Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: kopci, gaśnie, źle wchodzi na obroty - pomocy! M30B35 automat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Koszalin

    kopci, gaśnie, źle wchodzi na obroty - pomocy! M30B35 automat

    Witam, po długim czasie rozkoszowania się bezawaryjną jazdą moją 7er nagle zaczęły się problemy. Od jakiegoś czasu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Na wstępie zaznaczam, że nie dzieję się to cały czas, tylko występuje nagle, co 2-3 dni, a sytuacja wraca do normy każdego następnego poranka i tak w kółko.

    Złe zaczyna się dziać, kiedy w trakcie jazdy ekonomizer zaczyna pokazywać wartości tylko powyżej 25l/100km, a silnik gubi obroty pomiędzy 1000 a 2000. Tzn. kiedy dodaję lekko gaz, nie dzieje się nic, a po chwili obroty wskakują na >2000. Przy okazji siódemka zaczyna kopcić na czarno jak okrętowy diesel. Często też wtedy gaśnie, także w trakcie jazdy. Wolne obroty na poziomie 300-400, straszne wibracje i uczucie jakby paliła na 3 cylindry. Po dodaniu gazu czekam chwile na reakcje (dziura do 2 tys. obr.) i potem bez problemu wkręca się na wyższe obroty. Ale jazda to koszmar. Jeśli odpalę silnik po 1-2 godzinach ciągle jest to samo, jeśli przeczeka do rana następnego dnia, objawy znikają jak ręką odjął. Macie może podobne doświadczenia? Albo pomysły skąd może się to brać? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    W jakim stanie jest kopułka, palec, świece, przewody wn? To na początek.

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez sokół Zobacz posta
    Tzn. kiedy dodaję lekko gaz, nie dzieje się nic, a po chwili obroty wskakują na >2000. Przy okazji siódemka zaczyna kopcić na czarno jak okrętowy diesel.
    Jak rozumiem -- to na postoju?
    Kopcenie na czarno to poważna sprawa z benzyniaku. Nie mam pewności -- obstawiam, że żre olej...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Koszalin
    Kopci zarówno na postoju, jak i podczas jazdy. W obu przypadkach obroty spadają poniżej 500, aż w końcu gaśnie. Po prostu, żeby jechać, trzeba wciskać gaz, co i tak jest problemem, gdyż silnik nie chce się zbierać z niskich obrotów. A jechać z pedałem gazu w podłodze się po prostu nie da. Świece wymieniałem 10 tys km temu, poza tym mechanik przejrzał resztę układu zapłonowego i powiedział, że swoje lata już ma, ale jest ok. Dziwi mnie to, że wszystko stało się tak nagle. Wcześniej nie zauważyłem najdrobniejszych objaw problemu z zapłonem ani tym bardziej jakiegoś dymu z wydechu. Ani na niskich, ani na wysokich obrotach, ani przy dodaniu gazu, ani przy odjęciu.

    Przed chwilą zauważyłem, że odma (przynajmniej ja nazywam tak ten prosty, pojedynczy wąż wystający z pokrywy) jest jakaś zapocona i tłusta. To może mieć jakiś związek?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez slavoman1 Zobacz posta
    Przed chwilą zauważyłem, że odma (przynajmniej ja nazywam tak ten prosty, pojedynczy wąż wystający z pokrywy) jest jakaś zapocona i tłusta. To może mieć jakiś związek?
    Odma musiałaby być nieźle zatkana żeby dawać takie efekty ale zawsze warto ją sprawdzić.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, nie stresujcie chłopaka. Odma w tym silniku nie istnieje, a ten wąż może być zalepiony nawet liśćmi i tak będzie dobrze.

    Jeżeli ekonomizer wędruje w prawo, a silnik kopci na czarno to znaczy, że zalewa go paliwem, a z opisu widać, że leje mocno, więc i stosunek powietrza do paliwa jest na tyle niestechiometryczny, że brakuje zapłonu i wywala paliwo do wydechu, gdzie ulega częściowemu spaleniu do sadzy i ją wyrzuca na zewnątrz.

    Po pierwsze zmień mechanika, który w takim przypadku nie wie co zrobić, sam nie wiem skąd w tym kraju tacy amatorzy, takie problemy były nagminne w gaźnikowcach.

    Możesz mieć złe odczyty z przepływki, może czujnik położenia klapki utknął w jednej pozycji.

    Możesz mieć sondę lambda, która utknęła na wartości za ubogo i komputer leje paliwem ile wejdzie.

    Możesz mieć padnięty sam komputer.

    Możesz mieć padnięty czujnik temperatury cieczy ten do kompa, który przerywa czasami, może być uszkodzona wiązka.

    To w zasadzie wszystkie przyczyny jakie mogą doprowadzić do takiej usterki w tym jakże banalnie prostym silniku.

    Podpięcie pod kompa pozwoli ci online zobaczyć jak pracuje sonda, będziesz miał również błąd lambda control. Jednakże nie jest to konieczne, bo niczego innego nie zobaczysz(no może poza błędem czujnika temperatury, jeżeli będzie faktycznie okresowe rozwarcie), także spokojnie możesz podjechać do jakiegokolwiek elektryka i zobaczyć przebieg sondy na oscyloskopie.

    Jeżeli sprawdzisz te wszystkie rzeczy to napisz, czy problem się rozwiązał, inaczej będziemy dywagować dalej.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 02-10-2012 o 17:58
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Koszalin
    Witam ponownie. Zaraz po pracy wróciłem do domu i zajrzałem pod maskę, pogrzebałem szybko tam, gdzie się dało, bo zmrok mnie poganiał. Między innymi: sprawdziłem olej - od paru miesięcy nie ubyło ani grama. Obejrzałem ten wężyk, który nazywam odmą - był pęknięty wzdłuż do połowy. Załatałem to "na szybko". Jedyny tego efekt to jakby bardziej równa praca silnika i zupełnie inny dźwięk wydechu, nie jest to moja subiektywna opinia, gdyż ojciec i brat, którzy rzadko widzą się z moją siódemką, również od razu to zauważyli.

    Ale dzięki Koledze ttrol wiem, że to raczej nie tu leży przyczyna. Bo pamiętając przygody mojego ojca z M60, to jesli w BMW coś psuje się nagle, to albo przebita opona, albo elektronika sterująca :D

    Teraz będę miał nie lada problem przed sobą, bo na wizytę u dobrego elektryka samochodowego w Koszalinie czeka się kilka dni, a większość mechaników na wstępie oferuje tylko i wyłącznie komputer i "a potem zobaczymy".

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Twoja bumka ma lpg?
    Ja miałem identycznie gdy po wybuchu gazu rozwaliło mi przepływkę i klapa była w pozycji na maxa odchylonej. Komputer otrzymywał informacje o dużej ilości powietrza i wtryskiwał dużo większą ilość benzyny co w efekcie dawało czarną i okrutnie dusząco-śmierdzącą chmurę. Podobnie nie widziałem praktycznie ekonomizera, chyba, że przy hamowaniu silnikiem.
    Więc jeśli wskazania Twojego ekonomizera są ogromne to znak, że Twoją bumkę "zalewa" i stąd czarne spaliny i taka praca silnika.
    Obstawiam, że przyczyną jest przepływomierz więc może sprawdź go na początku. Może być, że wtyczka nie ma styku i już się takie cyrki dzieją albo ścieżki się wytarły.
    Wiesz jak zmierzyć czy masz prawidłowe wartości napięć? Posiadasz multimetr?
    Gaśnięcie na wolnych obrotach może być dodatkowo spowodowane przez niesprawny silnik krokowy, więc mógłbyś sprawdzić też styk i przeczyścić go takim środkiem do czyszczenia tarcz w sprayu.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez Trolcio735 Zobacz posta
    Twoja bumka ma lpg?
    Ja miałem identycznie gdy po wybuchu gazu rozwaliło mi przepływkę i klapa była w pozycji na maxa odchylonej. Komputer otrzymywał informacje o dużej ilości powietrza i wtryskiwał dużo większą ilość benzyny co w efekcie dawało czarną i okrutnie dusząco-śmierdzącą chmurę. Podobnie nie widziałem praktycznie ekonomizera, chyba, że przy hamowaniu silnikiem.
    Więc jeśli wskazania Twojego ekonomizera są ogromne to znak, że Twoją bumkę "zalewa" i stąd czarne spaliny i taka praca silnika.
    Obstawiam, że przyczyną jest przepływomierz więc może sprawdź go na początku. Może być, że wtyczka nie ma styku i już się takie cyrki dzieją albo ścieżki się wytarły.
    Wiesz jak zmierzyć czy masz prawidłowe wartości napięć? Posiadasz multimetr?
    Gaśnięcie na wolnych obrotach może być dodatkowo spowodowane przez niesprawny silnik krokowy, więc mógłbyś sprawdzić też styk i przeczyścić go takim środkiem do czyszczenia tarcz w sprayu.
    tez obstawiam przeplywke

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ja celuje w lambde całkiem walnięta praktycznie uniemożliwa jazde na drajwie i staniu w miejscu potrafi zgasnąć ciemny dym z wydechu to też norma.

Podobne wątki

  1. [silnik] 740i m60 Nie wkręca się na obroty, kopci...
    Przez pio999 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 09:13
  2. 740i 94r. kopci i gubi obroty !!
    Przez bobas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 14:37
  3. Nie wchodzi na obroty na zimnym
    Przez Przemik w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 13:12
  4. [mechanika] BMW źle pali pomocy!
    Przez majran12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 18:14
  5. M30B35 obroty
    Przez Arkus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •