Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 24

W±tek: Ch³odnica e38 - pol±czenie wê¿a

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar rafal25bn
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Bêdzin

    Ch³odnica e38 - pol±czenie wê¿a

    Mam problem ze swoim autem. Mianowicie urwa³ mi siê ten wystaj±cy kruciec z ch³odnicy od góry do którego pod³±czony jest w±¿ id±cy z pompy wody.Pêk³ zaraz przy samej ch³odnicy i ju¿ nie mam pomys³u jak to naprawiæ. Na pocz±tku mia³em wstawiony kawa³ek rurki zalany klejem i w³o¿ony do ¶rodka ch³odnicy. Jednak wytrzyma³o to mo¿e ze 3 miesi±ce i strzeli³o. Teraz mam wsadzon± rurkê do ¶rodka to wszystko jest zalane ¿ywica ze szmatka i na koñcu rurki do³±czony jest w±¿. no i znowu przepuszcza. Joz mnie co¶ trafia jak wlewam p³yn i za ka¿dym razem l±duje na ziemi. Mo¿e kto¶ co¶ opatentowa³? Wiem ze najlepiej jest to po prostu wymieniæ ale du¿o mi powiedzieli za naprawê narazie nie mam kasy a autkiem muszê je¼dziæ.Póki co mam wlan± wodê do testu szczelno¶ci ale id± mrozy i bojê siê o ch³odnice
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 06-11-2012 o 11:30

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar grzegorz01081
    Do³±czy³
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Sk±d
    mr±gowo
    nowy króciec to nie problem. nie wiem tylko czy jest jaki¶ skuteczny sposób ¿eby pozbyæ siê ¿ywicy nie uszkadzaj±c powierzchni kana³u co znowu mog³oby powodowaæ nieszczelno¶æ i wtedy znowu bêdziesz musia³ rzezbiæ lub szukaæ innego boku ch³odnicy. w najgorszym wypadku nowa ch³odnica. niestety najczê¶ciej tak koñcz± siê naprawy domowymi sposobami.

  3. #3

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar rafal25bn
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Bêdzin
    dzwoni³em do mercedesa maj± taka czesc ale ona tuaj na zdjêciach wygl±da inaczej niz w moim aucie. jak to zamontowac?

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar rafal25bn
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Bêdzin
    dzwoni³em do mercedesa maj± taka czesc ale ona tuaj na zdjêciach wygl±da inaczej niz w moim aucie. jak to zamontowac?

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    Jedyn± skuteczn± napraw± jest wymiana ch³odnicy. W E38 s± wysokie temperatury w uk³adzie i du¿e ci¶nienie.
    Zostajê Ci kombinowanie z klejem-¿ywica i nie oddalanie siê od domu albo wymiana na now±.
    Wymiana ch³odnicy nie jest jaki¶ trudnym zabiegiem wiêc nie jest to droga impreza. Co do samej ch³odnicy to te¿ jest du¿o zamienników na rynku.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar rafal25bn
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Bêdzin
    No chyba nic innego mi nie pozostaje. A jest na forum opis jak wyci±gn±æ ch³odnice?

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar lionix
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Sk±d
    £dz
    ch³odnica to 5 minutr roboty, mi sie kruciec upierdzieli³ 3 raz, mówie uj nie wsadzie 3 ch³odnicy, i zrobi³em tak

    naci±gn±³em wê¿a na max do samej ¶ciany
    (pos³u¿ê siê fotk± :D )
    http://i.imgur.com/odOgI.jpg

    czerwony to ten grzbiet o którym mówie, doci±gn±³em wê¿a do zielonego, zacisn±³em tam opask± (nie ma szans na spadniêcie) no ale tam jest pod skosem wiec nei by³o szczelne, to bardzo szerok± opask± zacin±³em za grzbietem (tam gdzie na fotce opaska) i nie ma uja ¿eby spad³o

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar rafal25bn
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Bêdzin
    tylko ze u mnie tam gdzie masz zielone to pêk³o nawet moze bli¿ej do chlodnicy

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar lionix
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Sk±d
    £dz
    swoj± drog± skoro a¿ tak to jest rozwalone to chyba tylko wymiana ch³odnicy cie czeka :/

    u mnie wygl±da w ten sposób i jest malina gra muzyka
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 05-11-2012 o 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •