Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: BMW e65, skrzynia ZF 6HP26 szarpie z 2 na 3 i na odwrot.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg

    BMW e65, skrzynia ZF 6HP26 szarpie z 2 na 3 i na odwrot.

    Witajcie ! Otoz mam taki problem. Skrzynia pracuje naprawde bardzo dobrze, zmienia biegi plynnie w kazdym zakresie obrotow, jednak trapi ją jedna sprawa.. Zauwazylem, ze od pewnego czasu czuc szarpniecie przy dojezdzaniu do swiatlem/postoju czy to przy hamowaniu czy tez hamowaniu silnikiem. Pojezdzilem 5 minut na "M" i okazalo sie, ze zmiana biegow z 2 na 3 oraz z 3 na 2 nie idzie tak jak powinna :( reszta biegow praktycznie nie odczuwalna. Jak myslicie inwestowac w caly zestaw naprawczy czy tylko olej i jazde adaptacyjna ? Dodam, ze nie wiem kiedy byl wymieniany olej w skrzyni (podobno 40tys temu). A moze to jakas sprawa mechaniczna skoro problem wystepuje tylko na tych biegach ? pozdrawiam i dzieki wszystkim za podpowiedzi !

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Chłopie weż sie ogarnij...pełno ale to pełno jest tematów o tym problemie w dziale e65/66....

    Poszukaj to nie boli....

    Zamykam

    Miałem nie podpowiadać ale mam dobry dzień :)

    http://7er.pl/showthread.php/25216-Skrzynia-biegow-E66-745

    (ten link skopiuj do przeglądarki :) )

    Ostatni raz!!!!! :D

    http://7er.pl/showthread.php/23086-P...lem+skrzyni%B1
    http://7er.pl/showthread.php/20739-P...lem+skrzyni%B1
    http://7er.pl/showthread.php/16444-6...lem+skrzyni%B1

    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 09-10-2012 o 07:58
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Masz jeszcze tutaj:

    http://7er.pl/showthread.php/23391-M...w-e65-i-innych

    tu masz o oleju w skrzyni czy wymieniac :

    http://7er.pl/showthread.php/7547-Ol...%C3%B3%C5%BAno

    tu masz jaki olej do ASB:

    http://7er.pl/showthread.php/10250-m...-skrzyni-6HP26

    mam nadzieję że pomogłem :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    czyli jednak wymiana sugerujesz, ale jesli zrobie to "mala regeneracja skrzyni" jak opisal sebek. Jak robic to porzadnie :) dzieki drogi KOLEGO ;)

  5. #5
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Chciałeś opinie to masz :)
    Ja nigdy w ASB oleju nie wymieniam dopóki nic nie szarpie, nic się nie dzieje...w każdym aucie tak robiłem i nikt mnie nie przekona do innego zachowania :) , ale są różne szkoły , opinie.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Mnie dziwi to, ze szarpie tylko miedzy zmiana w tych dwoch biegach, a reszte zmienia bardzo dobrze. gdyby bylo cos z olejem to szarpalo by przy wszystkich redukcjach. moze sie myle.. warsztat, w ktorym serwisuje auto odradzili mi wymiane i nie zrobia mi tego bo jak twierdza "tego sie nie robi w skrzyniach bmw" (przeciez by mogli zarobic..) Szef warsztatu ma x6, serie 6 i z3 - nigdy nie wymienial oleju w skrzyniach. mam mentlik w glowie..z drugiej strony czekac, az cos calkowicie sie rozleci jest bez sensu.

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Smoku Zobacz posta
    warsztat, w ktorym serwisuje auto odradzili mi wymiane i nie zrobia mi tego bo jak twierdza "tego sie nie robi w skrzyniach bmw" (przeciez by mogli zarobic..)

    Widac ze naklejka na skrzyniach z napisem "longlife oil" robi swoja robote ;D

    Kto dobrze sie wczytal wie ze BMW poprzez okreslenie longlife ma na mysli 160 tys. km.



    Producent tych skrzyn zaleca jednoznacznie wymiane oleju wraz z filtrem juz po pierwszych 80 do 120 tysiecy km.



    Po opisie "regeneracji" mechatronica na forum zglosilo sie do mnie i zakupilo taki zestaw juz dosyc duzo ludzi (z forum 7er.pl dopiero jedna osoba).

    Rozmawialem prawie z kazdym z nich po tym zabiegu i wszyscy potwierdzaja calkowity zanik jakichkolwiek szarpniec przy zmianie biegow oraz twardych redukcji przy hamowaniu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Dlatego prawdopodobnie kupie juz niedlugo u Ciebie caly zestaw, jednak w bydgoszczy ciezko bedzie mi znalesc kogos kto to zrobi, skoro wszystkie warsztaty odradzaja to napewno nie maja o tym pojecia. Jestem teraz we Flensburgu, a w polsce bede 3ciego. Jak narazie temat wyczerpany. Dam znac po wymianie czesci :)

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W drodze powrotnej z Flensburg`a do domu możesz zahaczyć o Zgorzelec na wymianę kompletu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja wymienilem olej i filtr wraz z tuleja wtyczki , w 1 h 45 min . Wraz z bratem . Wszystkie informacje sa ogolno dostepne na forum . No chyba ze masz 2 lewe rece to lepiej sie za to nie zabierac . Dodam tylko ze gdyby nie tuleja i hu... pompka do oleju cala wymiane zrobil bym spokojnie w godzine . Jeszcze jedna uwaga ! Skrzynie w bmw bardzo lubia ciec . Moja ciekla jak durszlak i ciezko bylo wybadac czy to z silnika czy ze skrzyni . Okazalo sie ze w mojej skrzyni brakowalo ponad 2 litry oleju . A po wymianie filtra z miska i tej tulei nic kompletnie nie leci .

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Mala regeneracja plyty mechatronic w ZF 6HP26 w bmw e65 i innych.
    Przez Sebek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 20:19
  2. [skrzynia] Skrzynia 6hp26 w e65 wrzuca P po otwarciu drzwi w czasie jazdy, da sie to zmienic ?
    Przez progressowy14 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:38
  3. [mechanika] Problemy ze skrzynią 6HP26 w 745i e65
    Przez HubertB w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 22:55
  4. szarpie skrzynia automatyczna
    Przez ZYX w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •