Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wiatrak klimatyzacji - naprawa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    Wiatrak klimatyzacji - naprawa

    Witam,

    moze powinno byc w "zrob to sam" ale to tylko spostrzezenie a nie instrukcja.

    Moj wiatrak klimy niedawno umarl. 4-ro pinowy. Ciezko bylo dostac to nowe nie w ASO (a w ASO ponad 1000PLN). Udalo mi sie trafic za 450 ale jak rozpakowalem to sie okazalo, ze to 3-piny. Poza tym mialem wrazenie, ze zrobione z plasteliny.
    Poszukalem na allegro i za 400 kupilem sprawna uzywke.
    Sprawna na miesiac... silnik padl.
    Rozbebeszylem wiatrak na kawalki i pomyslalem, ze kupie teraz 3-pinowy i przeloze sam silnik ale jednoczesnie szukalem kogos kto mi przewinie uzwojenie silnika.
    I znalazlem (w Krakowie moge dac namiary).
    200PLN kosztowalo przewiniecie, przetoczenie komutatora, wymiana panewek i sprawdzenie lozyska. Czyli silnik prawie jak nowy. Mam nadzieje, ze pochodzi i to chyba dobra alternatywa dla szukania uzywanego albo taniej podroby.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2
    Zgadzam sie, ale co zrobic w momencie gdy jest nowego typu wiatrak na trzy piny dwa grube na stalym pradzie i jeden cienki z DME? W tych wiatrakach najczesciej pali sie elektronika a sam silnik jest OK.
    Oczywiscie super ze sprawdzasz takie rzeczy i piszesz o tym na forum - nie neguje, ale ciekaw jestem czy jest ktos kto takie cos juz naprawial. Jesli tak to dajcie na forum - niech inni tez skorzystaja.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    u mnie wiatrak sie nie zalaczal, a klima dzialala tylko przez jakis czas po uruchomieniu auta.
    Zreszta sylwek zna sprawe.
    przyczyna byl uszkodzony modul ZKE. po jego wymianie klima dziala jak trzeba i wiatrak kreci sie az milo popatrzec :D

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Przepraszam że dorzucę swoje 3 grosze... Dzisiaj zauważyłem przy zabawie z chłodnicą wody że u mnie również wiatrak się nie kręci lecz okazało sie że sam trzpień sie kreci a wiatrak jest wychaczony i chodzi na wszystkie strony bo spadło zabezpieczenie. Naprawiłem to w nastepujący sposób: z braku oryginalnego zabezpieczenia w sklepach jak i aso (trzeba czekac) zobaczyłem jak to wygląda w realoem i pasuje od malucha zabezpieczenie linki sprzęgła jak i od skody zabespieczenie linki ssania :) ja wybrałem opcje nr 2. i smiga az miło, ważne aby dołożyć podkładkę pomiędzy wiatrak a trzpień potem zabezpiueczenie aby był dystans bo oryginalne zabesp. jest na stożku.

  5. #5
    Część od malucha do 7er Do czego to doszło :)
    Ale skoro sposób działa to czemu nie :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Mandrax1. Nie przepraszaj, tylko podrzucaj takie mysli. Bardzo wazna jest tworczosc posiadaczy 7er. Oby tak dalej!!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    wiatrak

    hej
    niestety u mnie tez nie dziala wiatrak od klimy
    wiazka ok, wiatrak ok podobno to modul
    co robic
    wymiana modulu to spory koszt

  8. #8

    Re: wiatrak

    Cytat Zamieszczone przez Jordan23
    ... u mnie tez nie dziala wiatrak od klimy ...
    Dopisz prosze do swojego avatara jaki masz samochód - w przyszłości na pewno będzie latwiej udzielać odpowiedzi

    Ten temat dotyczy E38, ale domyslam się, że masz E65/66
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom

    Re: wiatrak

    Cytat Zamieszczone przez Jordan23
    hej
    niestety u mnie tez nie dziala wiatrak od klimy
    wiazka ok, wiatrak ok podobno to modul
    co robic
    wymiana modulu to spory koszt
    U mnie załancza się po jakimś czasie ,a gdzie zlokalizować ten moduł bo mam na pewno zapasowy to bym go wymienił?

    --------------------

    Już wiem poszukałem poczytałem i w poniedziałek wchodzę do kanału i szukam tych rezystorów i wymieniam mi chodzi tylko na 3 biegu wiec padły te rezystorki,kurde a jeszcze miesiąc temu było orajt.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    wiatrak klimy

    sylwek juz sie poprawilem a bryka to e 38 750
    czy moduly sie naprawia czy wymienia bo wszystko jest OK tylko ten nieszczesny wiaatrak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •