Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Na czym jezdzicie w zimie??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Speedy
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    138
    BMW
    e36 M50b20 320i cab
    Skąd
    Chełm/Stenungsund
    Blog
    4

    Na czym jezdzicie w zimie??

    Z racj tego ze wszyscy pytaja o konkretne opony to zakladam temat, aby mozna bylo opisywac wszelakie opony na ktorych jezdzicie, jakie doswiadczenia, itp itd.

    Ja osobiscie w 7erce przelatalem zime na Michelina ap4 nowych na przodzie i nie powiem zlego slowa o nich i przymiezam sie na kolejny zakup takich
    a na tyle mialem w niezbyt dobrym stanie Pirelli sotozero i o dziwo takze znakomicie sie spisywaly, chociaz w ponad 20cm sniegu musialem wyl asc bo zaczynala sie topic ale to pewnie kazda opona ma taki problem przy malych predkosciach w takich autkach

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    generalnie jak zimowe to tylko nokian hakka, ale są głośne jak komuś przeszkadza to nie polecam, natomiast ŻADEN śnieg nie jest problemem, nawet taki, który się pcha zderzakiem na maskę, przerobiłem w Alpach. Auto przez noc było tak zasypane, że musiałem z pół godziny odkopywać drzwi kierowcy i szybę przednią. Po czym wsiadłem i pojechałem, zostawiając piękne miny Austryjaków za sobą. Opony bez założonych kolcy, a było to w Bad Ishl. Wcześniej miałem wiele opon, które imitowały przyczepność, szczególnie, że nie mam ASC u siebie w 750. Nie mogłem się po mieście poruszać, pomijam szalejący ABS na każdym skrzyżopwaniu, aczkolwiek dwie płyty chodnikowe w bagażniku powodują, że nawet na letnich e32 zimą jeździ zupełnie ok, ruszyć można nawet na lodzie.

    podsumowując każda opona dobrej marki w Polsce się sprawdzi, ale poza górami niestety.

    opony te trzymają się tak dobrze, że trzeba już przycisnąć pedał gazu, żeby się obrócić, a nie tylko musnąć jak to zwykle bywało.

    mam takie opony we wszystkich autach, również namówiłem kilku znajomych i wszyscy są zachwyceni
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-10-2012 o 21:39
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Patrząc na wszystkie konkursy porównawcze to jakoś hakka prowadzą i to bezapelacyjnie.
    Lecz odkąd wyszły Pa4 to zdania się podzieliły.

    Dla mnie tylko michelin lecz przyznam się nie jeździłem na nokianach, muszę je sprawdzić z czystej ciekawości.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Speedy
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    138
    BMW
    e36 M50b20 320i cab
    Skąd
    Chełm/Stenungsund
    Blog
    4
    Jasna rzecz ze haki sa dobre tylko ze u nas zabieraja dowod wiec to teoretycznie nie mozliwe aby smigac na kolcach
    no i w razie ustapienia sniegu szybciej sie zuzywaja i ten halas denerwujacy chociaz w srodku 7erek raczej tego nie slychac

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przecież Hakki możesz kupić bez kolców albo z kolcami, wybór należy do Ciebie.

    Ja kolcy nigdy nie miałem.

    A hałas w pierwszy dzień przesiadki z opon letnich jest dość duży w e32 przynajmniej.

    Jeśli chodzi o zużycie to do e32 kupiłem hakka 4 po przebiegu 5 tyś, ja zrobiłem jakieś 10 tyś i na indykatorze zszedł milimetr, może trochę więcej, także całkiem ładnie. Co sezon była podmiana przód, tył.

    Teraz już zimą prawie w ogóle nie jeżdżę e32, więc prędzej sparcieją niż je zjadę.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-10-2012 o 21:57
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez Speedy Zobacz posta
    Jasna rzecz ze haki sa dobre tylko ze u nas zabieraja dowod wiec to teoretycznie nie mozliwe aby smigac na kolcach
    no i w razie ustapienia sniegu szybciej sie zuzywaja i ten halas denerwujacy chociaz w srodku 7erek raczej tego nie slychac
    Nokiany Hakkapeliitta są także bez kolców więc nikt Ci dowodu nie zabierze.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ja bym szczerze polecał hakka na tył, a na przód jakieś cichsze i byłoby naprawdę super.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Ja bym szczerze polecał hakka na tył, a na przód jakieś cichsze i byłoby naprawdę super.
    A jak u Ciebie z Hakka na deszczu??? Bo u mnie tak jak pisałem w jednym poście tył ucieka najczęściej na rondach.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    A jak u Ciebie z Hakka na deszczu??? Bo u mnie tak jak pisałem w jednym poście tył ucieka najczęściej na rondach.
    Na rondach muszę uważać, bo czy na letnich, czy na zimowych w deszczu lubi się pośliznąć. Nie zauważyłem, żeby hakka sprawiała jkaieś większe problemy, ale też jeżdżę już jak dziadek, może jesteś bardziej agresywny po prostu.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    ja mam Fuldy ( jutro sprawdzę jaki model ) i zeszły sezon śmigałem na nich moją 730 e32 - byłem bardzo zadowolony i auto było niesłychanie stabilne.

Podobne wątki

  1. Mycie auta po zimie :)
    Przez szczurek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:47
  2. czym skanowac e65 ?
    Przez paulo79 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 15:45
  3. Stan lakieru po zimie
    Przez Individual23 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 14:46
  4. [ zawieszenie] Jazda w zimie
    Przez Dziewon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 21:14
  5. AKCJA ZIMA - eksploatacja samochodu w zimie
    Przez radoshb w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 06:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •