Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Zakup e38 !

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witam sąsiada. Jak już ktoś na forum napisał :V8 faktycznie kochają kasę, a V12 to ją wpierdziela". Coś w tym niewątpliwie jest. Miałem kiedyś silnik 18-to letni M50, w którym faktycznie przez trzy lata posiadania czyściłem tylko raz ICV zaraz po zakupie i wymieniałem lambdę. Natomiast w V8 jest już więcej zabawy, więcej czujników, i więcej rzeczy, które mogą się uszkodzić (w 4,4L głównie za sprawą wysokiej temperatury pracy silnika dzieją się po takim czasie czasem cuda w układzie chłodzenia, choć jak wszystkie węże i chłodnicę się powymienia na nowe, to będzie ok).

    I powiem Ci, że wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz natrafisz. Może być zmęczony życiem samochód i będzie się sypał na całej linii, a może być też zadbany, w którym padło coś i sprzedający stracił cierpliwość - tak było w moim przypadku (padnięta klima i 5 wizyt rozpoznawczych w różnych warsztach w dwóch miastach). Walczyłem, szukałem ale naprawiłem.

    Co do automatów nie musisz się niczego bać. Automat w dobrym stanie przeżyje blacharkę auta - W 96 były montowane w 4,4L mocniejsze automaty 5HP30 (do 680Nm) z steptronikiem i trybem sportowym - baaardzo wygodne. I zaskakuje żwawością i umiejętnościami adaptacyjnymi (np. w górach). Super sprawa.

    Instalacja LPG jest dobra, pod warunkiem, że jest dobrze dobrana i zaimplementowana (a tego nie dowiesz się zanim na spokojnie się nie przyjrzysz jej stanowi i ewentualnym problemom silnika w różnych sytuacjach). Stag czy Prins (nie Prince) są OK. Ale można też taniej i równie dobrze. BRC (tzw. cegła) ma średnią opinię, głównie przez puszczanie bąków do układu chłodzenia.
    Ja kupiłem z już zamontowaną instalacją, niestety, nie do końca dopasowaną (głównie reduktor i regulacja). Ale zainwestowałem trochę własnej pracy (porządek w przewodach i rurkach), trochę grosza (reduktor i fachowa regulacja) i jestem mile zaskoczony działaniem.
    Z mojego punktu widzenia, polecam Ci butlę w koło.

    E38 nie jest nowym autem i trudno jest znaleźć w idealnym stanie. Moim zdaniem najważniejsze, żeby auto miało kluczowe elementy sprawne: blacharka, silnik, skrzynia, zawieszenie w nienagannym stanie; natomiast drobne rzeczy zawsze możesz sobie z biegiem czasu doposażyć lub naprawić (np. ja w końcu po 1,5 roku naprawiłem za 0 zł trójkątne roletki na tylne drzwi, jak zobaczyłem ich cenę na aukcjach). To jest auto dla pasjonata (kto inny mógłby wybaczyć ewentualne kaprysy jak nie pasjonat, który głaszcze auto co rano?). W nim (i w wielu innych markach w tym roczniku) przynajmniej na początku czeka Cię kilka rzeczy do zrobienia. Jedne pilne, inne mogą zaczekać. Ale na tym polega cała zabawa w pasję/hobby.

    Mam jako wół roboczy roczną Octawię, która była myta łącznie 4 razy przez 45tkm i to od razu na automatycznej. A 7er myję delikatnie sam, chucham, pucuję. Ostatnio nawet kupiłem myjkę parową (oficjalnie: dla żony), będzie sterylny silnik :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    pieknie napisane ......... mialem wiel aut i kilka 7 chyba 3-4 e32 i e38 5 sztuk także wiekszego wrażenia na mnie 7 nie robią a własciwie nie robiły do zakupu mojej 750 ............. po prostu zakochałem się w niej i wiem że warta jest każdej pracy i środków bo wszystko zrekopensuje mi już po przekręceniu kluczyka ............. i prawdą jest że aby jeździć zadbana e38 trzeba bulić i tyle ...... psuje się każde auto nawet bugatii i ferari więc i bmw czasem zaniemoże zwłaszcza kikunastoletnie ...... wiec jednak mysle że kazdy kto kupuje 7er robi to z pasji a nie z rozsądku bo rozsadnie bylo by kupic e39 kombi 520 z gazem ale to nie to i my to wiemy :-D

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    22
    BMW
    Jeszcze e36, 316i, ale już niedługo e38 !
    Skąd
    Rybnik, Śląskie
    Dzięki za rady i informację, wezmę je pod uwagę przy oglądaniu i w końcu przy kupnie samochodu ;) Ale muszę jeszcze trochę popytać, poszukać, poczytać i dopiero zacznę się rozglądać ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    mocniejsze automaty 5HP30 (do 680Nm)
    Raczej do 560Nm...nie było 5HP30 do 680Nm...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    22
    BMW
    Jeszcze e36, 316i, ale już niedługo e38 !
    Skąd
    Rybnik, Śląskie
    Dzięki panowie za konkretne wypowiedzi ! ;)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    arturo193 - racja, źle zapamiętałem - ale i tak mają one sporo na zapas, bo silnik B44 ma 420Nm.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja odpowiem tak: mam na stanie 2 sztuki e38, 750 i 728 i wiadomo ze 750 to petarda, ale silnik 2.8 wcale niejest gorszy, i tak wiekszasc auta zostawiasz w tyle a jakies tam e36 1.8is - czlowieku zostaje w tyle , mailem e34 m50b25 i wydaje mi sie ze dobrze chodziło ale i tak 728 daje wiekszego kopa wiec wcale niejest zle. zawsze mozesz przełozyc wal i zrobic 3.0, wsadzic kolektor od m50b25 i wyjdze ci jakies 220KM

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Witam
    Sam jeszcze niedawno stałem przed podobnym dylematem.
    2.8 sobie darowałem, bez urazy ale to zwyczajnie za mało, a spalanie w takiej budzie nie jest wcale małe. 2.8 świetnie daje sobie rade w 3 czy 5, ale w 7 już niekoniecznie. Ja mogę Ci polecic 3,5 litrowy motor. Już sobie daje rade. W mieście toczy się sympatycznie, a w trasie można dynamicznie polatać. Koszty? wszystko zależy w jakim stanie kupisz auto. Ja kupiłem swoją 7 od właściciela, który przez rok trzymał ją nieużywaną w szopie. Wymieniłem odme, swiece, uszczelki i węże chłodnicze i tutaj skończyły sie inwestycje w silnik. Niektóre wynikły z mojego własnego widzi mi sie. O lpg się nie wypowiem, zraziłem się po ostatnim swoim mercedesie i już drugi raz w podtlenek się nie wkopie.
    Skup się na skrzyni. Co prawda nie łatwo wyłapać jakieś wady. Moja np. chodziła świetnie, aż do wczoraj kiedy pękł kosz forwardu. (z tego co mówił ekspert to w tych skrzyniach montowanych w bmw i audi to standard, dlatego na rynku sa nowe wzmocnione kosze).

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez DeJot4 Zobacz posta
    Dzięki za rady i informację, wezmę je pod uwagę przy oglądaniu i w końcu przy kupnie samochodu ;) Ale muszę jeszcze trochę popytać, poszukać, poczytać i dopiero zacznę się rozglądać ;)
    od 9.07.2012 jestem szczęśliwym posiadaczem 728i z listopada 1999 roku i mimo włożonej pracy własnymi rękoma i wydanej kasy na naprawy po kupnie nie żałuję że kupiłem to auto. Każdy km cieszy z jazdy a już najbardziej kiedy pedałem gazu zredukuje się biegi zaryczy miło dla ucha i zbiera się odpowiednio :) jeśli komuś nie odpowiadają osiągi to niech kupi sobie M3 lub M5, 7er to nie jest auto do palenia kapci tylko do wygodnej dostojnej i bezpiecznej jazdy. Poszukaj dokładnie, nie spiesz się bo możesz kupić szrota, ja szukałem dość długo, wszak że ja wybrzydzałem z wyposażeniem bo nie ukrywam że dużo czasu spędzam w samochodzie i po ciężkiej pracy dobrze jest się zrelaksować w dobrym samochodzie. Samochód kupiłem z pasji tak jak znajomy który już ma e32 i e38 oba 735. Zanim kupiłem swoje pierwsze auto którym jest 728i to nie wierzyłem że własne auto można pokochać ;)

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja kazde swoje auto kupilem w 2-3dni. dłuzesz szukasz, wieksze shit kupisz... sorry ale moze ja mam szczescie

Podobne wątki

  1. Zakup e38
    Przez Armani w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 11:18
  2. Zakup e38 2.8i
    Przez harry22 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:58
  3. Zakup BMW E38
    Przez Rezor-151 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 23:31
  4. [e38] zakup
    Przez gilu_e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 20:24
  5. Zakup E38
    Przez bmw_boy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •