Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Zimowe Opony ...trzech różnych firm. Które?

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    sam widzisz klase michelina ktory ma juz 15 lat i jeszcze 5mm, o to mi chodzilo

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    ale krzywy się napaliłeś, to weź sobie nowy "auto, motor i sport", gdzie w teście zimówek najdroższe alpin 4 plasują się w środku stawki, a prawie o połowę tańsze nokiany są pierwsze. Opony po dziesięciu latach się wyrzuca, a nie wozi ludzi.

    Natomiast letnie Micheliny uważam za numer jeden bezsprzecznie.
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    auto moto i sport... ha ha naprawde czytacie i wierzycie w takie bzdury?? dziwna sprawa ze w kazdym tescie w gazecie MOTOR wygrywa continental a w twojej nokian... kurde test to test, pozatym w tescie opon testuje sie nowa opone a nie opone ktora przejchała juz np 20 tys km, wtedy wychodzi klasa opony. (a propos poczytajcie sobie AŚ najnowszy gdzie jest opisana e38... szkoda ze autor chyba nawet nigdy taka niejechał, jakas lampka check engine w e38?) a teraz tak

    oto bieżnik nokiana, prosze popatrzec do jakiej głebokosci sa naciete lamelki... na moje oko juz przy 4-5mm opona jest gładka i do wywalenia, na moje oko ta opona bedzie oponą zimową jeszcze przez milimetr.


    nastepny nokianek...


    a tutaj michałek



    next..


    juz widzicie? michał 60% bieżnika dalej jest oponą zimową, nokian juz nie...

    łysy michelin


    łysy nokian


    Ja widze rożnice
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 13-11-2012 o 20:12

  4. #24
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Czy nie możesz zrozumieć, że mi nie chodzi o żywotność opony. Zachowujesz się jakbyś był wulkanizatorem, dla którego liczy się tylko mięso na oponie. Dla twojej wiadomości hakkapellitta również ma nacięte lamelki do końca, co i tak uważam za niezasadne, bo zawsze pozbywam się opon z dobrym bieżnikiem po jakiś dziesięciu latach od zakupu, ponieważ są po prostu stare, nigdy nie zjeździłem w tym czasie opon do zera, nie jeżdżę autami zarobkowo i mam parę samochodów. Pomijam tutaj również twardnienie opony, która staje się mniej komfortowa, głośna i śliska na deszczu.

    Dla przykładu powiem jednak, że na Michelin Energy Saver mój dobry kolega w e39 Touring przejechał już 70 tyś km i opony są nadal do jazdy, oczywiście co sezon przekładka przód tył. To świadczy o klasie Miechelina i tu się z Tobą zgodzę.

    A w testy nie musisz wierzyć, nikogo do nich nie namawiam, ja o oponach piszę z własnego doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-11-2012 o 21:03
    pozdrawiam Bartek

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ile kompletów zjezdziłes?

    wywazales kiedys opony?
    ja sprzedaje około 1000szt opon rocznie i wiem co sie chwali. Duze firmy ktore mają duzą flote pojazdow kupują u mnie tylko michelina a o ruskim nokianie nikt niechce rozmawiac, wiec wydaje mi sie ze mam wiedze i wiem nokian poza hakkapellitta to zwykły sredniak pokroju fuldy,
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 13-11-2012 o 21:49

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    krzywy191 w Polsce firma nokian jest bardzo mamo popularna , dlatego ludzie nie kupuja tych opon . Co nie zmienia faktu ze to rrwelacyjne opony. Dopoki sam nie przenioslem sie do Szwecji myslalem ze Nokian to jakas podfirma od Noki ;)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Chłopaki chłopaki bez nerwówki. Zapominacie jeszcze jednej rzeczy porównując Nokian-a i Michelina. Są wykonane z innej mieszanki gumowej. Nokiany są robione z miększych mieszanek ponieważ są przewidziane na ostrzejsze warunki zimowe ( np skandynawskie ). Micheliny będą "bardziej kontynentalne" gdzie warunki zimowe są łagodniejsze. Wiadomo miększa guma szybciej się ściera, ale na przy minusowych temperaturach będzie się lepiej spisywała. I nie pisze tego bo się naczytałem Auto świat-ów. Są lepsze źródła wiedzy. I na koniec poprę to tym co pisał ttrol. Guma ma swoje terminy przydatności. Po kilku latach zaczyna twardniej i robić się bardziej podatna na pęknięcia. 5-6 sezonów ok, ale jazda na 15 czy 20 letnich oponach Michelina, Fuldy, Pirelli czy jakiejkolwiek innej marki nie będzie tak bezpieczną jazdą, jak na oponach świeżych.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wy tez jednej rzeczy niewiece, Nokiany sprzedawane w polsce sa rynek europy srodkowej a nie na skandynawie!!! na takich nokianach jakie kupimy w polsce nikt na skandynawi nie jezdzi! Tak jak niekupisz w polsce Michelina maxi ice ktore tez sa tylko na rynek skandynawski, Jest to opona taka miekka i tak przyczepna na lodzie i sniegu ze moze byc tylko stosowana w dobrze ujemnych temperaturach, aha i indeks predkosci max Q

  9. #29
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    potwierdzam indeks Q którego trzeba bezwzględnie przestrzegać a cieplejsze dni odjąć mu jeszcze ze 20km/h miałem orginalne hakappellita od importera opon ze skandynawi opony 3letnie z 7mm bieżnikiem na A4 PRZY 180KM ZOSTAŁY DOSŁOWNIE OSKALPOWANE wyrwało bieżnik na 1/4 powierzchni opony kładąc się spać dziekuje BOGU że dał mi kolejną szanse teraz mam założone też skandynawskie micheliny x-ice i naklejke na szybę z indeksem prędkości na tle trupiej czaszki aby powstrzymać fantazje a w 750 to dość trudne w zanadrzu czekają prawie nowe alpiny a4 z indeksem 102v

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    31
    BMW
    e-36
    Skąd
    Warszawa
    Poruszyłeś ważną kwestie, na indeks Q mało ludzi zwraca uwagę, nawet na ogłoszeniach rzadko kto podaje. Przy okazji co sądzicie o tych z linku, szukam do samochodu żony, jeździ do 120

Podobne wątki

  1. [opony] Jakie opony zimowe na felgi 15" do E32
    Przez LoOkas w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 11:07
  2. opony zimowe na 16
    Przez daniel78 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 20:36
  3. [opony] Opony zimowe w niemczech - obowiazek czy nie ?
    Przez Sebek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 02:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •