Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: male pytanko o reset kompa od gazu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106

    male pytanko o reset kompa od gazu

    Witam, mam male pytanko dotyczace wlasnie gazu. czy istnieje mozliwosc ze jak kilka razy odlaczy sie akumulator od auta to moze zresetowac sie mapa gazu . Instalka jest Bigaza z najnowszymi sterownikami i ostatnio zauwazylem po moich bojach z Car Audio ze auto zaczelo wiecej palic . Co do istalki ma moze 3 miechy i jest naprawde super zamontowana i nie ma z nia najmniejszych problemow( czuje sie jak bym nie mial gazu wogole). Byla to jedna z najdrozszych instalek ktore oferowali goscie u ktorych zakladalem a doswiadczenie maja spore i maja kilka warsztatow w Polsce. Tej samej firmy zalozyli wkoncu do nowej 745 bo na innych nie chciala chodzic i ciagle wyskakiwal blad silnika az ustalo na Bigazie wiec firma jest konkretna . Jestem juz po pierwszej regulacji i mapka wygladala superowo ale pytanie czy jak sie ostatnio bawilem akumulatorami cos nie moglo sie zresetowac. Nie moge jechac teraz do goscia co zakladal bo jest teraz w Polsce na wakacjiach i bedzie za ok 3 tygodnie i dlatego jest moje pytanie. Jesli chodzi o spalanie to w miescie ( Londyn) gorzej zawalone niz Wawa w piatek spalanie przy normalnej jezdzie na D ok 25-27 litrow gazu trasa ok 20 na sport przelozeniach nawet nie patrze na spalanie.Nie jestem z tych co nazekaja ale martwi mnie czy cos zlego sie nie dzieje.
    A jeszcze jedno auto to 728 koniec 2001r .
    Prosze o jakies sugestie bo patrzac ile wam pala to moja pije jak smok albo ktos tu zaniza spalania bo wczesniej mialem e39 520 benzynka to 18-20 PB to byla norma na miescie nie mowie o katowaniu a ludzie wypisuja miasto ze pali 10-12 wiec nie wiem w co wierzyc.
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  2. #2
    Sterowniki jak najbardziej mogly stracic swoja pamiec i masz mapy w trybie awaryjnym

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106
    Tego sie wlasnie obawialem bo wydawalo mi sie ze mniej auto palilo i lepiej chodzilo wczesniej. Nic, musze poczekac az wroci szefunio warsztatu z Polski i podlaczyc ja pod kompa.Dzieki
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  4. #4
    Jesli szefuncio jest z glowa, to ma Twoja mapke zapisana w laptopie. Ja zawsze po regulacjach roznych gazow (tych z mapa) zapisywalem na twardzielu. Po trzech latach map jest od groma, a miejsca wciaz nie brakuje. Nigdy nie wiadomo kiedy dana mapka bedzie potrzebna ;)
    Nie wiem po ile jest gaz w Anglii, ale nie taniej bedzie jezdzic na PB?
    Aaaa. I przed regulacja pojezdzij ze dwa dni na PB niech parametry adaptacji wroca do normy - gaziarzowi bedzie latwiej

    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106
    Roznica w cenie jest bardo duza, wiecej niz o polowe tanszy jest gaz. Ja za 1 litr gazu place 0.52P a za 1 litr benzynki trzeba zaplacic prawie 1.20 wiec roznica jest duza. Ja wychodze z zalozenia ze jak mam oszczednie jezdzic na benzynie i ograniczac sie to wole zalozyc gaz i jezdzic bez zadnych oszczednosci z non stop klima na przelozeniach sport i miec gdzies spalanie a jezdze tylko po miescie i to spalanie jest naprawde duze. Nie sadze ze ma moja mapke w kompie , wiec co teraz od nowa bedzie trzeba mapke tworzyc czy das sie wroci jakos do tej prawidlowej jakos?
    A co do gazu oprocz tego ze jest o polowe tanszy tutejszy podatek drogowy TAX jest rowniez tanszy jak sie ma instalacje gazowa i co najwazniejsze jak sie ma instalacje gazowa mozna miec darmowy wjazd do pierwszej strefy Congestion Charge w Londynie a normalnie trzeba placic za wjazd w scisle centrum 8 funciakow za kazdy dzien wiec jak widzisz warto zalozyc gazik nie tylko dla oszczednego jezdzenia ale rowniez dla inncy profitow.
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106
    Rozmawialem dzis ze 3 warsztatami jeszcze co montuja gaz i stwierdzili ze nie ma takiej mozliwosci zeby sie mapa zresetowala od odlaczenia akumulatora bo zapisywana jest na specialnym Flashu i tylko po podlaczeniu kompa i nacisnieciu guzika w kompie mozna zresetowac mape. Wiekszosc standardowo kazala mi wymienic filtr i swiece a jeden warsztat zasugerowal ze ktorys wezyk od podcisnienia mogl spasc .
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  7. #7
    Ech. Nie sadze, zeby Ci wezyk spadl akurat po bojach z audio gdzie akku bylo rozpinane. Utracona mapa - niestety zdarza sie.
    Ciekawe co piszesz o tych podatkach w Anglii. W tych warunkach NA PEWNO bym zalozyl gaz i to przeciwko tym co mowia LPG - NIE!!!
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •