Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Opóźenie sekundowe po dodaniu gazu przy ruszaniu i nie tylko.

  1. #11
    Kolego, debat na temat "czy wymieniać olej w skrzyni czy nie" było tu już kilka, więc poszukaj. W skrócie. Jeśli ktoś olał od początku zalecenia serwisu i w miarę regularnie wymieniał oliwę w skrzyni, to jak najbardziej trzeba wymieniać. Jeśli np przez 300tyś km nie wymieniano oleju, to zdarzały się przypadki, że po wymianie skrzynia rozsczelniała się. Ale nie ma na to regóły. Hermetyczność skrzyni nie ma tu nic do rzeczy. Olej w skrzyni, jak większość płynów w aucie pracuje w wysokiej temperaturze i z czasem przepracowuje się, traci swoje właściwości, wytrąca się szlam, odkładają się opiłki...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Ja mam 246 tys.Oprócz tego sekundowego opóźnienia jest jeszcze jeden problem.Mianowicie jak zrobie tak z 50-80 km i mam klimatyzacje wyłączoną to przy dojeżdzaniu do skrzyzowania i hamowaniu to auto przy ok 10 km/h tuz przed zzatrzymaniem szarpie jakby przerzucało bieg z 2 na 1.Jak jest klima włączona to auto ma wyższe trzyma sobie wyższe obroty jak przy hamowuje i się tak niedzieje.Prosze o odp

  3. #13
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez BartekMysza Zobacz posta
    Ja mam 246 tys.Oprócz tego sekundowego opóźnienia jest jeszcze jeden problem.Mianowicie jak zrobie tak z 50-80 km i mam klimatyzacje wyłączoną to przy dojeżdzaniu do skrzyzowania i hamowaniu to auto przy ok 10 km/h tuz przed zzatrzymaniem szarpie jakby przerzucało bieg z 2 na 1.Jak jest klima włączona to auto ma wyższe trzyma sobie wyższe obroty jak przy hamowuje i się tak niedzieje.Prosze o odp
    Mam dokładnie to samo - już rok po wymianie oleju i bez zmian.
    Nie ma co gdybać - trzeba rozmontować, bo to wygląda na problem z ciśnieniem oleju w sterowaniu lub na tłoczku.

    Za około miesiąc będę miał odpowiednie narzędzia i sobie sprawdzę w mojej, to się obaj dowiemy "co za franca"...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    no ale jak zalaczysz klime ze obroty ma ciut wyzsze to tez szarpie jak przychamowujesz? ja swoj planuje i tak oddac do kliniki bmw tylko chodzi o to zeby zmniejszyc liste problemow bo w budzecie mogie sie nie zmiescic a 10 kawalkow moze nie starczyc jak za duzo beda wymieniac.

  5. #15
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Tak jak wcześniej napisałem -- mam dokładnie tak samo, czyli:

    - Jak hamuję (np. przed światłami), obroty spadają razem z prędkością auta, a pod sam koniec (prędkość 4-8km/h) jest szarpnięcie -- jakby dodatkowe przyhamowanie, a potem gwałtowne odhamowanie z głuchym stuknięciem i natychmiast potem na chwilę rosną obroty.
    - Objaw nie zawsze występuje
    - Ten objaw jest silniejszy, gdy silniej hamuję, a słabszy gdy hamuję delikatnie
    - Gdy pod koniec hamowania hamuję bardzo delikatnie (np.: 100-30 hamuję ostro, a od 30-0 bardzo delikatnie) to objaw nie występuje, albo jest bardzo słaby -- widoczny tylko na obrotomierzu.
    - jak nie hamuję wcale, tylko toczę się rozpędem, aż auto samo się zatrzyma, objaw też czasem występuje.

    I na koniec:
    - Jak włączę klimę i obroty jałowe są wyższe, objaw nie występuje wcale.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Napiszz jak cos tam wukminisz odnosnie tego to moze mi tez pomozesz.a planujesz jakos teraz cos z tym robic?

  7. #17
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W tym tygodniu robię stojak warsztatowy do skrzyni i zaczynam oględziny mojej drugiej 5HP24.
    Mam jeszcze kilka aut w kolejce do roboty więc może to będzie za tydzień, a może za 3 tygodnie... zależy od ilości roboty...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A mi to wyglada na zajechana pompe oleju w skrzyni biegow . Przy wolnych obrotach nie daje wystarczajaceo cisnienia .

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    A mi to wyglada na zajechana pompe oleju w skrzyni biegow . Przy wolnych obrotach nie daje wystarczajaceo cisnienia .
    też tak sądzę, u mnie cos też się zaczyna powoli dziać bo jak hamuje z jakiejś tam prędkości do 0 to widzę na obrotomierzu i w ogóle czuje że silnik jest tak jakby przyduszony przez skrzynie

  10. #20
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    A mi to wyglada na zajechana pompe oleju w skrzyni biegow . Przy wolnych obrotach nie daje wystarczajaceo cisnienia .
    To jest tylko jedna z przyczyn.
    Trzeba by pomierzyć ciśnienia, bo tu pomyłka kosztuje 800zł wpakowane w nową pompę, a problem może nie zniknąć, jeśli winny jest regulator lub puszczający tłok F.
    Wtedy też wyższe obroty załatwiają sprawę.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [silnik] telepie przy ruszaniu
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:44
  2. dusi się po dodaniu gazu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 07:56
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  4. brak mocy przy ruszaniu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 12:37
  5. Dziwne stuknięcie przy ruszaniu
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •