Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Budowa garażu/budynku gospodarczego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5

    Budowa garażu/budynku gospodarczego

    Witam
    Panowie, czytam te wszystkie biurokratyczne bzdury i sam już nie wiem co robić. Chce w przyszłym roku wybudować garaż, niby nic ale ma on mieć powierzchnię ok 100 m2. Z tego co wiem budynki gospodarcze do 25 m2 budowane są bez pozwoleń, jedynie trzeba zgłosić takie coś.
    Aby wybudować coś większego trzeba mieć pozwolenie i projekt. Garaż (a w zasadzie to pomieszczenie do przechowywania samochodu, czy jakoś tak) ma specjalne wymogi do spełnienia (wysokość minimalna, PPOŻ, drzwi, itp), natomiast budynek gospodarczy nie. Patrzyłem projekty dostępne w necie ale nie dość że żaden mi nie pasuje to jeszcze za sam projekt trzeba wybulić co najmniej 1k :/ (i są to już garaże, więc większe wymogi). Ja chciałem zrobić go standardowo z płyt betonowych i następnie ocieplić.
    Macie jakiś pomysł jak ominąć tą papierkową plątaninę?

  2. #2
    Matis192
    Gość
    Kolego ja zrobiłem garaż z płyty betonowej i spokojnie wejda tam 3 samochody w wielkosi e32 i nie potrzebowałem pozwolenia :) moge ci dać foto jesli chcesz i by sie interesowało

  3. #3
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Kolego jak mozesz to podeslij foto jakies i jak mozesz jakis kosztorys takiej roboty bo sam mysle ciagle o tym

    Pawelmal1@wp.pl
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    chętnie obejrzę strzelec_pol@wp.pl

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez Matis192 Zobacz posta
    Kolego ja zrobiłem garaż z płyty betonowej i spokojnie wejda tam 3 samochody w wielkosi e32 i nie potrzebowałem pozwolenia :) moge ci dać foto jesli chcesz i by sie interesowało
    dawid paweł chyba mowa o takim jak mam ja oboje go widzieliscie dodam jedynie że jeśli masz normalnych sasiadów to ok ale jeśli nie to powierzchnia garażu napewno przekracaza ci te 25m2 I POZWOLENIE JEST KONIECZNE
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 30-09-2012 o 11:24

  6. #6
    Matis192
    Gość
    Wlasnie tu nie potrzebne jest pozwolenie byłem pytałem Koszt cały jaki mnie wyniusł to nie całe 1675zł 50 płyt 10 pianek uszczzelniajacych no i 4 bele na strop do tego dach z blachy i papa i stoi od roku 2003 i nic zadnego sprzeciwu zdjecia powysyłam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    no właśnie o sąsiadów się tu rozchodzi, a w zasadzie o jednego bo to idiota i na pewno by mnie zakablował. Nie chciał bym żeby po zakończeniu budowy przyszedł jakiś mądry pan i kazał mi to rozbierać bo bym musiał nim i tym sąsiadem użyźnić glebę.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Panowie, zanim temat pobrnie głębiej w ślepą uliczkę, proponuje przeczytać Art. 28-30 Prawa Budowlanego.

    Garaż wymaga pozwolenia na bud. (wtedy trzeba projekt z PZT, wystąpienie o pozwolenie i oczekiwanie 64 dni, potem wymagany kier. budowy i tp.), ale jeśli zrobisz to jako bud. gospodarczy to idzie na zgłoszenie (projekt uproszczony + druk zgłoszenie i po 30 dniach możesz wykonać) - to tak w skrucie.

    I nie ma co krętaczyć bo wyjdzie samowola budowlana, a wtedy przy ingerencji nadzoru powiatowego w efekcie jest kara/madat i albo rozbiórka, albo procedura legalizacji obiektu (też kosztuje).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    ale ten budynek gospodarczy nie może być wtedy większy niż 25 m2, jeśli się mylę to mnie popraw

Podobne wątki

  1. Jak zrobić nowy wjazd do garażu
    Przez tristeza w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 12:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •