Z tym przelaczaniem jest - tak - ogolnie wszystko sie przelacza samo - jak zostana spelnione - warunki ktore sami ustalamy w oprogramowaniu - instalacji - czyli:

- osiagnieta temperatura silnika (cieczy chlodzacej) aby dzialalo poprawne rozprezenie gazu w parowniku ! - ja mam ustawione w lecie na 37 stopni

- czas po jakim ma przeskoczyc na gaz - po zapaleniu - w lecie mam ustawione na 0,5 sekundy - w tym ze dopiero wtedy gdy juz jest 37,5 stopnia - patrz wyzej

czyli gdy auto stoi po trasie i temperatura ma powyzej 37,5 stopnia - przeskoczy mi po pol sekundy po starcie.

Naturalnie w czasie jazdy i przed tez mozna guziczkiem przelaczyc lub wylaczyc.

Kazdy start odbywa sie na benzynie.

Oprocz tego mozemy ustawic - naniesienie sie na siebie strysku benzyny z gazem - tak zwany double mix - jt to moment przelaczenia - gdy dzialaja dwa systemy - po to aby nie poczuc momentu zmiany paliwa - i na prawde jest on niewyczuwalny - wogole.

Gdy gaz sie skonczy w czasie jazdy - komputer sam przeskoczy na benzyne - uslyszymy tylko sygnal dzwiekowy - zebysmy wogole o tym wiedzieli.

PRINS VSI - posiada tez mnoswo zabezbieczen - gdy komputer w polaczeniu z sonda lambda odzcyta ze mieszanak jest za uboga lub za bogata - automatycznie auto przeskoczy na benzyne.

Wszystkie ustawienia mozemy realizowac sami - za pomoca bardzo rozbudowanego oprogramowania - i specjalnego interfejsu - przez ktory mozemy takze odczatyc duzo parametrow diagnostycznych silnika takze przy pracy na benzynie.

Instalacja PRINS VSI - pobiera wszystkie informacje - z komputera wtrysku benzyny - jedyne co sami ustawiamy - to stosunek w % wtrysku gazu do wtrysku benzyny - i cisnienie gazu na parowniku - reszte informacji instalacja dostaje od sterownika auta - tak jakby auto jechalo dalej na benzynie. Poza tym mozemy uruchomic mechanizmy zabezpieczajace - o ktorych pisalem wyzej.

Prins VSI - wyroznia sie - takze swoimi wtryskami - produkowanymi przez firme KEIHIN - ktora jest liderem w tej dziedzinie.

Do roznych pojemnosci silnikow dedykowane sa rozne wtryski - oznaczone roznymi kolorami - do V8 4,4 - bierzemy wtryski pomaranczowe lub zolte.

To na tyle - tekst - napisalem sam - nie jest to zaden wyciag .......

A skad to wiem - bo jest to juz moje drugie auto z ta instalacja - a pozatym uczestniczylem jakis czas temu w firmie PRINS w szkoleniu montazu tego sprzetu.

PRINS VSI jest najchetniej wybierana instalacja w niemczech i nie tylko - z powodu na niezawodnisc - sczegolnie przy nowych autach i duzych silnikach.

Jej wysoka cena sprawia ze w polsce klienci szukaja tansyzch rozwiazan - a co za tym idzie gorszych.......

A tak na koniec - z ta instalacja zostaja zachowane normy emisji spalin EURO 4 - bez problemu.

To na tyle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: