Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nierówna praca ciepłego silnika e66 745i.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa

    Nierówna praca ciepłego silnika e66 745i.

    Witam serdecznie,
    Jakiś czas temu przy dynamicznym dodaniu gazu samochód zaczął wyświetlać chwilowy błąd:
    http://www15.speedyshare.com/EzNmA/d...d/e66-blad.jpg
    Błąd ten nazwałem chwilowym ponieważ po podłączeniu INPY bądź kompa serwisowego nie jest nigdzie zapisany.

    Błąd pojawiał*sie tylko przy ostrym dodaniu gazu na paliwie LPG. Wstawiłem samochód do gazowników na sprawdzenie wszystkiego i regulacje. Sprawdzili ciśnienie na wtryskiwaczach szczelność, sprawdzili ustawienie podczas jazdy.
    Od strony gazu wszystko jest ok, dlatego postanowiłem wymienić świece.

    Tu zaczęła sie zabawa, po wymianie świec samochód na zimno działa ok, jak sie dobrze rozgrzeje przestaje równo pracować, na którymś cylindrze jak by mu wyskakiwał zapłon i na gazie i na benzynie. Cewki i gumy cewek sprawdzone.
    Komputer nie rejestruje żadnych błędów (wypadania zapłonu, cewek itd) a samochód przy dodawaniu gazu zachowuje sie jak by jechał*po kostce brukowej, szarpie delikatnie z 5 sek i wyrzuca błąd jak na początku mojego opisu.
    Mechanik który wymieniał świece rozłożył*ręce ze nie wie co sie dzieje błędów w kompie brak.
    Wstawiłem do drugiego mechanika polecanego przez znajomych.
    W parametrach na kompie zauważył że jeden rząd cylindrów na korekcje około 5(nie wiem czego "%" czy jakiejś wartości). Stwierdził że korekcję powoduję informacje z sond lambda, czyli pewnie mają za dużą temperaturę i wprowadzają korekcję na rząd cylindrów, np mniej paliwa żeby zmniejszyć mieszankę i co z tego wynika temp.... Nie jestem mechanikiem, opisuje jak ja to zrozumiałem z jego słów.

    Podsumowując stwierdził*że prawdopodobnie jest przypchany jeden z katalizatorów, co powoduje ze sondy za katem zczytują dużą temperaturę.
    Co sądzicie o takiej diagnozie? Błędów od KATa nie ma na kompie od sond lambda teź... Facet nie głupio gada ale nie wiem czy ma doświadczenie z BMW.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Bład który wkleiłes mówi aby jechać ostroznie i nie przyspieszac gwałtownie unikajac wysokich obrotów silnika co mogło by skończyc sie uszkodzeniem katalizatorów

    Wg mnie

    albo świece do wymiany albo padł ci jeden cilinder
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    świece wymienione tak jak pisałem i po wymianie problem sie jeszcze nasilił przy ciepłym silniku. Wyrzuca cały czas to ostrzeżenie i silnik nie pracuje równo przy dodawaniu gazu, a na wolnych obrotach silnik działa normalnie/równo.....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    niech mechanik ci sprawdzi emulatory wtrysku oscyloskopem ,

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    emulatory - sytuacja nierównej pracy przy przyśpieszaniu występuje na gazie i na benzynie wiec czy to to....???

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Miałem ten sam problem, sprawdź dobrze cewki. Jak spokojnie jeździłem to nie było problemu ale jak dawałem ognia to dwie cewki dawały za słaby prąd na świece i rzucało silnikiem.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    @pietjawawa - czy miałeś taki sam błąd jak u mnie (http://www15.speedyshare.com/EzNmA/d...66-blad.jpg)?? Czy może komputer pokazywał Ci jeszcze konkretny błąd ze masz problem z cewka przykładowo 5, bądź wypadaniem zapłonu na konkretnym cylindrze???
    U mnie nie pokazuje żadnych błędów i jest szukanie przyczyny trochę "w ciemno"... :((

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    U mnie iDrive wyświetlił dokładnie ten sam problem, usterkę namierzyłem ze znajomym który miał interfejs z obsługą CAN więc nie zrywał połączenia po odpaleniu silnika jak jest w przypadku interfejsów USB za 50zł z allegr więc w czasie jazdy INPA pokazała które cylindry zawodziły przy obciążeniu a na postoju nie dało rady tego stwierdzić.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    pietjawawa troche OT ale ja mam interfejs usb i moge wlaczac i gasic silnik bez zrywania polaczenia . Wiec to chyba nie wina interfejsu ...

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    pietjawawa troche OT ale ja mam interfejs usb i moge wlaczac i gasic silnik bez zrywania polaczenia . Wiec to chyba nie wina interfejsu ...

    Nie chodzi ogólnie o to ze interfejsy USB tego nie potrafią tylko te najtańsze ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. Nierówna Praca silnika m60b30 V8
    Przez Hen w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:04
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. 745i e65 nierówna praca silnika
    Przez niudka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 16:40
  4. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •