Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: kilka problemów z moim e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60

    kilka problemów z moim e38

    A więc wypiszę tutaj to wszystko co zauważylem złego w moim nowym nabytku. Bardzo chciałbym prosić Was o rady oraz zdiagnozowanie niektórych usterek. Nie mam zabardzo nikogo do kogo mógłbym pójść i zapytać dlategoteż szukam pomocy tutaj, w końcu gdzie jest lepsze miejsce aby zadać pytanie na temat BMW 7, niż forum o BMW 7 ;)
    Aha moj samochod to bmw e38 2,5tds z 98roku

    1. Pixele - wiadomo, klasyczna usterka, przejrzałem już forum i po znalezieniu poradnika będę z nią walczył samodzielnie :D usterka bardzo drażliwa, gdyż widzę, że wyskakują mi jakieś błędy lecz nie moge ich odczytać

    2. Auto CZASAMI dusi się przy ok 2 tys obrotów. Rozpędzam się i do 2 tys jest normalnie, przy ok 2 tys rozpędzanie zatrzymuje się, obroty skaczą, strzałka od ekonomizera też. Po ok 5 sekundach auto łapie jakby oddech i idzie dalej, przychodzi nastepny bieg i przy 2 tys jest to samo. Gdy robie kick downa wszystko jest ok, samochód rozpędza się tak jak powinien. Powtarzam, rzecz dzieje się czasami. Zwykle wszystko jest ok i nie zauważyłem żadnej zależności pomiędzy temperaturą itp.

    3. Podczas lekkiego hamowania przy większych prędkościach czuć duże bicie w kierownicę, gdy zahamuję mocniej wszystko jest ok. Czytałem na forum podobny post, napisaliście, że najbardziej prawdopodobną przyczyną są tarcze hamulcowe. Istnieje jednak możliwość sprawdzenia czy to rzeczywiście tarcze, czy może drążek środkowy? Nie chciałbym strzelać w ciemno

    4. Klima - niby wszystko działa, ładnie pięknie, jednak klima chłodzi poprostu za słabo. Być może poprostu trzeba ją nabić, czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy klima jest odpowiednio nabita? Wybaczcie pytanie, ale jestem raczej laikiem.

    5. I komputer i wyświetlacz pokazują temperaturę na zewnątrz -40C. Czy jest to poprostu zepsuty termometr? jak go zmienic?

    6. Auto ma zmieniarkę na 6CD, podczas jazdy po wybojach, strasznie przerywa muzykę, czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

    7. Chyba problem najpoważniejszy...
    Zamieszczam zdjęcie


    Poprzedniemu właścicielowi widocznie przepaliły się te rurki, po kupnie auta zauważyłem, że są one pozaklejane jakims poxipolem 8/ który na dodatek zaczynał się przepalać. W domu więc prowizorycznie zamontowałem takie rurki gumowe z zaciskami jak widać na zdjęciu tylko po to aby dojeździć te pare dni... Proszę was o dokładne nazwy tych dwóch rurek, chciałbym kupić nowe w serwisie, ale naprawde nie wiem jak je określić. Wiem, że przez tą dolną płynie woda, jest to poprostu zwykła rurka chłodząca. Ta rura wyżej natomiast nie mam pojęcia do czego służy.

    Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu moich problemów

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Re: kilka problemów z moim e38

    Cytat Zamieszczone przez ricz
    4. Klima - niby wszystko działa, ładnie pięknie, jednak klima chłodzi poprostu za słabo. Być może poprostu trzeba ją nabić, czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy klima jest odpowiednio nabita? Wybaczcie pytanie, ale jestem raczej laikiem.

    5. I komputer i wyświetlacz pokazują temperaturę na zewnątrz -40C. Czy jest to poprostu zepsuty termometr? jak go zmienic?
    Witaj.
    W kwestii słabo działającej klimy przychodzi mi na myśl jedno rozwiązanie - wymiana czujnika temperatury zewnętrznej. U mnie jak termometr był zepsuty (wspomniane -40°C) klima też ledwo działała, bo komputer zczytywał sobie, że przecież na dworze jest siarczysty mróz, to po co dodatkowo wnętrze chłodzić. Nie wiem, czy w 2,5 TDS czujnik jest w tym samym miejscu, ale prawdopodobnie nie ma różnicy - zerknij pod spód auta, między prawym halogenem, a prawym kołem, we wnęce w osłonie plastikowej jest termometr ==> http://www.allegro.pl/item402046748_...nowe_mode.html
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    179
    BMW
    E32 725 M50B25
    Skąd
    DWR
    Jeśli chodzi o znalezienie nazwy i numeru jakiejś części to spróbuj na tej stronce http://www.realoem.com/bmw/select.do

    Wpisz w ostatnich symboli Vin i jazda....sam sobie znajdziesz
    Zobacz Czarnulę :) -> www.7erczarnula.jpg.pl

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela

    Re: kilka problemów z moim e38

    Cytat Zamieszczone przez ricz
    6. Auto ma zmieniarkę na 6CD, podczas jazdy po wybojach, strasznie przerywa muzykę, czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić?
    nie jezdzic po wybojach. to auto nie do tego sluzy.
    no chyba, ze piszac "wyboje" masz na mysli normalne polskie drogi...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    3. jesli chodzi o hamowanie to nic innego ( tak mi sie wydaje, bo mialem to samo ) sa to tarcze hamulcowe.. nie radze przetaczac - od razu kupowac nowe.. ja przetoczylem i chwila moment i mialem to samo.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    3. jesli chodzi o hamowanie to nic innego ( tak mi sie wydaje, bo mialem to samo ) sa to tarcze hamulcowe.. nie radze przetaczac - od razu kupowac nowe.. ja przetoczylem i chwila moment i mialem to samo.
    Tarcze mam wymienione na nowe i dzieje się tak samo - zawieszenie i calutki układ kierowniczy oprócz przekładni na której jest luz.
    Wydaje mi się ze to przekładnia lub może piasta, ale na szczęście nie dzieje się to zawsze.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    ok panowie a co to moze być z tymi obrotami? Ostatnio prawie zawsze mi muli przy ok 2 tys. Doslownie przestaje sie rozpedzac i jak gdyby buja autem

  8. #8
    Co do hamowania, to najpierw zaloz sobie porzadne kola z wlasciwym otworem centrujacym. To bardzo istotne.
    Jesli idzie o rurke o ktorej piszesz, to wydaje mi sie, ze jest to rurka do przeplywu spalin do EGR. Musisz zdjac czarny dekiel i obejrzec dikladnie.
    Przyczyn braku mocy moze byc kilka, nawet w takim motorze jak TDS. Najbardziej prozaiczne pytanie. A jak filtr paliwa?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    no wlasnie nie zmienilem jeszcze, zamowie dzis to przyjdzie moze we wtorek

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Filtr powietrza też jest ważny - szczególnie w silnikach diesla.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •