Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: E65 VS X53

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    41
    BMW
    318i e46
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pewnie, ale michal się "łamie" :) i coś czuje że jak tylko ktoś by napisał że w e65 kontrola trakcji działa jak należy - to będzie po "łamaniu" i 7er w garażu :)

  2. #22
    ;D :hah: ;D

  3. #23
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez aqwsxc
    Miałem kiedyś okazję jechać X5 (nie zabijajcie jak coś pomyliłem) ale silnik 4,8 jakaś taka seria limitowana była "IS" czy cuś - takie a'la /M X5 w środku miała zegary z M5 e39 - i to samochód fabryczny, z salonu, coś ponad 300 KM. Jeździło się super ale
    - dynamika super do około 180 km/h - później nic co warte jest opisania
    - spalanie jak w TIR'ze :)

    To cacko X5is (zwane tez M X5) ma 355koni- silnik jeszcze przed zamontowaniem w fabryce BMW do auta, odwiedza Alpine gdzie ze zwyklego 4,4 i 286koni robia cos co powoduje ze banan nie schodzi kierowcy z twarzy przez dluuuugi czas :D
    Silnik potega, taki ponad 2 tonowy kolos w automacie od 0 do 100km/h rozpedza sie w 6,5s !!!
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Nie da sie ukryc ze 7er jak dla mnie zabija x5 uroda. Srodek kontrowersyjny(dla mnie bajka ale niektorzy lubia klasyke) i linia. Musze kupiec kolnierz ortopedyczny bo nie dlugo skrece kark ogladajac sie za nimi :D
    :D
    Ale z drugiej strony x5: latwosc dostepu do bagaznika(sam w sobie nie jest specjalnie wielki) i naped na 4 kola ktorego jestem zwolennikiem.
    Musze sie umowic na jazde probna u jakiegos sprzedawcy 7er i porownac poniewaz jeszcze nia nie jezdzilem a x5 jezdze raz w tyg. Moze to troszke ulatwi....

  5. #25
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A więc zdaje relację z mojego weekendu w X5 - rocznik 2005 , silnik 4,4 V8
    Tak to wygladało ;D :






    W piatek auto odebrałem z ASO Sikora. Pierwsze wrażenie to fantastyczny układ kierowniczy. Kierownica chodzi delikatnie i bardzo lekko. Kolejny miłe zaskoczenie to dźwięk silnika. X5 ma rewelacyjny układ wydechowy. Dźwięk silnika to coś między delikatnym bulkotem a dźwiękiem Sebkowego układu wydechowego. W środku auta jest cicho i słychać tylko przy wyższych obrotach przepiekny dźwięk V8.
    Zapakowałem więc rodzinke - wózek ,walizka- i tu pierwszy minus. Bardzo wysoki próg zaladunku. Ja miałem problem podnieść walizkę tak wysoko :/ więc zderzak w codziennym użytkowaniu na bank obity.
    Auto zalałem pod korek i ruszamy. X5 miała przejechane 105Tkm ( ale jest to auto które ujeźdza masa ludzi a nie jeden właściciel) a w środku dochodzą jakieś stuki w zawieszeniu, trzaski z bagażnika -plastiki albo coś??, skrzypią drzwi od kierowcy na nierównościach. Takie detale mnie mega denerwują więc już byłem wkurzony ;D
    Po przejechaniu w deliaktny sposób ( 90-110 km/h ) ok 50km , komp pokazuje spalanie 11,4 - myśle - rewelka. Jednak po wjechaniu na dwupas i jeździe 140-160 km/h w dużym ruchu ( dużo kickdownów ) i z 3 korkami ( takimi po 20minut ) spalanie skoczyło na 14,6
    Poza tym auto ma całkowicie inaczej zestrojone zawieszenie jak E38. Żona stwierdziła że trzęsie jak w wozie drabiniastym. I coś w tym jest. Auto jest twarde i sztywne.na nierównej drodze skacze , trzęsie i we wnętrzy powstaje taki rezonans-hmmm miałem wrażenie że drzwi są luźne i tak telepią na dziurach 8/
    Przy większych prędkosćiach - 160km/h - auto, mimo twardego zawieszenia, przestaje pewnie prowadzić się na drodze. Jeśli dojdzie do tego boczny wiatr już całkiem robi się nieciekawie.
    W trasie jednak silnik 4,4 sprawuje się genialnie!!!! To auto wyrywa do przodu jak pocisk. Układ kierowniczy, jak już pisałem, też jest jego wielkim plusem. Im szybciej jedziemy tym ciężej chodzi kierka i bardziej czujemy auto-fantastyczne!
    Spalanie końcowe po przejechaniu ok 500km - głównie w trasie - to 15,6 więc raczej sporo
    Reasumując - Powiem szczerze że zawiodłem się na X5. Silnik super, uklad kierowniczy też, ale zawieszenie i ogólne wrażenie nie jest dobre. Napewno bardzoej komfrtowo i pewnie czuje się w E38. Także jestem pewien że nie kupie X5, chyba że ten nowy model jest hmmm o wiele lepszy niż starsze X5. Teraz pozostaje się jeszcze przejechać E65 i potwierdzić swoje przypuszczenia że seria 7 to seria 7 ;D

    PS. Stan auta, a raczej jego mocne zużycie napewno mocno wpłynęło na moją ocenę, jednak mimo wszystko E38 bije na łeb X5 ;)
    To tyle z mojej strony
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #26
    A ja jestem za X5.
    Dlaczego piszesz ze zderzak obity? Przeciez dolna czesc klapy sie otwiera a wowczas nie ma mozliwosci obic zderzaka. Trzeszczenie powiem szczerze jest mi obce, no chyba ze tamta testowka jakas mocno wyobijana. Komfort kiepski? No coz. Na felunku 19 cali plus jeszcze RunFlat nie bedzie komfortowo... Nikt mi nie wmowi ze na takich kolach jest bez zmian w komforcie, a przeciez E53 wychodzily nawet na 17-kach na zwyklych balonach.
    Polaczywszy to z pycha silnikiem efekt w/g mnie jest dobry. Volvo XC90 czy M-B ML sie chowa.
    Jesli idzie o E70 to zupelnie inna bajka. Stanowczo odradzam, ale to zupelnie inna bajka

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Evan z tego co piszesz wyglada ze nie masz servotronika w swoim E38?? 8/ :D
    Co do stabilnosci X5 przy duzych predkosciach- niestety ale auto jest duzo wyzsze jak E38 wiec i srodek ciezkosci jest duzo wyzej stad i podatnosc na podmuchy boczne.
    Spalanie rzedu 14,6 przy dynamicznej jezdzie + korki to jak najbardziej dobry wynik- przynajmniej moim zdaniem ;)
    Co do zawieszenia - coz ciezko powiedziec w jakim stanie bylo ono w aucie ktorym jechales jednak napewno musi byc twardsze jak w E38 ze wzgledu na stabilnosc auta jak i jego przeznaczenie (wkoncu to auto z zacieciem terenowym) jednak jesli chodzi o "trzesienie" to dosc dziwne- moze kola byly jakies pokiereszowane/niewywazone.
    Ogolnie wydaje mi sie ze polaczenie wszystkiego w jednym aucie zdeklasowaloby wszystkie inne modele wiec niestety jakies odchylki od standardu E38 musza byc ;) np. za to E38 nie polatasz po lesie lub po swiezo zaoranym polu :D a X5 pojdzie jak przeciag :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    Inna sprawa jest taka, ze jak sie juz lata 7er to ciezko sie przesiasc na cos innego.
    Ciekaw jestem co z ta klapa z tylu. Moze Evan sie wypowie

  9. #29
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    co do zderzaka to faktycznie mnie poniosło. Klapa otwiera się w dwóch częściach. Jednak i tak trezba "zarzucić " walizką żeby włożyć ją do bagaznika. Co do 19" to ja też mam 19" w E38 na niższym profilu i obnizony przód a komfort jest o wiele większy. Co do servotronika to faktycznie nie mam i teraz bardzo żałuje bo dowiedziałem sie jaki to rewelacyjny układ.
    Faktycznie środek ciężkości jest duo wyżej i zawieszenie musi być sztywniejsze ale mi to nie pasuje. Z tyłu podrzucało żoną i dzieckiem jakbyśmy jechali po ciężkim terenie. Faktycznie po E38 ciężko coś znaleść wygodniejszego.
    A co do MLa :D może się naraże ale jest u mnie w rodzinie ML i jest o wiele wygodniejszy. Ma gorsze układ kierowniczy ale zawieszenie pneumatyczne robi dobrą robotę.
    Ale wiadomo że to całkowicie inne zawieszenie.
    A co Sylwek powiesz na temat nowej X5? bo jestem Ciekaw. Iczy miałeś okazję jechać X6? Ciekawe jak to się prowadzi.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #30
    W E53 tez w opcji jest (bylo) pneumatyczne zawieszenie, co prawda nie takie jak w mesku, ale sporo wygodniejsze.
    Dziwna sprawa ze nie masz servotronica - moze sie popsul. znam taki przypadek od nas z forum. Sprawdzales VIN, lewe przednie nadkole, olej dobry? Pytam bo ja w E32 mam i dziala doskonale.
    E70 juz jest nieudanym modelem na polskich drogach. Wszechobecne trzeszczenie i stukanie zawieszenia potrafia rozzloscic najtwardszego.
    Niestety te auta sa na gwarancji i trzebaje serwisowac :D
    Pekaja sprezyny w zawieszeniu, ciekna zaworki zawieszenia, cieknie Dynamic Drive, stuka panorama glass... MNie osobiscie przeraza to. Kazdy chce miec super wyglad i kola 21 cali (325 z tylu) typu RunFlat pomagaja, ale komfort zaden a poza tym kto zdejmie opone z felgi o szerokosci 11 cali?
    Kolejna sprawa to amortyzatory. EDC w E38 to petka. Zdarza sie ze amor na dziurze wystrzeli a nie da sie zalozyc zwyklosci poniewaz amor przedniej osi "wyczuwa" nierownosc i tylna os juz sie "przygotowuje" na przeszkode. CAN juz jest w podwoziu. Siec CAN jest w/g mnie zbawieniem, ale czy w podwoziu na polskie drogi taka technika jest potrzebna?
    Jeszcze troche i bedzie jak z merc....em. Jak chcesz jezdzic mietkiem, to kup sobie dwa. Jeden zawsze stoi w serwisie.
    Kilku klientow zmienilo E53 na E70 i juz zaluje.
    Ja uwazam ze jest to zle auto w odniesieniu do poprzednika i take jest moje zdanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •