Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Potrzebuję pomocy :( e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar zupa728
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    43
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Władysławowo

    Question Potrzebuję pomocy :( e38

    Hmm od kilku dni walczę z moją bawarką :/ tzn nie wiem o co jej chodzi za bardzo...mam inpe i po podlączeniu wyskoczyly takie blędy silnikowe: 147 - regulacja termostatu elektrycznego; 34 - osiągnięto wartość graniczną korekcji pod obciążeniem 1; 26 - osiągnięto wartość graniczną korekcji pod obciążeniem 2. Wchodząc w ABS/ASC mam taki błąd: 67 - sterowanie ciągłe z powodu zakłóceń.

    Jeśli chodzi o silnik to może to być wina sond?

    Co do ABS/ASC to mam taki motyw, że rano po odpaleniu auta załącza się żółta kontrolka z wykrzyknikiem i skrzynie mam w trybie awaryjnym :/ tzn rusza z 4 biegu chyba. Sprawa jest ciekawa bo po przejechaniu jakiegoś odcinka powiedzmy 2-3km, zgaszeniu i odpaleniu (choć nie zawsze za pierwszym razem) kontrolka gaśnie i jest wszystko ok ;)

    Może to być wina aku?

    Pzdr

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    czyli świeci ci kontrolka od trakcji i abs, może któryś czujnik przy kole dobrze nie łączy na wtyczce lub sterownik abs zaczyna szwankować, mi przy słabym aku często pojawiał się komunikat getreibprogram i zapalała się mała kropeczka w liczniku
    sławomir

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Na początek zrób porządek z termostatem. Ma wpływ na dawki paliwa i korekcje.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar zupa728
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    43
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Władysławowo
    Ok czyli termostat będzie nowy. Mi te getreibprogram też się zapala z tym że bez kropeczki tylko ta kontrolka od trakcji. Hmm wydaje mi się żę gdyby to była wina czujnika to chyba by mi nie działał ABS :/ a tu wszystko gra u buczy. Tak jest co rano jak pierwszy raz rychtam samochód. Po przejechaniu odcinka wszystko git. Jutro się wezmę za wyczyszczenie wszystkich czujników ABS i od kumpla aku podmienię.
    Dzięki koledzy za rady :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    z tyłu przy nadkolach są plastykowe puszki w których łączą się kostki-złączki od czujników,zobacz najpierw tam u mnie w tylnej prawej tez kiedyś nie łączyło na wtyczce i były podobne objawy,trzeba mocno je podociskać,czujnik podaje sygnał obrotowej prędkości koła do skrzyni i może to być tą usterką
    sławomir

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    czujnik abs z tyłu on z czytuje dane również do skrzyni przy błędach w tych 3 systemach abs/asc i automatu stawiam właśnie na niego

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak by był problem z czujnikiem to był by błąd na czujnik zapisany. Do automatu jest brany pod uwagę przedni prawy a nie tylny. Zostaw prostownik na noc i zobacz jak rano będzie się zachowywał.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar zupa728
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    43
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Władysławowo
    Dzięki jeszcze raz :) zobaczę jutro co i jak i dam znać :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar zupa728
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    43
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Władysławowo
    Witam :) Po wielkich zmaganiach z moja bawarką w końcu odnalazłem przyczynę co ją bolało :) okazało się że był winien akumulator ani czujnik ABS :P
    Przeszukałem kilkadziesiąt różnych forum w których opisywano, że może być właśnie ABS czujnik, sterownik skrzyni, sterownik ABS/ASC, cięgno DSG 2 itp :P aż w końcu na jednym jakiś fan BMW opisał, że może przyczyną być czujnik (potencjometr) przepustnicy. A więc moje szczęście, że kumpel w swojej e36 z silnikiem 1.8 :P miał taki sam. Przekładka i...lipa. To samo co zwykle- przekręcenie kluczyka i kontrolka ASC nie poddając się zmierzyłem rezystancję w swoim jak i jego i było to samo :/ Przeczesałem wszystko co mogłem :D prócz jednego potencjometru na przepustnicy tylko tego drugiego :D słaby dostęp ale jakoś dałem radę i znalazłem przyczynę :D Nie ta BUMA :D SZAŁ !!!
    Tak więc e38 ma coś takiego jak i e39 i pewnie inne, że przed odpaleniem bada położenie przepustnicy. Potencjometr był poddawany próbie i podawał złe wartości. Głupi czujnik a już crazy dostawałem.
    Mądry polak po szkodzie :D

Podobne wątki

  1. Potrzebuję dokładne info techniczne
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 12:16
  2. Potrzebuję pomocy od trenera/szkoleniowca/wykładowcy
    Przez PawelM. w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 19:14
  3. BMW E38 735i Krajowy -potrzebuję informacji - chcę kupić
    Przez Daniel 5 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 17:11
  4. Potrzebuję info na temat tego autka:)
    Przez phdream w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •