Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: LPG rulezzz :)

  1. #11
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ja osobiście polecam gaz ... jeszcze 2 tygodnie byłem pewny że jak kupie E65 to tylko 730d teraz jednak chyba wybrał bym benzyne z gazem.

    Sebek słuchaj mam tutaj parę pytań:

    1) Latem zewnętrzna temperatura jest 34 na teście 37 a ustawione mam przejście na gaz od 38 stopni. Ale jak osiągnie 38 stopni to żeby przeszedł mi na gaz musi być specłniony jescze warunek obrotów , musi być pow. 1.500 obrotów czy to jest dobrze , że mimo że mam pow. 38 stopni temp. silnika to on dopiero jak te obroty osiągnie to przełącza.

    2) Jak mam mało gazu (na około 5 km) to jak wejdzie na obroty pow. 2000 to mam komunikat dźwiękowy i przechodzi na benzyne a jak te obroty się zmniejsza to na gaz.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Sebek, dzieki wielkie za obszerne informacje, fajnie to wszystko jest pomyslane!

    Jeszcze jedna rzecz by mnie interesowala w tym temacie, mianowicie po jakim czasie mniej wiecej (albo po ilu km) ciecz chlodzaca osiaga w Twojej 740 taka temperature - odpowiednia do przelaczenia, np. jak na zewnatrz jest ok. 0 stopni?

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Ja osobiście polecam gaz ... jeszcze 2 tygodnie byłem pewny że jak kupie E65 to tylko 730d teraz jednak chyba wybrał bym benzyne z gazem.

    Sebek słuchaj mam tutaj parę pytań:

    1) Latem zewnętrzna temperatura jest 34 na teście 37 a ustawione mam przejście na gaz od 38 stopni. Ale jak osiągnie 38 stopni to żeby przeszedł mi na gaz musi być specłniony jescze warunek obrotów , musi być pow. 1.500 obrotów czy to jest dobrze , że mimo że mam pow. 38 stopni temp. silnika to on dopiero jak te obroty osiągnie to przełącza.

    2) Jak mam mało gazu (na około 5 km) to jak wejdzie na obroty pow. 2000 to mam komunikat dźwiękowy i przechodzi na benzyne a jak te obroty się zmniejsza to na gaz.


    Musial bym sie zapoznac z oprogramowaniem do twojej instalki - w PRINSIE - nie ma tego warunku z obrotami

    A co do pytania drugiego - parownik nie daje przy tej ilosci wystarczajacego cisnienia - ktore jest mierzone przez czujnik

    Ale tak jak mowilem - musialbym popatrzec - postaraj sie zdobyc oprogramowanie plus soft do siebie do zlotu - jezeli nie dasz rady - to daj znac - moze cos zalatwie 8-)
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #14
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Qbek
    Sebek, dzieki wielkie za obszerne informacje, fajnie to wszystko jest pomyslane!

    Jeszcze jedna rzecz by mnie interesowala w tym temacie, mianowicie po jakim czasie mniej wiecej (albo po ilu km) ciecz chlodzaca osiaga w Twojej 740 taka temperature - odpowiednia do przelaczenia, np. jak na zewnatrz jest ok. 0 stopni?

    W zimie - i tak - instalacje ustawiam inaczej - na okolo 48 Stopni i 30 sekund.

    No i zasadniczo w zimie nie ruszam zimnym autem od razu - staram sie - rozgrzac silnik - okolo 3-4 minut na postoju - tak od temperatury -5 / 0 stopnia - mysle ze taki start jest - dla auta - bardziej lagodny - niz jak pilowanie zimnego motoru :-D

    Ale na pewno znajdzie sie ktos - kto bedzie innego zdania ........

    A tak dla odskoku male pytanie ? Czy na postojach w miesci lub korku - przezucacie - skrzynie automat z D - na N lub P ?

    ZF nie zaleca zadnych przelaczen !!!! Bardzo wazna sprawa dla zywotnosci skrzyni.

    Co do PRINSa - bede mial ze soba laptopa i interfejs - to wam pokaze - jak latwo sie to wszystko samemu ustawia. :mrgreen:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #15
    Nigdy nie przelaczam na N lub P ...

    Z tego wzgledu iz skrzynia nie ma obrotow takowych i cisnienie oleju jest bardzo slabe ...

    Stad wlasnie tez sa objawy pozniej padajacych skrzyn .

  6. #16
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    A tak dla odskoku male pytanie ? Czy na postojach w miesci lub korku - przezucacie - skrzynie automat z D - na N lub P ?
    ja zawsze trzymam na hamulcu i na "D" żeby było dobre smarowanie
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #17
    7ka
    Gość
    ups a ja czasami na swiatlach wlaczalem N ...juz nie bede takie info sa bezcenne.. ;-)

  8. #18
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Też słyszałem żeby np. na "D" gasić auto i na zgaszonym dopiero na "P" zmieniać. Co prawda ja przed zgaszeniem auta wrzucam na "P" i dopiero gasze ale to są sekundy pracy
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez sebek_e38
    No i zasadniczo w zimie nie ruszam zimnym autem od razu - staram sie - rozgrzac silnik - okolo 3-4 minut na postoju - tak od temperatury -5 / 0 stopnia - mysle ze taki start jest - dla auta - bardziej lagodny - niz jak pilowanie zimnego motoru :-D

    Ale na pewno znajdzie sie ktos - kto bedzie innego zdania ........
    A tu Cie moze zaskocze, ale w Auto Swiecie (ktorego porady mozna uznac za specjalistyczne, bo leszcze sie tam nie wypowiadaja, tylko ludzie ktorzy siedza w temacie od lat) wielokrotnie pisali zeby nie rozgrzewac silnika na postoju, bo silnik znacznie dluzej dochodzi do wlasciwej temperatury niz w czasie jazdy, wiec przez te kilka minut postoju ma np. gorsze smarowanie (olej nie ma wlasciwej temperatury). Najlepiej poprostu nie dusic za bardzo na poczatku tylko spokojnie jechac pare kilometrow (szczegolnie w Twoim przypadku Sebek nie ma chyba potrzeby wykorzystywania pelnej mocy :mrgreen: ). Udalo mi sie znalezc na stronie AŚ jedna z takich porad (walkowali juz to ladnych pare razy):

    "- Czy zimą należy przed rozpoczęciem jazdy rozgrzać silnik na postoju?
    - Wielu kierowców tak robi. Uruchamiają silnik, a potem zaczynają czyścić szyby, przecierać szkła reflektorów itp. Silnik pracuje na wysokich obrotach, z rury walą obłoki spalin. Tak postępować nie należy. To zabójcze dla żywotności silnika, katalizatora, szkodliwe dla środowiska. Tuż po uruchomieniu silnika trzeba ruszyć. Silnik nagrzeje się wówczas znacznie szybciej. Oczywiście, nie wolno przy zimnym silniku ruszać z piskiem opon, jechać szybko i na wysokich obrotach. Przez pierwszych kilka minut należy jechać delikatnie, aż silnik rozgrzeje się. Odradzam także zasłanianie zimą wlotów powietrza do silnika. Wprawdzie ogrzewanie wnętrza auta nieco się poprawi, ale jednocześnie zakłócimy obieg chłodzenia." (nr 01/02)

    Kto ma racje raczej nie sprawdzimy ;-)

  10. #20
    7ka
    Gość
    tak potwierdzam..nawet w ksiazce BMW mam gdzies napisane zeby po uruchomieniu nie grzac silnika tylko jechac powoli ...chodzi o to zeby wszystko dostalo cisnienia i temperatury..bo jesli nagrzejemy tylko silnik na postoju i nagle wlaczymy "d" i jazda..skrzynia nie jest tak nagrzana jak silnik itp...czyli odpalamy i grzecznie jedziemy.. ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •