Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: instalacja e32 m30b30

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Dobrze prawi, polać mu :)
    Ja jeszcze dodam, że kardynalny błąd u gazowników to źle powiercony kolektor.
    Nie dość, że w większości przypadków wkrętki są powkręcane pod rożnym kątem, to jeszcze "kilometr" od zaworu, wtryskiwacza benzynowego.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar Puki372
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    BMW
    E32
    Skąd
    Wschód
    Dlatego nigdy nie ufam zakładom montującym gaz na wielką skalę, nie mają czasu, i ludzi do tego, żeby przyłożyli się, do każdego auta, robią na sztuke, aby auto zapaliło i wyjechało, a regulacja wygląda tak, że podłączą komp, włączą opcje autokalibracja i dowidzenia. Żadnych dostrojeń. Jeżeli ja montuje instalacje, to poświęcam na to określony czas i staram się wykonać to dobrze i porządnie. Bo przecież nie ważne jest co silnik spala, ważne jak podane, w jakich proporcjach i w jakich warunkach, dlatego główną rolę grają tutaj wtryskiwacze (żeby były dobre czasy wtrysków) i wkrętki, jak już kolega wyżej pisał. Na tym rysunku (przepraszam za wszelkie niedoskonałości, ale rysunek jest w 100% mojego autorstwa :D) kolorem niebieskim oznaczyłem przykłady, poprawnego zamontowania wkrętek w kolektorze, a na zielono, najczęściej stosowany i niestety niezbyt dobry sposób.
    ważne jest również aby wtryskiwacze były zamocowane pionowo. wtedy mają najdłuższą żywotność i poprawność pracy.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    panowie jako że przymierzam się do montażu LPG zbieram info na temat wybranych przezemnie podzespołów.... wtryski megic jet reduktor KME SILVER (244km podobno) lub KME GOLD. Układ sterujący KME DIEGO. Chcę ciąć koszty z tąd może nie są to elementy najwyższych lotów ale muszę obciąć koszty..... skończyła mi się kaska.....
    Ostatnio edytowane przez godles ; 31-01-2013 o 21:46

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    gold bo z tego co sie orientuje silver podobno nie ogarnie przy wiekszych predkocsiach
    no i niby wtryski hana/matrix lepsze

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    Panowie mam parownik silver i zasilanie z butlki 6mm.... oczywiście jest źle a gazownik mój wspaniały twierdzi że wina jest po stronie auta a nie instalacji jako że nie chce mi się z nim toczyć wojny (znajomy ojca) postanowiłem olać sprawę i zrobić po swojemu. jednak parownik gold to około 300zł do tego wielozawór 200-230zł plus robota.... tutaj moje pytanie czy zasilanie 6mm wystarczy czy tez będzie źle i nic to nie wniesie? na wysokich obrotach auto przełącza mi na Pb więc ewidentnie brakuje mu ciśnienia....

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jaki masz wielozawor? 6mm zdecydowanie za malo
    Jak masz pelna butle i dasz w podloge to tez przelacza sie na lb?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    też nie ma reguły tzn częściej jak jest mniej gazu co logiczne ciśnienie ma mniejsze... wielozawór fi6 :/ niestety....

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Trochę odbiegając od tematu ,ale jak zakładałem do siebie gaz to jeździłem po warsztatach szukać wielozaworu fi8 , to 50% warsztatów które odwiedziłem nie wiedziało ,że takie nawet są , następne 30% wmawiało mi ,iż nie są one potrzebne , fi6 w zupełności wystarczy :P
    V12 soundsystem !


  9. #29
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mam wielozawór 6mm i przy pełnym bucie spada ciśnienie o 0,6 bara. Musiałem na reduktorze ustawić 1,5 aby dawka była odpowiednia jak spadnie ciśnienie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    a 1.5 bara to nie za bogate ciśnienie?

Podobne wątki

  1. [elektryka] Instalacja systemu soft close do E32
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 11:51
  2. [karoseria] instalacja gasnicza e32, fajna sprawa do aut z gazem:)
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 10:40
  3. E32 Problem m30b30
    Przez PrzemozzE32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 16:12
  4. Instalacja elektryczna w BMW e32 730i
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •