Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: instalacja e32 m30b30

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    nie wiem kto i ile ma zrobionych na swoich instalacjach lpg.jak seban napisał poelacam brc sequest 56 u mnie na 2och listaw mtm i parownik słynna cegiełka,dodam że naprawde dużo zależy od zakładu które to zakłada(znam z autopsji moja po 40tyś brat do Alahambry zakladał i jest problem)miedz 8 mm serwisowna średnio co 10 tyś ale jest z 2007 roku.Od kąd mam to auto to jak jechałem na serwisy w swoich rekach to niby osoby od brc nie wiedziały jak to zrobione sam zachwyt.Jak na pierwszej dewizie wpisanej było ok 197 tyś teraz jest ok 308tyś sam rachunek wychodzi i ja sam zrobiłem ponad 100tyś na tej instalacji więć szczerze moge polecić do b35 r6 i m60 b30

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    tylko że brc jest dooooogaśne.......

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    82
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Łódź
    Wiem że mnie pewnie zmieszacie z błotem ale mam takie pytanie :
    JA u siebie mam instalacje I generacji, żadną sekwencję.
    Po kupnie auta wyregulowałem ją jak należy i nie mam najmniejszego problemu.
    Palę auto zawsze na benzynie, czekam aż się troszkę silnik nagrzeje i cyk myk na gaz.
    Żadnych strzałów, braku mocy, przełączania się na Pb - wiec tu moje pytanie.
    Po co wydawać majątek na Sekwencje ?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Wyjmij zwężkę z dolotu a zobaczysz co jeszcze potrafi twój silnik.
    Brak strzałów to też do czasu aż pewnego dnia tak jeb... , że w drobny mak pójdzie przepływka.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    82
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Łódź
    Już chyba raz jeb.... bo poprzedni właściciel ją wymieniał :)
    A co z tą zwężką ?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Mieszalnik musi mieć zwężkę w dolocie do poprawnej pracy. Zwężka w dolocie = spadek mocy.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e32mały
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    201
    BMW
    E32&E36
    Skąd
    Szwecja
    Ja i tak polecam za miast mixera blosa

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    82
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Łódź
    Zwężka jest na pewno.

    Czyli po wypowiedziach mam rozumieć że I gen to gówno - a tylko sekwencja zapewnia brak ew. wystrzałów i brak spadku mocy ?

    Czy się mylę? Pytam jako kompletny laik w temacie LPG i nie jako przeciwnik LPG ale użytkownik ze względów $$$$$ :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    z tego co mi wiadomo M20 i M30 nie pracują dobrze na gazie. M40 miałem i wiem że jak jest silnik zdrowy i świece kopułka itp rzeczy nowe i zmieniane częściej niż powinno się to robić to będzie chodzić bez strzałów (miałem e30 M40B18 w gazowni w domu 3 lata z gazem na śrubę zero problemów) znajomy ma M42B18 w e30 też gaz zwykły i też nie narzeka. ja u siebie wkładam sekwencję..... zwykły nie wchodzi w rachubę.... raz strzeli raz zrobię przepływkę i różnica w cenie niemalże się pokrywa.....

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar Puki372
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    BMW
    E32
    Skąd
    Wschód
    Nie chce mi się czytać całego wątku, a w gazie (nie chwaląc się :]) mam spore doświadczenia. Według mnie, najlepsza instalacja, jaką możemy zamontować do M30, czy innej BMW, to: zaczynając od butli, ta raczej znaczenia nie ma, ważne aby nie była dziurawa :D rurka zasilająca (miedź to jak mawiał pawlak- przeżytek :D) Ja przy montażu stosuje: http://moto.allegro.pl/przewod-rurka...923690511.html lub, jeżeli trzeba fi 6: http://moto.allegro.pl/waz-przewod-r...950998500.html idąc po tej rurce, dochodzimy do parownika (rozmawiamy oczywiście o instalacji IV gen (sekwencja) Polecam reduktory firmy KME, z doświadczenia wiem, że silver obleci moce nawet rzędu 240KM, ale mimo wszystko polecam GOLD'a- nie będzie się męczył. Do parownika oczywiście trzeba jeszcze doprowadzić ciecz chłodzącą z małego obiegu,( polecam przewody firmy good&year.) mijając parownik wychodzimy z gazem w fazie lotnej, oczywiście filtr fazy lotnej, mapsensor (czujnik ciśnienia gazu), dochodzimy do trójnika, który rozdzieli nam gaz na dwa potrójne rozdzielacze. np:
    http://moto.allegro.pl/rail-rozdziel...944231115.html i dochodzimy do ważnej części instalacji- wtryskiwaczy. Oczywiście dobrze by było gdyby były to keihiny, albo prince, ale wiadomo jak jest z ich dostępnością, na naszym rynku (słusznie zresztą) prym wiedzie HANA, wtryski oczywiście pojedyńcze, żadne listwy. w zależności od mocy, czerwone by wystarczyły do 3.0, ale lepiej niech będą to zielone. ( http://moto.allegro.pl/wtryskiwacz-l...944231336.html jakby ktoś nie wiedział o czym mówię ). Oczywiście jeszcze trzeba zamontować wkrętki (dysze) w kolektor ssący, dysze te powinny być skierowane tak, aby równo rozpraszały strumień gazu w stronę zaworu. Druga ważna kwestia, to długość przewodów od wtryskiwaczy do dysz, powinna być możliwie jak najkrótsza się da. I w zasadzie najważniejszy czynnik- elektonika (komputer sterujący) ja polecam LPG TECH. Żadne Stagi, BRC itp. tylko LPGtech. nie chce mi się więcej pisać, jeżeli ktoś ma jakies pytania odnośnie gazu, pisać na priv, lub zapraszam do siebie, mogę pomóc w ogarnięciu. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [elektryka] Instalacja systemu soft close do E32
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 11:51
  2. [karoseria] instalacja gasnicza e32, fajna sprawa do aut z gazem:)
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 10:40
  3. E32 Problem m30b30
    Przez PrzemozzE32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 16:12
  4. Instalacja elektryczna w BMW e32 730i
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •