Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Wątek: LPG rulezzz :)

  1. #31
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez boss740i
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    nigdy gazu nie mialem w swoich autach..moj brat jezdzi na taxi teraz sprzedal merca 230e ktorym przejechal ponad 100tys km na lpg i teraz chce w140 i chce ja przerobic na gaz..mysle ze technika instalacji gazu jest zupelnie inna niz kiedys..sam chcialem przerobic moja 525 93" na gaz ale panowie twierdzili ze kolektory ssace nie dadza rady itp.... w niemczech coraz czesciej slysze na temat przerobki na lpg..wiec nie moze byc to awaryjne skoro tutaj podejmuja sie takich przerobek..ciekawy jestem czy w niemczech jest drozej czy w polsce chodzi mi o instalacje..lub holandia..ktos wie??

    Widac ze byles u jakis cieniasow nie majacych wiekszego pojecia o montazu gazu w BMW 24V- oni sie po prostu bali ci zamontowac instalke bo wiedzieli ze ich instalacja bedzie kiepska i ze bedzie strzelac gaz (strzal gazu moze spowodowac peknecie plastikowego kolektora).
    W Zgorzelcu chlopaki (Gazboye :mrgreen: ) zakladali instalki starego typu do silnikow 24V i auta jezdzily bezproblemowo dlugie lata bez ani jednego strzalu gazu- niestety kilka lat temu zrezygnowali z tego interesu :-( - szkoda bo swoja instalke tez bym zalozyl u nich.

    tak tak jesli strzelilby byloby po kolektorze..niestety wtedy (2000rok) ciezko bylo o dobry warsztat ktory podjalby sie tej instalacji..przynajmniej w wawie..

    a co do grzanaia auta przed ruszeniem (diesla) tez nie trzeba czekac,poprostu chodzi o to zeby ruszajac nie przekraczac odpowiednich obrotow...ja zwykle czekam do 90stopni ale przed nie przekraczam 2tys obr/min

  2. #32
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Też słyszałem żeby np. na "D" gasić auto i na zgaszonym dopiero na "P" zmieniać. Co prawda ja przed zgaszeniem auta wrzucam na "P" i dopiero gasze ale to są sekundy pracy
    Tak własnie sie robic powinno ;) nie wajchowac na zgaszonym silniku tylko przełaczac nqa zapalonym jeszcze na P. Nauczyłem sie tego bo do niedawna przełaczałęm juz po wyłaczeniu zapłonu..

    Co do LPG to ja mam stag-a 300 i zap*a jak tralalal :mrgreen:

    pzdr

  3. #33
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A ja mam takie pytanie. Zastanawiałem się dzisiaj jak to jest na BC ze spalaniem ja jedziecie na gazie? Co on pokazuje? A ekonomizer też sie rusza?
    Może to głupie pytanie ale kurde mnie interesuje :mrgreen:
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #34
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    wszystko chodzi normalnie - a gdy masz dobrze zamontowana i ustawiona instalacje - doliczasz 20% i wychodzi ci spalanie gazu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #35
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez sebek_e38
    Witam,


    wszystko chodzi normalnie - a gdy masz dobrze zamontowana i ustawiona instalacje - doliczasz 20% i wychodzi ci spalanie gazu.
    nio ja sie jzu w economizery i spalanie nie bawie zalewam i latam :mrgreen: i to jest własnie wyzszosc LPG nad Pb ale faktycznie działa tyle ze przekłamuje.. tyle ze w druga strone u mnie wieksze spalanie jest na kompie a realnie wychodzi mniejsze ;-)

    pzdr

  6. #36
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez sebek_e38
    Witam,


    wszystko chodzi normalnie - a gdy masz dobrze zamontowana i ustawiona instalacje - doliczasz 20% i wychodzi ci spalanie gazu.
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    tyle ze w druga strone u mnie wieksze spalanie jest na kompie a realnie wychodzi mniejsze ;-)

    pzdr
    No i przestawcie sobie kompy żeby pokazywał wam o X więcej bądź mnie do wskazywanego błędnego i będziecie mieli realny też na kompie.

    PS: Napisałbym też jak to zrobic w E32 ale nie pamiętam :D. A skoro taka mozliwosc ma E32 to pewnie E38 również.

    pozdrwiam

  7. #37
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18

    Naprawa Parownika Prins

    Witam,

    jezeli ktos lubi sam naprawiac, to przesylam tutaj Instrukcje naprawy parownika, dziecinnie proste. Zestaw naprawczy mozna nabyc w cenie 85 zl.

    http://rapidshare.com/files/45553664...kit_manual.pdf

    W razie pytan, prosze o kontakt.

    Pozdrawiam
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #38
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    nio ja sie jzu w economizery i spalanie nie bawie zalewam i latam :mrgreen: i to jest własnie wyzszosc LPG nad Pb ale faktycznie działa tyle ze przekłamuje.. tyle ze w druga strone u mnie wieksze spalanie jest na kompie a realnie wychodzi mniejsze ;-)

    pzdr
    Prawdopodobnie twoj przeplywomierz jest po "strzale" gazu lub sprezyna klapy przeplywomierza jest zbyt luzna dlatego pokazuje za duzo ;-)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    38
    Witam.Wlasnie kupilem 740ia z 99 i jestem na etapie zalozenia gazu w krakowie jest firma Pegaz co robi na OMVL DREAM XXI. co sadzicie o te firmie? Czy mial ktos stycznosc z ta instalacja? Jest to system wtrysku gazu czwartej generacji.
    Moje milosci.... zona , E38 i wkrotce synek...

  10. #40
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez boss740i
    Prawdopodobnie twoj przeplywomierz jest po "strzale" gazu lub sprezyna klapy przeplywomierza jest zbyt luzna dlatego pokazuje za duzo ;-)
    Kolego ale po jakim strzale? benzyny? bo auto kupiłem w benzynie i troche na niej polatałem zanim wstawiłem sekwencje..

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •