Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] Gdzie sie podzialy wszystkie koniki?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    32
    BMW
    BMW e32 730
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] Gdzie sie podzialy wszystkie koniki?

    Witam,

    Wczoraj z ciekawosci zbadalem przyspieszenie do setki mojej bmw e32 m30b30 w manualu stoperem (wiem ze to malo dokladny sposob;) i wyszlo mi 13s czyli prawie 4s roznicy. W danych technicznych znalazlem ze powinno wynosic ono ok. 9,3s. Dodatkowo mialem okazje przejechac sie m30b35 w automacie i roznica w przyspieszeniu i elastycznosci byla ogromna.

    I teraz pytanie - gdzie sie podziala ta moc? Silnik wydaje sie w dobrym stanie, oleju nie bierze, nie kopci, nic nie stuka. W tej chwili mam instalacje 2 generacji ale przyspieszenie sprawdzalem na benzynie. Co trzeba by zrobic aby koniki powrocily? Czy instalacja az tak moze przymulac auto na benzynie?
    Pozdrawiam! I z gory dzieki za odpowiedzi!

  2. #2
    Sprawa mocy w instalacji II-giej generacji byla walkowana, ale podrzuce. Zeby miec pelna moc na PB musisz zdjac mikser do LPG i wtedy sprawdzic osiagi. Oczywiscie zakladam, ze przeplywomierz nie jest uszkodzony.
    Mikser ogranicza osiagi - to tak jakbys mial biegac w masce gazowej zamiast oddychac pelna persia.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dokladnie, w mojej e36 na benzynie i na gazie jest duzo slabsza przez ten mikser (juz sprawdzalem, wyjmowale i zakladam blosa ale narazie jade na wakacje)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Aby odzyskać choć troche mocy możesz w lpg wmontować sobie blosa - dużo o tym w sieci i na forach.

    Jedyny minus to taki, że blos w Polsce jeszcze nie został zalegalizowany, więc do badania technicznego musisz go wypiąć na chwile.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •