Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: LPG rulezzz :)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610

    LPG rulezzz :)

    Material z www.bmwauto.pl:

    "300 km/h przestało być wyzwaniem i trudną do osiągnięcia barierą. W chwili obecnej coraz większe grono producentów przygotowuje się do ataku na 400 km/h. Na przekór wszystkim Hartge, jeden z najlepszych tunerów BMW postanowił jednak osiągnąć trzy "paczki" samochodem zasilanym... gazem LPG!
    W ambitnym projekcie wzięły udział szkoły wyższe, organizacje na rzecz ochrony środowiska, a nawet niemieckie ministerstwa. Koordynacją pracy zajęła się firma Hartge.
    Tuner obiecuje, że silnik wytworzy moc w granicach 550 KM, co powinno pozwolić na przekroczenie magicznych 300 km/h. Tym samym projekt "V300 plus" zbije z tropu wszelkich przeciwników autogazu, których koronnym argumentem jest często stwierdzenie, że silnik zasilany LPG jest upośledzony."



    Ja lecialem 220 km/h na LPG wiec jeszcze mi troche brakuje do pokonania bariery 300 km/h :mrgreen: W sumie chyba latwiej by bylo jakby zalozyli instalacje gazowa do 760i i zdjeli ogranicznik - pewnie polecialby te 300 :-D

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ja na gazie licznik zamykam bez problemu (250) - a gdyby elektronika byla odblokowana - to podejrzewam - ze 270 dalby rady na pewno.

    Tak na boku - 5 generacja instalacji gazowych - czyli sekwencyjny wtrysk gazu w fazie cieklej (dla porownania - 4 generacja to wtrysk gazu fazy lotnej) - dodaje silnikowi wiekszego kopa niz na benzynie - a do tego spalanie jest mniejsze niz na benzynie (dla porownania - 4 generacja - ma o 20% wieksze spalanie w porownaniu do benzyny).

    Zauwazylem ze jest bardzo duzo przeciwnikow LPG - a argumenty sa rozne.

    Wedlug moich obliczen okolo 70 % uzytkownikow niemieckiego forum www.7er.com (w sekcji e32 i e38) - ktorzy jezdza z silnikami 4,0 i 4,4 (paru takze 3,5 i 2,8) - jezdzi od naprawde dlugiego czasu na gazie (90% Prins VSI) - i nie slyszalem jeszcze o ani jednym przypadku - awarii z powodu uzytkowania gazu. Wielu gazownikow wypowiada sie wrecz na temat - silnika 3,0, 3,5 4,0 i 4,4 (M60 i M62) ze uwielbiaja gaz - i zostaly wrecz do tego stworzone.

    Popieram to zdanie w 100%ach !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    7ka
    Gość
    nigdy gazu nie mialem w swoich autach..moj brat jezdzi na taxi teraz sprzedal merca 230e ktorym przejechal ponad 100tys km na lpg i teraz chce w140 i chce ja przerobic na gaz..mysle ze technika instalacji gazu jest zupelnie inna niz kiedys..sam chcialem przerobic moja 525 93" na gaz ale panowie twierdzili ze kolektory ssace nie dadza rady itp.... w niemczech coraz czesciej slysze na temat przerobki na lpg..wiec nie moze byc to awaryjne skoro tutaj podejmuja sie takich przerobek..ciekawy jestem czy w niemczech jest drozej czy w polsce chodzi mi o instalacje..lub holandia..ktos wie??

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ..ciekawy jestem czy w niemczech jest drozej czy w polsce chodzi mi o instalacje..lub holandia..ktos wie??
    Ja wiem ze Niemcy przyjezdzali do polski zakłądac gaz bo tam tro 2x wiecej kosztuje..

    Ja miałem gaz od zawsze w swoich autach na poczatku w 735 miałem bene teraz mam wtrysk gazu i jedyna róznica jaka zauwazam to to ze za 100zł przelatuje 300km :mrgreen:

    pzdr

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Co do cen - najtaniej zamontujesz instalacje w polsce - lecz - niemcom nie bylo to w smak - i zaczeli bruzdzic. Wymyslili papiery bez ktorych instalacji nie wpiszesz w niemieckie papiery -
    po pierwsze tak zwane Abgasgutachten - zaswiadczenie ze dana instalacja nadaje sie do danego samochodu.

    Taki Abgasgutachten dostanie tylko firma ktora zaklada gaz w niemczech - na identyczna instalacje zalozona w polsce nie ma szans dostania tego papieru - no chyba ze doplacisz tyle - ze wyjdzie na to samo.

    Niby EU - a jednak namieszali.

    Przykladowy koszt - PRINS VSI - do silnika V8 w Polsce to okolo 7500 - do 8000 PLN.

    W niemczech okolo 3300 Euro.

    Rozwiazaniem jest jednak uklad ze zalozysz gaz - w polsce w firmie ktora ma takze swoja filie w niemczech - a takie sa. Tak zalozylem gaz w swoich dwoch ostatnich autach.

    Przez ta roznice cen - oplaca sie takie auto w niemczech sprzedac - zawsze sie cos zarobi.

    Co do e34 i za slabego kolektora ssacego - chcieli ci chyba zalozyc instalacje 1 lub drugiej generacji - gdzie dochodzi do tak zwanych Backfire - czyli strzalow gazu - i tutaj sie zgadza ze kolektor ssacy z plastiku tego by nie wytrzymal.

    Ale uzycie instalki 3 lub 4 lub 5 generacji - problem rozwiazuje !

    Jestem tego zdania ze kto nie sprobuje jazdy na gazie - dopiero wtedy sie do niego przekona - no chyba ze bedzie mial zalozona kiepska instalacje - i wtedy sie zrazi - i wszystkich bedzie ostrzegal.

    Jezeli ktos bedzie mial ochote - bedzie sie mogl przekonac o jezdzie i pracy silnika na LPG - moim autem - mozna w czasie jazdy na zywo porownac roznice do pracy na benzynie ......
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    7ka
    Gość
    zgdza sie ..525i mialem 7lat temu..wiec nie bylo mozliwosci takiej jak teraz..

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sebek ja jestem chętny :mrgreen:
    Bo następne auto ( E38 lub E65 :mrgreen: ) będzie chyba z mocnym silnikiem min. 4,4 i z gazem. Dieslem (2,5 TDI )jeźdze na codzień i już mi bokiem wychodzi poza tym pomruk V8 to poezja dla ucha.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Sebek korzystajac z okazji mam pytanko, ktore mnie nurtowalo od dawna. Jak to jest w tym sekwencyjnym prinsie z przelaczaniem pomiedzy gazem a benzyna? W Probku nie mam sekwencji i poprostu przelaczam sobie benzyna/gaz kiedy mam ochote. Jak odpalam to jade troche na benzynie a potem przelaczam (jak przegazuje powyzej 3 tys obr/min to automatycznie przeskakuje). A w sekwencji to sie dzieje automatycznie czy tez mozesz przelaczyc kiedy chcesz? A moze w ogole odpalasz i jezdzisz tylko na gazie?

    Moze sie tu tez olejus pojawi i napisze jak on ma w zavoli, bede wdzieczny :->

  9. #9
    7ka
    Gość
    hehe,...czyli w tym tygodniu gwiazda programu jest LPG..hehe.. :mrgreen: powiem jeszcze tak ze niektorzy mysla ze instalacja lpg ,myla ta dzisiejsza instalacje lpg z ta co byla kilka lat temu..to tak jak diesle..kiedys byly slabe mulowate,glosne itp..dzisiaj sa szybkie,cichsze,lecz przy slabszej jakosci ropy moze byc konkretny problem..rozwiazaniem z tych problemow jest wlasnie dyzy V8 LPG z instalacja ""dobrej generacji" (bo nie wiem jak sie to fachowo nazywa)..

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Z tym przelaczaniem jest - tak - ogolnie wszystko sie przelacza samo - jak zostana spelnione - warunki ktore sami ustalamy w oprogramowaniu - instalacji - czyli:

    - osiagnieta temperatura silnika (cieczy chlodzacej) aby dzialalo poprawne rozprezenie gazu w parowniku ! - ja mam ustawione w lecie na 37 stopni

    - czas po jakim ma przeskoczyc na gaz - po zapaleniu - w lecie mam ustawione na 0,5 sekundy - w tym ze dopiero wtedy gdy juz jest 37,5 stopnia - patrz wyzej

    czyli gdy auto stoi po trasie i temperatura ma powyzej 37,5 stopnia - przeskoczy mi po pol sekundy po starcie.

    Naturalnie w czasie jazdy i przed tez mozna guziczkiem przelaczyc lub wylaczyc.

    Kazdy start odbywa sie na benzynie.

    Oprocz tego mozemy ustawic - naniesienie sie na siebie strysku benzyny z gazem - tak zwany double mix - jt to moment przelaczenia - gdy dzialaja dwa systemy - po to aby nie poczuc momentu zmiany paliwa - i na prawde jest on niewyczuwalny - wogole.

    Gdy gaz sie skonczy w czasie jazdy - komputer sam przeskoczy na benzyne - uslyszymy tylko sygnal dzwiekowy - zebysmy wogole o tym wiedzieli.

    PRINS VSI - posiada tez mnoswo zabezbieczen - gdy komputer w polaczeniu z sonda lambda odzcyta ze mieszanak jest za uboga lub za bogata - automatycznie auto przeskoczy na benzyne.

    Wszystkie ustawienia mozemy realizowac sami - za pomoca bardzo rozbudowanego oprogramowania - i specjalnego interfejsu - przez ktory mozemy takze odczatyc duzo parametrow diagnostycznych silnika takze przy pracy na benzynie.

    Instalacja PRINS VSI - pobiera wszystkie informacje - z komputera wtrysku benzyny - jedyne co sami ustawiamy - to stosunek w % wtrysku gazu do wtrysku benzyny - i cisnienie gazu na parowniku - reszte informacji instalacja dostaje od sterownika auta - tak jakby auto jechalo dalej na benzynie. Poza tym mozemy uruchomic mechanizmy zabezpieczajace - o ktorych pisalem wyzej.

    Prins VSI - wyroznia sie - takze swoimi wtryskami - produkowanymi przez firme KEIHIN - ktora jest liderem w tej dziedzinie.

    Do roznych pojemnosci silnikow dedykowane sa rozne wtryski - oznaczone roznymi kolorami - do V8 4,4 - bierzemy wtryski pomaranczowe lub zolte.

    To na tyle - tekst - napisalem sam - nie jest to zaden wyciag .......

    A skad to wiem - bo jest to juz moje drugie auto z ta instalacja - a pozatym uczestniczylem jakis czas temu w firmie PRINS w szkoleniu montazu tego sprzetu.

    PRINS VSI jest najchetniej wybierana instalacja w niemczech i nie tylko - z powodu na niezawodnisc - sczegolnie przy nowych autach i duzych silnikach.

    Jej wysoka cena sprawia ze w polsce klienci szukaja tansyzch rozwiazan - a co za tym idzie gorszych.......

    A tak na koniec - z ta instalacja zostaja zachowane normy emisji spalin EURO 4 - bez problemu.

    To na tyle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •