Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [m62b44] Telepanie na wolnych obrotach kończą sie pomysły ...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł

    [m62b44] Telepanie na wolnych obrotach kończą sie pomysły ...

    walczę walczę i zwalczyć nie mogę. Na początek co juz zrobiłem : test kompresji, wymiana przepływki, wymiana odmy razem z uszczelką, wymiana uszczelki pod przepustnicą, wymiana sond lambda obu. Wszystko nowe orginały. Wymiana świec (ngk) wymiana gumek na cewkach próba wszystkich cewek podmiana na dwie nowe z adaptacją parami kolejno wszystkie cylindry resety kompów od benzyny i od gazu sprawdzanie szczelnosci dolotu break cleanem czy gdzies nie bierze mimo wszystko lewego powietrza. wymiana wszyskich uszczelek miedzy kolektorem ssącym a głowicami. Gdzies na bimmerforums znalazłem jeszcze ze jakis faszysta regulował przepustnice bo miał złe wartości pobieranego powietrza na postoju chodzi mi o wartość jaką krokowiec musi dołożyć wyregulowałem faktycznie wartość mieści sie juz w normie 1-20 jest około 3,5. na teście na inpie wywala głównie 6-ty cylinder ale i czasem 8 albo i jak długo poturlam sie bez czyszczenia błedów to i 5-ty plus wszystkie pyszności poboczne czyli lambdy katy i missfajery. Pytanie jak dalej walczyć z zakażeniem ? na zimno raczej nie ma telepania na ciepło jest raz albo nie a po regulacji przepustnicy prawie cały czas, co ciekawe jak sie telepie to w przypływie adrenaliny odkryłem ze przegazówka na neutralu do odcięcia i potrzymanie tak 2 -4 cykle odcinki pomaga na jakiś czas wartości w inpie spadają poniżej tysiąca chodzi dobrze nie idealnie ale nie telepie. wszystkie czujniki sprawne temperatury śmury inne położenia przepustnicy .... ktoś ma jakieś pomysły o co moze chodzić co sprawdzic gdzie jak poco ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    a wtryski benzynowe ?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    i na benzynie i na gazie to samo sie dzieje wiec raczej odpada kwestia wtrysków

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    dzisiaj rano np było tak silnik rozgrzany po rundce do centrum:


    potem sie troche uspokoiło potem znowu zaczeło telepać jak wściekłe

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    teraz juz jest tak choć nic praktycznie nie zmieniłem pod maską kwestia odpalenia i przejazdu kilku kilometrów ...




    co ciekawe wartości praktczynie sie nie zmieniają czy na benzynie czy na gazie ot poprostu sobie tak rozmyśli sam z siebie i juz

    a no i teraz telepie najmniej praktycznie wogóle nie ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Zamieniałeś wtryski miejscami ?? polecam zamienić i sprawdzić czy laufunruhe się zmieni , jeśli tak to wtryski do czyszczenia lub jak nic czyszczenie nie do to do wymiany.

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zobacz czy jakiś delikwent nie pozamieniał kolejności podpięcia wtryskiwaczy. Odpinaj wtryskiwacze i zobacz na który łapie błąd.
    Miałem takie przypadki i przeważnie powodem były, cewki, wtryski, zamiana kolejności podpięcia i niestety problemy z zaworami i luzem. Kompresja niby była ok ale i tak mechaniczna usterka.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    u mnie tez niby wszystko ok ale telepie na wolnych i wypada zapłon ale u mnie słychać regulatory więc pewnie one dają w kość.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    własnie zastanawiam sie czy to nie jest problem z hydro na zaworach bo jak inaczej wytłumaczyć polepszenie pracy po przegazówce ? ale z drugiej strony czuje w kościach ze to jest coś z elektroniką lub elektryką bo gmeranie przy przepustnicy ewidentnie polepsza lub pogarsza prace dzisiaj np. ustawiłem jeszcze raz tak ze HLM jest koło 19 a LL około 9,5 i chodzi prawie idealnie puki co zobaczymy rano bo zawsze zaczyna wariowac po dłuższym postoju np nocnym choć reguły nie ma na to 100%towej. wczesniej ustawiłem tak ze LL było w okolicy 1,5 - 2 ale wtedy HLM wyjechało do 24 i ponad. zastanawia mnie jeszcze krokowiec niby myłem dwa razy nawet i to tak solidnie ale co go wyjme to i tak sie czarny robi wiec myśle nad odstawieniem go na 24h do jakiegoś zajzajeru co rozpuści nawet kości :)

    seban123: sprawdze wtryski jeszcze bo cewki napewno nie są pomylone bo juz sprawdziłem przy okazji podmianek co do mechaniki to ssące zawory są napewno szczelne bo sprawdziłem pompką podciśnieniową i każdy daje do -9 bar w podciśnieniu równiutko no chyba ze wydechy ....

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Tego na zgaszonym silniku nie sprawdzisz. Takie rzeczy wychodzą dopiero na odpalonym.
    Sprawdź jeszcze kość od sterownika silnika bo lubi gnić. Masa powietrza wymagana i rzeczywista powinna być taka sama. Nie powinno się majstrować przy przepustnicy. Jak fabryka wypuściła to tak powinno zostać. Wprowadza to tylko niepotrzebne oszukiwanie kompa. Taki półśrodek.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!
    Przez max w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 22:44
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 20:39
  3. Poklepywanie na wolnych obrotach jak gdyby disel
    Przez mik231 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 21:55
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 19:53
  5. stuka na wolnych obrotach
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •