Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: zamierzam kupić 725 TDS czym sie kierowac w trafnym wyborze?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34

    zamierzam kupić 725 TDS czym sie kierowac w trafnym wyborze?

    witam koledzy (i nie wiem nie sprawdzalem czy tez kolezanki :P)
    rozgladam sie za 725 tds i tak naprawde tylko wy doradzicie mi najlepiej
    czym sie kierowac,
    na co zwracac uwage,
    itd jak ktos bedzie mial chwile to napiszcie..
    PZDR
    B andyci
    M ają
    W szystko

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A czemu akurat 725 ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34

    czemu??

    no niee wiem tak troche po przezyciach z 'junkersem' w mojej trójce jestem troche sceptycznie nastawiony na lpg ipomyslalem o diesel a 730 to juz jakies pieniadze 8/
    B andyci
    M ają
    W szystko

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    byle nie tds bo bedzisz w warsztacie czesto widziany i nie 2.5

    juz lepiej beznyne kup lub doloz za jakis czas na e38 730d

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    A ja nie narzekam.. :) brakuje tylko troszke mocy żeby poszaleć a tak to dobry wóz. Ci co taki mają raczej nie narzekają... :D

    co do spalania raczej lepiej kupic 730d ale i tak TDS nie wiele pali.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Mam 2 tdsy w e36 i w e 38 i nie moge nic złego powiedzieć ,nie słuchaj tekstów typu ,że będziesz ciągle naprawiał itp ,bo jak widac na samymi forum , z wszystkimi silnikami w e 38 jest jakis problem. Tylko ,że naprawic tdsa kosztuje o wiele mniej niz 3.0 d i nikt o tym nie mówi :what: Jesli znajdziesz tdsa w dobrym stanie kupuj i sie nie martw , zrobiłem tdsem w e 38 prawie 140 000 i nic złego nie moge powiedzieć ,zreszta widać po postach bo nie posze ,że mam problemy.

    Jak bedziesz ogladał to sprawdz czy głowica jest dobra,czy nie gazuje ,sprawdz czy zapala na goracym silniku jak postoi 20 minut ,jesli jakies inne pytania to wal smiało


    P.S. nadal jest to najoszczędniejsza wersja e 38

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja do TDSa nic absolutnie niemam, ale popatrz jakie sa ceny benzyny......... eh 850

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Moim skromnym zdaniem każdy egzemplarz(silnik) jest dobry pod jednym warunkiem , że jest uszanowany i zadbany. Także nie martw się negatywnymi opiniami o silniku TDS jedni narzekają(pytanie dla czego)(odpowiedz kupili auto w promocji zmęczone i zaniedbane)
    inni chwalą i są bardzo zadowoleni(pytanie dla czego)(odpowiedź kupili auto może droższe,uszanowane,zadbane i zasługujące na uwagę a teraz cieszą się z jazdy a nie martwią odwiedzinami u mechaników). Proponuję cierpliwość i rozwagę przy zakupie a na pewno trafisz na coś godnego uwagi. Ja osobiście szukałem Diesla 6 miechów i jak na razie odpukać w niemalowane jestem MEGA zadowolony. Mróz -21 auto parkowane na dworze bez garażu pali jak złe!!!:)
    Drugą sprawą jest tak jak koledzy będą próbowali cę przekonać do benzyny bo taniej można kupić i zagazować.
    Ja nie jestem zwolennikiem GAZU. Poprzednio miałem 730 V8 Z 1994r no i muszę stwierdzić,że sprzedałem ze względu częstych odwiedzin na Stacji Paliw (ciężka noga manual i kasa z portfela jak rwąca rzeka płynęła) teraz mam 740Diesel i maks 12 mi spali w jeździe po mieście. Także POPIERAM DIESLA!!!

  9. #9
    Jeśli nie szukasz wrażeń, TDS nie jest złym wyborem.

    Ewentualne koszty napraw, jeśli masz trochę zacięcia i potrafisz dłubać w mechanice, nie są wysokie. Części powszechnie dostępne. Co do problemów, każdy zmęczony egzemplarz na coś choruje, niezależnie od "serca", więc taki argument nie ma sensu.

    Ja mam swoją sztukę ponad rok. Jak do tej pory wymieniłem klocki i wahacze z przodu. Ostatnie mrozy nie zrobiły na nim żadnego wrażenia, palił z pierwszego przy -18....

    Co do spalania - w trasie przy prędkości do 100 km/h na tempomacie udało mi się zejść poniżej 6 litrów. W mieście (Warszawa to zły przykład, bo tu się głównie stoi) nie przekraczam 10, przeciętnie jest to 9-9,5 l/100km.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34

    tds c.d.

    dzieki wielkie...
    powiem szceze ze troche mi ulzylo, ze wiecej postów na TAK niz na NIE
    bo po przejsciach z LPG mam go serdecznie dosyc pomimo ostatnio ruszonego tematu z 750il na allegro która wstrzymala serca bicie wielu milosnikom luksusu

    mianowicie -----> http://moto.allegro.pl/item521662797..._36_zdjec.html

    PZDR
    B andyci
    M ają
    W szystko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •