Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: LPG rulezzz :)

  1. #21
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Auto Świat to dla mnie żaden autorytet szczególnie w dzieidzinie BMW .... prawie jak Pani Domu tylko torebek w gratisie nie daja :mrgreen:

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Auto Świat to dla mnie żaden autorytet szczególnie w dzieidzinie BMW .... prawie jak Pani Domu tylko torebek w gratisie nie daja :mrgreen:
    Hmmm... chyba jak masz taki radykalny poglad to musisz miec tez jakies konkretne jego uzasadnienie?

    W dziale "porady" nie wypowiadaja sie redaktorzy AŚ tylko specjalisci w danej dziedzinie, z ktorej jest pytanie. A skoro nawet w instrukcji BMW pisza to samo, to chyba cos w tym jest...

  3. #23
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dużo wypowiedzi czytałem w uzasadnieniu o pytania w sprawie BMW i mało się pokryały z rzeczywistością....

  4. #24
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Zauwazylem ze jak auto pochodzi tak z 2 czy 3 minuty - od razu lagodniej przeskakuje skrzynia - silnik - pracuje lagodniej.

    Gdy od razu rusze - mam uczucie - ze dodajac gazu - "zmuszam" auto do jazdy a ono nie chce, do tego skrzynia przelacza biegi dopiero po dluzszym czasie ......

    No ale - to tak jak napisalem juz wczesniej - na pewno ktos bedzie innego zdania :-D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #25

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    w Polsce tez jest jedna zagazowana ale 745:

    http://www.allegro.pl/item214115764_bmw_745_piekna.html

    tyle ma nakulane (a moze miec i wiecej), ze pewnie sporo gosciu zaoszczedzil na paliwie, ale samochod wyglada na zaniedbany, zeby takie fele beznadziejne zakladac... :-?

    wczesniej nie widzialem, chyba pierwsza E65 na LPG

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    nigdy gazu nie mialem w swoich autach..moj brat jezdzi na taxi teraz sprzedal merca 230e ktorym przejechal ponad 100tys km na lpg i teraz chce w140 i chce ja przerobic na gaz..mysle ze technika instalacji gazu jest zupelnie inna niz kiedys..sam chcialem przerobic moja 525 93" na gaz ale panowie twierdzili ze kolektory ssace nie dadza rady itp.... w niemczech coraz czesciej slysze na temat przerobki na lpg..wiec nie moze byc to awaryjne skoro tutaj podejmuja sie takich przerobek..ciekawy jestem czy w niemczech jest drozej czy w polsce chodzi mi o instalacje..lub holandia..ktos wie??

    Widac ze byles u jakis cieniasow nie majacych wiekszego pojecia o montazu gazu w BMW 24V- oni sie po prostu bali ci zamontowac instalke bo wiedzieli ze ich instalacja bedzie kiepska i ze bedzie strzelac gaz (strzal gazu moze spowodowac peknecie plastikowego kolektora).
    W Zgorzelcu chlopaki (Gazboye :mrgreen: ) zakladali instalki starego typu do silnikow 24V i auta jezdzily bezproblemowo dlugie lata bez ani jednego strzalu gazu- niestety kilka lat temu zrezygnowali z tego interesu :-( - szkoda bo swoja instalke tez bym zalozyl u nich.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sebek_e38


    No i zasadniczo w zimie nie ruszam zimnym autem od razu - staram sie - rozgrzac silnik - okolo 3-4 minut na postoju - tak od temperatury -5 / 0 stopnia - mysle ze taki start jest - dla auta - bardziej lagodny - niz jak pilowanie zimnego motoru :-D

    Ale na pewno znajdzie sie ktos - kto bedzie innego zdania ........


    Oj Sebek widze maly piec z grzaniem auta na postoju- Qubek ma racje ;-) (odnosnie Auto Swiata nie bede sie wypowiadal :mrgreen: ) - zerknij jednak do instrukcji BMW: "Motor nie im Stand warm laufen lassen" (nigdy nie rozgrzewac silnika na postoju)- na zimnym benzynowym silniku zalecane jest od razu jechac- oczywiscie delikatnie do 3tys obrotow ;-) ma to zwiazek z tym ze na zimno dawki paliwa sa duzo wieksze i na postoju silnik tego dobrze nie spala, przez co spada wydajnosc smarowania. Nadmiar benzyny wyplukuje olej.
    W dieslu jest dokladnie na odwrot- wrecz powinno sie rano dac silnikowi kilka min pochodzic na wolnych aby sie powoli rozgrzal. ;-)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #29
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sebek_e38
    Zauwazylem ze jak auto pochodzi tak z 2 czy 3 minuty - od razu lagodniej przeskakuje skrzynia - silnik - pracuje lagodniej.

    Gdy od razu rusze - mam uczucie - ze dodajac gazu - "zmuszam" auto do jazdy a ono nie chce, do tego skrzynia przelacza biegi dopiero po dluzszym czasie ......

    No ale - to tak jak napisalem juz wczesniej - na pewno ktos bedzie innego zdania :-D
    Sebek to "zjawisko" ze auto nie chce jechac jest specjalnie po to zeby od razu nie szalec- przy autach z automatami jest ona duzo bardziej odczuwalne jak manuale- dla kazdego nierozgrzanego silnika jazda na wysokich obrotach to katorga... (dla diesli wrecz zabojcze).
    Tak na marginesie jeszcze kilka lat temu rano przy -28 stopni (zima bodajze 01/02r) zobaczylem "zebatke" na wyswietlaczu od automatycznej skrzyni biegow (525 TDS 96r) :shock: znikla ona po okolo 2min pracy silnika, oczywiscie zaraz bylem w niemieckim servisie BMW z zapytaniem co to mialo byc- Werkstattmeister wyjasnil mi ze to zabezpieczenie dla silnika i skrzyni przed pilowaniem ich na zimno na zgestnialym oleju poniewaz nie kazdy kierowca jest swiadom tego co sie dzieje z zimnym dieslem kreconym do wysokich obrotow...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #30
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Przy nowoczesnych dieslach też nie trzeba czekać na rozgrzanie. Zalecana jest jazda zaraz po uruchomieniu silnika. W starszych dieslach jak najbardziej należy go rozgrzać.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •