Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: telepie przy ruszaniu

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kurcze nie róbcie fuszerki, jeździcie 7., a na lawetę ciężarową nie macie...zastanawiać się, czy skrzynia przeżyje czy nie, a 100km lawetą to maks 500 PLN.
    skad takie ceny??? laweciaz na krotkim odcinku max 1,5 za kma hol nie kosztuje przeciez tez trzeba auto ktore bedzie ciagnelo zalac i ciagnąc 7er tez wpierdzieli

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kurcze nie róbcie fuszerki, jeździcie 7., a na lawetę ciężarową nie macie...zastanawiać się, czy skrzynia przeżyje czy nie, a 100km lawetą to maks 500 PLN.
    Łatwo Ci mówić - dogadaj się z kolesiem nie mówiącym w żadnym innym znanym języku jak włoski, który w dodatku ma na stałe zwarty tryb olewawczy (jak w tym odcinku Top Gear, co Hammondowi przyjechał włoski laweciarz i przez godzinę robił pronto i si na komórkach zamiast zająć się robotą).
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Łatwo Ci mówić - dogadaj się z kolesiem nie mówiącym w żadnym innym znanym języku jak włoski, który w dodatku ma na stałe zwarty tryb olewawczy (jak w tym odcinku Top Gear, co Hammondowi przyjechał włoski laweciarz i przez godzinę robił pronto i si na komórkach zamiast zająć się robotą).
    Łatwo nie łatwo, miałem wypadek we Włoszech, na Słowacji i jakoś się dogadałem, także zawsze można. Co prawda tam lawety kosztowały mnie dużo więcej.

    Ale kolega jest chyba z Legnicy jak widzę...
    pozdrawiam Bartek

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Nie przesadzajmy, holowałem auto raptem 4-5km do wioski za legnicą. Nic się tej skrzyni nie ma prawa stac przy holowaniu, pod warunkiem że robi się to z głową. Do tego auto było cały czas odpalone, więc skrzynia normalnie jest chłodzona. Do tego już i tak jej nic nie może bardziej zaszkodzić. Diagnoza najgorsza z możliwych. Pęknięty kosz forwardu do tego tłok kwalifikuje się do wymiany. Koszt 3 tyś i teraz proste pytnie. Robić ten kosz, czy isć za namową pana i robić całośc koszt 4,100. Powiem wam że mało opłaca mi sie robić generalny remont, coraz bardziej zastanawiam się nad drugą skrzynią. w końcu mam gwarancje, mogę taką skrzynie zwrócić.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, a może taniej i lepiej będzie jakoś wysłać skrzynkę do Dortmundu?
    Wiele osób sobie chwali ten serwis.

    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/527361/
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Nie wiem, czy jest sens kombinować. Znalazłem w Zgorzelcu skrzynie z serwisu zajmującego się automatami. Mam na nia gwarancje, w razie czego zawsze moge ją zrzucic i oddac.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Gość tam pisze że zapłacił 354 Euro ale zrobili mu chyba tylko sam sterownik prawda? Myślę że kosz D i inne rzeczy wyszłyby drożej co nie zmienia faktu że cena jest i tak super za taką robotę.

    Ile za skrzynie ze zgorzelca?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    wyjściowo 2tyś. Ale to kwestia dogadania, najpierw mój magik ją przetrzepie, zmienimy olej i dopiero zakładamy. Mysle że pod koniec nastepnego tygodnia auto już wyjedzie. generalnie nie mogę się doczekać. Najgorsze jest to że te kosze w bmw i audi pękają notorycznie. Zwyczajnie sa źle dobrane i nie wytrzymują momentu. Nowe kosze są już wzmocnione, taka awaria nie ma prawa się powtórzyć, koszt nowego to 1900zł. Najśmieszniejsze jest to że moja skrzynia nie dawała wczesniej żadnych objawów. Nie przeciągała biegów, ani nie szarpała. Stało się to z dnia na dzień. Auto wystawiałem na allegro, kupiec miał je zabrać dokładnie tego samego dnia jak wynikł problem. Musiałem podziękować panu. Nie chciałbym nikomu wkręcić bubla, zwłaszcza że sam o nim nie wiedziałem. A kilka dni przed awarią zrobiłem ponad tysiać kilometrów w trasie (legnica- terespol, terespol-legnica). Ciesze się, że skrzynia nie rozsypała się w trasie.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kociubek, teraz mnie straszysz. Mówisz, że u Ciebie też znienacka strzelił kosz, to teraz strach blady padł na tych, którzy mają oryginalny kosz i skrzynia im działa dobrze...


    Apropos tej wymiany z bimmerboard - dostałem wczoraj odpowiedź od tego samego serwisu ZF i koszty całej tej operacji + wymiana oleju w dyfrze to 500 Euro. Czas trwania akcji to około 4h.
    Pisał też, że aktualnie są kolejki na około 6 tygodni...
    Nie jest źle.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Niestety tak jest. U mnie jak już wspominałem, nie było żadnych objawów. Żeby było śmieszniej zaraz po mnie przyjechało a8 d2 z takim samym objawem jak mój. (dla tych co nie wiedzą, to ta sama skrzynia, tylko z wyjsciem na 4 koła) Oczywiście pękł kosz.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  2. brak mocy przy ruszaniu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 12:37
  3. [mechanika] Stuki przy ruszaniu
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 14:51
  4. Dziwne stuknięcie przy ruszaniu
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 09:02
  5. [ zawieszenie] Telepie autem przy 90KM/h
    Przez LUKASZWBO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •