Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [opony] Jakie opony polecacie na zime do E38 ?

  1. #11
    Jezeli macie sprawne ASC - czyli czujniki ABS sprawne

    to ja ni wiem nie powinno byc problemu , E30 sie poruszalem po mini gorkach a tak nie bylo nic poza ABS :mrgreen:

  2. #12
    7ka
    Gość
    powaznie?? ok sprawa jest taka zeby podjechac do mojego starego miejsca zamieszkania (Okecie) obejrzec opony zrobic dokladna fotke dla Evana i mu je wyslac itp..

  3. #13
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    żaden problem tylko namiar i only weekend (praca) ,dawaj jakieś namiary i szczegóły 8-)

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ze wzgledu ze na codzien handluje oponami podpowiem tak, rozmiar najlepiej 215/65r16 a z oponek GY ultra grip 7 lub nokian WR, ceny przystepne, i naprawde dobrze sprawuja sie w autach o duzej masie, odpuscie sobie klebera, dunlopa, BF goodrich itp, tylko te co wspomnialem wczesniej, michelin tez OK

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Dzieki.Porównam jeszcze ceny tych Vredesteinów. Co do opon od 7ki to jestem za-jeśli będą w b.dobrym stanie :mrgreen:
    Marcin co do zim. Hmmm powiem tak. Byłem u Ciebie w domu i jak w zimie dopierd..... śniegiem to możesz mieć problem bo..... będzie nawalone śniegiem a Twoja droga jest chyba w 2 albo 3 strefie odśnieżania.
    Faktycznie u nas na południu zimy są czasem ostre. I znowu powraca temat napędu na 4 koła ;-) szkoda że E38 takiego nie ma.
    I dobrze że teść ma Landka :mrgreen:
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Ja mam Micheliny pilot alpin 2 i jestem bardzo zadowolony.. Jeździłem w góry.. (Evan wiesz gdzie) i nie było żadnego problemu z trakcją , a śniegu było sporo. Rozmiar dedykowany do e38 215/65/16.

  7. #17
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    Ja mam Micheliny pilot alpin 2 i jestem bardzo zadowolony.. Jeździłem w góry.. (Evan wiesz gdzie) i nie było żadnego problemu z trakcją , a śniegu było sporo. Rozmiar dedykowany do e38 215/65/16.
    No dzięki. Skusze się chyba na nówki bo wezme je na fakturę więc Vat sobie odpisze.
    No i rozmiar 215
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jezdzilem na wielu zimowkach i powiem ci ze jak auto jest ciezkie i z tylnimnapedem najbardziej podobala mi sie jazda GY ultra gripem7 poprostu bieznik ma tak uformowany ze wypycha snieg spod opony, cos w stylu opony traktora i dogrzebuje sie do twardego podloza, tylko w duzych autach i ciezkich tego doznasz :-)

    http://www.avtoin.com/gfx/slike/Ultr...ize_resize.jpg


    i najwazniejsze posiada podwójne rowkowanie „V” (double V-grooving), tlumaczac przy nacisku czesci bierznika naciete lamelami nieblokują sie nawzajem przy nacisku a przemieszczają sie dopasowujac do podloza i wypychajac snieg z pomiedzy naciec, tz niebedzie czego takiego jak obkleiona opona zniegiem po obwodzie, poprostu gdy opona tz c zesc opony traci kontakt z nawizchnia tz tez traci nacis snieg itp sa wypychane

    http://www.apneu.cz/images/testy/ultra_grip_7_step.gif

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Jezeli macie sprawne ASC - czyli czujniki ABS sprawne

    to ja ni wiem nie powinno byc problemu , E30 sie poruszalem po mini gorkach a tak nie bylo nic poza ABS :mrgreen:
    Z tego co słyszałem - i tylko stąd, bez własnego doświadczenia - niemal do końca załatwia sprawę układ DSC (dynamiczny). Może ktoś ma własne, praktyczne doświadczenia jazdy z DSC w E38 zimą?

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    ... rozmiar najlepiej 215/65r16 a z oponek GY ultra grip 7 lub nokian WR ...
    Na Nokianach jeździłem, rzeczywiście dobre. GY UG7 już niedostępne, teraz firma wprowadziła w to miejsce UG Performance, o zupełnie innym, asymetrycznym bieżniku. Masz opinię na temat tej opony? Co założyć w polskich warunkach, Nokiana WR czy GY UG Performance?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •