Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Chłodnica e38 - polączenie węża

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin

    Chłodnica e38 - polączenie węża

    Mam problem ze swoim autem. Mianowicie urwał mi się ten wystający kruciec z chłodnicy od góry do którego podłączony jest wąż idący z pompy wody.Pękł zaraz przy samej chłodnicy i już nie mam pomysłu jak to naprawić. Na początku miałem wstawiony kawałek rurki zalany klejem i włożony do środka chłodnicy. Jednak wytrzymało to może ze 3 miesiące i strzeliło. Teraz mam wsadzoną rurkę do środka to wszystko jest zalane żywica ze szmatka i na końcu rurki dołączony jest wąż. no i znowu przepuszcza. Joz mnie coś trafia jak wlewam płyn i za każdym razem ląduje na ziemi. Może ktoś coś opatentował? Wiem ze najlepiej jest to po prostu wymienić ale dużo mi powiedzieli za naprawę narazie nie mam kasy a autkiem muszę jeździć.Póki co mam wlaną wodę do testu szczelności ale idą mrozy i boję się o chłodnice
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 06-11-2012 o 11:30

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    nowy króciec to nie problem. nie wiem tylko czy jest jakiś skuteczny sposób żeby pozbyć się żywicy nie uszkadzając powierzchni kanału co znowu mogłoby powodować nieszczelność i wtedy znowu będziesz musiał rzezbić lub szukać innego boku chłodnicy. w najgorszym wypadku nowa chłodnica. niestety najczęściej tak kończą się naprawy domowymi sposobami.

  3. #3

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    dzwoniłem do mercedesa mają taka czesc ale ona tuaj na zdjęciach wygląda inaczej niz w moim aucie. jak to zamontowac?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    dzwoniłem do mercedesa mają taka czesc ale ona tuaj na zdjęciach wygląda inaczej niz w moim aucie. jak to zamontowac?

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jedyną skuteczną naprawą jest wymiana chłodnicy. W E38 są wysokie temperatury w układzie i duże ciśnienie.
    Zostaję Ci kombinowanie z klejem-żywica i nie oddalanie się od domu albo wymiana na nową.
    Wymiana chłodnicy nie jest jakiś trudnym zabiegiem więc nie jest to droga impreza. Co do samej chłodnicy to też jest dużo zamienników na rynku.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    No chyba nic innego mi nie pozostaje. A jest na forum opis jak wyciągnąć chłodnice?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    chłodnica to 5 minutr roboty, mi sie kruciec upierdzielił 3 raz, mówie uj nie wsadzie 3 chłodnicy, i zrobiłem tak

    naciągnąłem węża na max do samej ściany
    (posłużę się fotką :D )
    http://i.imgur.com/odOgI.jpg

    czerwony to ten grzbiet o którym mówie, dociągnąłem węża do zielonego, zacisnąłem tam opaską (nie ma szans na spadnięcie) no ale tam jest pod skosem wiec nei było szczelne, to bardzo szeroką opaską zacinąłem za grzbietem (tam gdzie na fotce opaska) i nie ma uja żeby spadło

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal25bn
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    97
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Będzin
    tylko ze u mnie tam gdzie masz zielone to pękło nawet moze bliżej do chlodnicy

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    swoją drogą skoro aż tak to jest rozwalone to chyba tylko wymiana chłodnicy cie czeka :/

    u mnie wygląda w ten sposób i jest malina gra muzyka
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 05-11-2012 o 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •