Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Zimowe Opony ...trzech różnych firm. Które?

  1. #11
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Każdy ma swoje zdanie, ja lato tylko Michelin, zima Nokian, ale jeżdżę spokojnie, robię na komplecie opon spokojnie 100 tyś. Continental uważam, że po paru latach stają się twarde i głośne, miałem tak w kilku autach i mi to przeszkadza. Toyo Proxes CF 1 tak jak kupiłem tak sprzedałem, na mokrym kompletny brak przyczepności, zupełnie jakby była zima i lód.
    pozdrawiam Bartek

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Z moich doświadczeń na kilku różnych autach (nie tylko BMW) moim typem są opony Continental (zarówno lato jak i zima).

    2 lata temu do dupowozu kupiłem nowe Nokiany WR G2 i nie jestem zadowolony. Ludzie niby chwalą na forach, ale jedyne co mogę dobrego powiedzieć o tych oponach to że są niezłe na mokrym. Miałem już problemy zarówno na świeżym śmiegu jak i w błocie pośniegowym. I to nie w jakiś ekstremalnych warunkach. Ale faktem jest jak pisali przedmówcy, że cała Skandynawia jeździ na Nokianach. Byłem w Finlandii w styczniu i dosłownie pojedyncze auta miały założone inne opony niż Nokian. Tylko że oni jeżdżą na Hakkapeliittach z kolcami i pewnie w tym tkwi różnica.

  3. #13
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Jeśli mogę doradzić to michelin PA4. Wszyscy piszą że mieli z nimi do czynienia ale ja uważam inaczej. Są to drogie opony i występują w kilku odmianach. Według kilku rankingów są to najlepsze opony na świecie i są stosowane fabrycznie w luksusowych markach aut, proszę chociaż to przyjac za wyznacznik.
    Poza tym Alpiny zawsze prowadziły w rankingach, odstępstwem są tylko pa3 które wypadły nieco gorzej w świetle innych,

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Ale faktem jest jak pisali przedmówcy, że cała Skandynawia jeździ na Nokianach. Byłem w Finlandii w styczniu i dosłownie pojedyncze auta miały założone inne opony niż Nokian. Tylko że oni jeżdżą na Hakkapeliittach z kolcami i pewnie w tym tkwi różnica.
    I tu się kolego z Tobą nie zgodzę. Mieszkam w Finlandii już 3 lata i nie wszyscy jeżdżą na Nokian-ach. Często spotykam samochody na Bridgeston-ach lub Michelin-ach. Nokian jest polecany w Skandynawii bo to tutejsza marka. I jeżeli chodzi o śnieg to pod górkę bez problemu, ale trzeba zwrócić uwagę na jeden fakt. O ile w Skandynawii jak spadnie śnieg to tak leży do wiosny, to w Polsce pogoda jest bardzo zmienna ( raz zimno i śnieg a raz cieplej i deszcz lub błoto ). Osobiście mam Nokian Hakkapeliitta R i na deszczu jest masakra. Wystarczy rondo lub mocniejszy zakręt a jadąc powoli tył mi ucieka ( nawet się trakcja nie włącza tylko dupa się przesuwa po asfalcie ). Do tego są bardzo głośnie i na suchym asfalcie bardzo szybko się zdzierają. Także na Polskie warunki polecał bym Bridgestona albo Yokohame. Miałem Bridgeston-a i polecam. Mój brat ma Yokohama i też sobie chwali.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    chciałem Continental 850 ale nie ma rozmiaru, wyglada że wybiore Michelin Pilot Alpain 4 do tego zakupuje łańcuchy K-Summit i po sprawie:)

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, kupuj te Micheliny przecież to też świetne opony.
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    4
    BMW
    mpower
    Skąd
    polska
    pilotki mam 2 sezony nie ścierają sie i dobrze się jeździ na nich

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    e60 545i
    Skąd
    Gdańsk
    poprzednia zime na alpinach a4 przejeździłem - świetne + nie gubią bieżnika zupełnie ! :)
    conti też ok, ale wolałbym dunlopa 3d/4d

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Michelin - najlepsze opony swiata, moje zdanie jak i kazdego kto siedzi w interesie z gumami, a ze dla kogos tam niepasuje..... raczej nie wie co mowi, Toyo, yokohama, nokian moze tylko marzyć o klasie michelina, pokaz mi 20 letnie toyo lub falkena czy nawet nokiana, fulde.... niema bo juz sie rozpusciły :-) a ja moge pokazac całą sterte micheline..... tyle lat woziły ludzi

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    krzywy191 troszku przesadziles z tymi 20 latami . Tak sie sklada ze na aucie mojej zony siedza micheliny sa od poczatku auta wiec z 97 roku co z tego ze jest jeszcze 5 milimetrow jak juz zauwarzylem ze pekaja po bokach . Dlatego na kolejny sezon beda nowe opony . Ale tak czy inaczej to nie 20 lat :) Pozatym kto normalny jezdzi na oponach 20 lat , standard 3 sezony moze jak ktos jezdzi malo 4 .

Podobne wątki

  1. [opony] Jakie opony zimowe na felgi 15" do E32
    Przez LoOkas w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 11:07
  2. opony zimowe na 16
    Przez daniel78 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 20:36
  3. [opony] Opony zimowe w niemczech - obowiazek czy nie ?
    Przez Sebek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •