarzenie może mieć czasem przykre następstwa - kto wie czy tam się jakieś kable nie przegrzewają. O pożar nietrudno.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Ja tak miałem ostatnio z jupiterkami. Główne oświetlenie wnętrza działało prawie normalnie, pomijając fakt, że światło delikatnie pulsowało, natomiast po odpaleniu któregokolwiek z jupiterków jedyne co było widać, to żarzący się pręcik w żarówce, ale światła nie dawało żadnego. Do tego nie działało podświetlenie tylnych słupków i światło w bagażniku i w schowku. Winny był panel z lampkami w tylnym słupku. Gdzieś tam jakaś masa się zwierała. Naprawa trwała może minutę, ale poszukiwania z godzinę.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Jey Zobacz posta
    Ja tak miałem ostatnio z jupiterkami. Główne oświetlenie wnętrza działało prawie normalnie, pomijając fakt, że światło delikatnie pulsowało, natomiast po odpaleniu któregokolwiek z jupiterków jedyne co było widać, to żarzący się pręcik w żarówce, ale światła nie dawało żadnego. Do tego nie działało podświetlenie tylnych słupków i światło w bagażniku i w schowku. Winny był panel z lampkami w tylnym słupku. Gdzieś tam jakaś masa się zwierała. Naprawa trwała może minutę, ale poszukiwania z godzinę.
    Dzięki za podpowiedz, została jeszcze kwestia trykania, co tam w tym schowku tryka , przeszukałem próbowałem zlokalizować i nic...
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    musiałbyś odkręcić schowek i nasłuchać co mu tam jest..

    Pewnym ułatwieniem byłby mikrofon silnie kierunkowy a z braku laku, może być też stetoskop (np. zabrany młodszej siostrze z domku dla lalek). I mówię serio - takie urządzenie pozwala wyszukać sporo rzeczy, np. trzeszczącą tapicerkę, albo stukanie zaworów pod pokrywą... Albo sąsiadów :-D
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    W sumie u mnie to trykanie też się pojawia, ale sporadycznie. Przeważnie jak siedzę cały dzień w aucie i dłubię, rozpinam, podpinam i przerabiam. Ostatni raz słyszałem dziada jak próbowałem zwalczyć niedziałające oświetlenie wnętrza i brak spryskiwaczy szyby. Winnym okazał się oczywiście spalony bezpiecznik pod maską, a paliło go właśnie zwarcie w tylnej lampce. Słychać to było przez dobre 2-3 minuty. Wygląda to tak jak by jakiś przekaźnik/moduł lub inne badziwie dawało znać o swoim istnieniu. Na pewno dochodzi to z okolic skrzynki umieszczonej za schowkiem pasażera
    Ostatnio edytowane przez Jey ; 11-10-2012 o 18:17

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    pod schowkiem jest pełno przekaźników i moduł GM może stamtąd dobiegają dźwięki
    sławomir

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Doszedłem do tego że jest to związane z dodatkowym alarmem, bo jego syrena pod maską cały czas też tryka i w tym samym momencie tryka pod schowkiem :-) normalnie abrakadabra
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    A to u mnie musi być co innego, bo kilka dni temu alarm postanowił, że włączy sobie antynapad i nie szło mu wytłumaczyć, że to nie jest dobry pomysł. Więc został że tak powiem tymczasowo zdemontowany, a niedługo pojawi się nowy. A trykanie było słychać już po demontażu starego

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Panowie, niektóre cyfrowe wartości (w sensie włącz/wyłącz) można wyczytać w Inpie. W schowku faktycznie na pewno są moduł komfortu oraz klimatyzacji. I pewnie kilka innych przekaźników.
    Może ta metoda zadziała?

    Można też po kolei wyciągać bezpieczniki i wyłapać który to obwód..

    Jey, co było przyczyną nie działania sprysków? Przestały działać też intensywne? Bo mam u siebie też taką zagadkę..
    Sprawdzałem nawet uruchamiając poszczególne motorki w inpie i nic nie buczy nawet.. A te od lamp z kolei działają aż miło.
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. coś stuka w kole przy skręcie
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 17:53
  2. [mechanika] coś stuka na zawiasach - lewy przód
    Przez Hubertus7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 14:09
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 22:24
  4. [mechanika] Trzeszczy szyba E38
    Przez Aldik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 21:19
  5. Dziwny problem
    Przez Anatol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2007, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •