A więc wypiszę tutaj to wszystko co zauważylem złego w moim nowym nabytku. Bardzo chciałbym prosić Was o rady oraz zdiagnozowanie niektórych usterek. Nie mam zabardzo nikogo do kogo mógłbym pójść i zapytać dlategoteż szukam pomocy tutaj, w końcu gdzie jest lepsze miejsce aby zadać pytanie na temat BMW 7, niż forum o BMW 7 ;)
Aha moj samochod to bmw e38 2,5tds z 98roku

1. Pixele - wiadomo, klasyczna usterka, przejrzałem już forum i po znalezieniu poradnika będę z nią walczył samodzielnie :D usterka bardzo drażliwa, gdyż widzę, że wyskakują mi jakieś błędy lecz nie moge ich odczytać

2. Auto CZASAMI dusi się przy ok 2 tys obrotów. Rozpędzam się i do 2 tys jest normalnie, przy ok 2 tys rozpędzanie zatrzymuje się, obroty skaczą, strzałka od ekonomizera też. Po ok 5 sekundach auto łapie jakby oddech i idzie dalej, przychodzi nastepny bieg i przy 2 tys jest to samo. Gdy robie kick downa wszystko jest ok, samochód rozpędza się tak jak powinien. Powtarzam, rzecz dzieje się czasami. Zwykle wszystko jest ok i nie zauważyłem żadnej zależności pomiędzy temperaturą itp.

3. Podczas lekkiego hamowania przy większych prędkościach czuć duże bicie w kierownicę, gdy zahamuję mocniej wszystko jest ok. Czytałem na forum podobny post, napisaliście, że najbardziej prawdopodobną przyczyną są tarcze hamulcowe. Istnieje jednak możliwość sprawdzenia czy to rzeczywiście tarcze, czy może drążek środkowy? Nie chciałbym strzelać w ciemno

4. Klima - niby wszystko działa, ładnie pięknie, jednak klima chłodzi poprostu za słabo. Być może poprostu trzeba ją nabić, czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy klima jest odpowiednio nabita? Wybaczcie pytanie, ale jestem raczej laikiem.

5. I komputer i wyświetlacz pokazują temperaturę na zewnątrz -40C. Czy jest to poprostu zepsuty termometr? jak go zmienic?

6. Auto ma zmieniarkę na 6CD, podczas jazdy po wybojach, strasznie przerywa muzykę, czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

7. Chyba problem najpoważniejszy...
Zamieszczam zdjęcie


Poprzedniemu właścicielowi widocznie przepaliły się te rurki, po kupnie auta zauważyłem, że są one pozaklejane jakims poxipolem 8/ który na dodatek zaczynał się przepalać. W domu więc prowizorycznie zamontowałem takie rurki gumowe z zaciskami jak widać na zdjęciu tylko po to aby dojeździć te pare dni... Proszę was o dokładne nazwy tych dwóch rurek, chciałbym kupić nowe w serwisie, ale naprawde nie wiem jak je określić. Wiem, że przez tą dolną płynie woda, jest to poprostu zwykła rurka chłodząca. Ta rura wyżej natomiast nie mam pojęcia do czego służy.

Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu moich problemów