Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: LPG rulezzz :)

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    mi nie chodzi o to ile mam jeszcze w zbiorniku ... czy chodziło o to ze ...
    jesli sprezyyna przepływki bedzie miała zły naciag to spalanie bedzie wieksze?
    Pas. Tu już mogę tylko gdybać i przypuszczać.

    Pozdrówka

  2. #52
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    a szkoda bo myslałęm ze tajemnica poliszynela sie wyjasni ;) pogdybac mozesz zawsze ;) auto spala mi srednio 20l LPG wiec próbuje dojsc czy obarczony za ten stan jest mój styl jazdy czy cos jest nie tak a jesli tak to co? :D

    pzdr

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    próbuje dojsc czy obarczony za ten stan jest mój styl jazdy czy cos jest nie tak a jesli tak to co? :D
    Raczej - gdybając - i styl, i warunki jazdy. Ja mam silnik o tej samej pojemności, połowa jazdy to szosa, połowa miasto. Średnie spalanie gazu ok. 16 litrów. Styl raczej spokojny, bez "ciężkiej nogi". Kolega jeździ niemal wszystko po mieście silnikiem V12 (5l), pali mu rzędu 21.

    Jeśli jeździsz ostro i w większości po mieście, 20 jest bliskie realu. Niemniej przyczyny braku około 5-10% paliwa (jednego litra do dwóch) można się gdzieś doszukiwać. Nawet w szerokości opon - u mnie przód i tył 235.

  4. #54
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez raven
    Niemniej przyczyny braku około 5-10% paliwa (jednego litra do dwóch) można się gdzieś doszukiwać. Nawet w szerokości opon - u mnie przód i tył 235.
    myslisz ze przy takiej mocy szerokosc ma az "tak znaczacy" wpływ na spalanie? ja mam 255 na tyle :) 10% to dla mnie niewiele ale kiedy jezdziłem na Pb auto paliło mi 12-14l w tej chwili na LPG potrafi spalic ponad 20l

    Idąc Twoim tropem: mam szersze opony, mam działajacą klime, mam LPG sumujac spalanie moze skoczyc..

    Nadmienie tylko ze swego czasu chiałem pooszczedzac i sprawdzic czy da sie mniej spalic jezdziłęm delkiatnie jak emeryt i co wyszło pod 20l hahah od tego czasu przestałęm przejmowac sie tym jak jezdze a faktycznie moze cos z tą moja jazda jest nie tak :/

    pzdr

  5. #55
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Kontrole/korekcje naciagu sprezyny moze ci zrobic moj i Sebka znajomy diagnosta Krzystof S.
    Musialbys sie pofatygowac do Zgorzelca
    W sumie ja optowalbym za niestety :( wybuleniem wiekszej sumki i zakupem nowej przeplywki (i tak zwroci ci sie to w oszczednosci na paliwie) wtedy bedziesz mial ideal- 20L gazu to naprawde duzo- moja 740i mniej pali a noge mam ciezka :D

    Lat temu kilka mialem M535i czyli silnik taki jak u ciebie- srednio palila mi 15L/100km (stara instalka na 2 parownikach, jazda na trasie w okolicach 180km/h) miasto max 18L, 735 na sekwensie powinna miec podobne wyniki...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #56
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Mnie chlapie srednio 16,3 l LPG na 100 km, a noge tez mam ciezka....
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #57
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez boss740i

    Kontrole/korekcje naciagu sprezyny moze ci zrobic moj i Sebka znajomy diagnosta Krzystof S.
    Musialbys sie pofatygowac do Zgorzelca
    W sumie ja optowalbym za niestety :( wybuleniem wiekszej sumki i zakupem nowej przeplywki (i tak zwroci ci sie to w oszczednosci na paliwie) wtedy bedziesz mial ideal- 20L gazu to naprawde duzo- moja 740i mniej pali a noge mam ciezka :D

    Lat temu kilka mialem M535i czyli silnik taki jak u ciebie- srednio palila mi 15L/100km (stara instalka na 2 parownikach, jazda na trasie w okolicach 180km/h) miasto max 18L, 735 na sekwensie powinna miec podobne wyniki...

    bierzcie pod uwage ze M60 to znacznie nowsza konstrukcja mniej paliwozerna zapewne... do zgorzelca to mam kawałek :/ przepływka nowa to nawet sie boje sprawdzac na ETK ile bedzie kosztowac! jak juz bym szalał to i przepustnice bym nowa potrzebował bo ona tez kuleje o czym pisałem.. ponadto musiał bym miec pewnosc ze jak wymienie to bedzie palic mniej jak reką odjał a takiej pewnosci niema nie panowie nie stac mnie na takie eksperymenty.. niestety.

    pzdr

  8. #58
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell





    bierzcie pod uwage ze M60 to znacznie nowsza konstrukcja mniej paliwozerna zapewne... do zgorzelca to mam kawałek :/ przepływka nowa to nawet sie boje sprawdzac na ETK ile bedzie kosztowac! jak juz bym szalał to i przepustnice bym nowa potrzebował bo ona tez kuleje o czym pisałem.. ponadto musiał bym miec pewnosc ze jak wymienie to bedzie palic mniej jak reką odjał a takiej pewnosci niema nie panowie nie stac mnie na takie eksperymenty.. niestety.

    pzdr

    Wlasnie sprawdzalem na Realoem koszt nowej to jakies 400Eur :( - sporo
    Pozostaje tylko metoda prob i bledow- rozkrec zatem przeplywke i sam podciagnij troche sprezyne- potem litrazuj auto, i tak do skutku... jesli bedzie palic mniej to bedziesz mial pewnosc ze inwestycja nawet 400Eur bedzie sie jednak oplacac :)
    Powiedzmy 5L roznicy na 100km to srednio liczac jakies 10zl przeplacasz co 100km wiec zakladajac 1500zl koszt przeplywki to za 15tkm masz zwrot kosztow ;)

    W sumie pod tym wzgledem instalki 4tej generacji sa niestety gorsze jak te z 3ciej z niezaleznym komputerem- w razie usterki ukladu wtryskowego auto na gazie tez nie ruszy, a instalka 3ciej generacji wogole tego nie odczuje :D

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #59
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    pocieszyłes... ;)

    nio ale dzieki wam panowie za zainteresowanie moim kłopocikiem.

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •