Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: kilka problemów z moim e38

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    sprawdzalem, wyglada niezle. Myslicie tez wymienic?

  2. #12
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez ricz
    sprawdzalem, wyglada niezle. Myslicie tez wymienic?
    Powiem Ci że zasada jest taka-kupujesz auto uzywane- wymieniasz filtry, olej- ja dodatkowo wymieniam zawsze płyn hamulcowy i chłodniczy. Jest to relatywnie mały wydatek a masz pewność że np płyn Ci w zimie nie zamarznie i nie rozwali bloku silnika.
    Zacznij dlatego od takich najprostszych spraw a może któraś z usterek poprostu zniknie ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora

    Re: kilka problemów z moim e38

    4. Klima - niby wszystko działa, ładnie pięknie, jednak klima chłodzi poprostu za słabo. Być może poprostu trzeba ją nabić, czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy klima jest odpowiednio nabita? Wybaczcie pytanie, ale jestem raczej laikiem.

    Witam! chcialbym sie dolaczyc do pytania nr 4 :D
    W mojej E38 czyjniki tep ok ale klima kiepsciutko! jak jest upal to musze dac na 16 stopni i na maksa wiatraki wtedy cos wieje zimnem. 10 min i decyduje sie jednak na otwarcie okien. Przy 16 powinna byc lodowka w srodku :/

  4. #14
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Albo masz nieszczelny układ albo wymaga nabicia. Generalnie powietrze u wylotu nawiewu ma mieć temp. ok 4-6 stopni więc bardzo zimne.
    A co do sprawdzenia...nie bójcie się podjechać do specjalisty... to naprawdę nie kosztuje majątku a takie gdybanie czy sprawny układ czy nie i szukanie sposbu "domowego" i tak nie da dokładnej odpowiedzi. U mnie nabicie klimy z odgrzybianiem to koszt ok 150-200 zł więc bez tragedii.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    A co do sprawdzenia...nie bójcie się podjechać do specjalisty... to naprawdę nie kosztuje majątku a takie gdybanie czy sprawny układ czy nie i szukanie sposbu "domowego" i tak nie da dokładnej odpowiedzi. U mnie nabicie klimy z odgrzybianiem to koszt ok 150-200 zł więc bez tragedii.
    Dokładnie. W piątek byłem ze swoją i za napełnienie + odgrzybienie + nowy olej w sprężarce i sprawdzenie szczelności zapłaciłem 150zł. Cena duużo niższa niż ewentualna naprawa/wymiana zatartej sprężarki.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    Cytat Zamieszczone przez chester
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    3. jesli chodzi o hamowanie to nic innego ( tak mi sie wydaje, bo mialem to samo ) sa to tarcze hamulcowe.. nie radze przetaczac - od razu kupowac nowe.. ja przetoczylem i chwila moment i mialem to samo.
    Tarcze mam wymienione na nowe i dzieje się tak samo - zawieszenie i calutki układ kierowniczy oprócz przekładni na której jest luz.
    Wydaje mi się ze to przekładnia lub może piasta, ale na szczęście nie dzieje się to zawsze.
    nie zawsze sa to tarcze a co do luzu na przekladni to ja tez mam i ZADNEGO bicia na kierownicy nie mam- jak nie tarcze to zawiecha
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  7. #17
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Niestety ale juz po tym zdjeciu kawalka silnika widac ze auto jest po wypadku- dla pewnosci zerknalem na zdjecie auta z dzialu "przedstaw sie" co tylko potwierdzilo moje przypuszczenia :(
    Co do popekanych i poklejonych rurek- to zapewne domyslasz sie dlaczego ;) (one same z siebie w tym miejscu nigdy nie pekaja)
    Co do klimy - jesli kompresor dziala po zalaczeniu klimy (warunek dobrze dzialajacy termometr temp zewnetrznej) sprawdz filterki pylkowe, napewno sa zawalone stad i cienki nawiew, kesli dalej bedzie za slobo sprawdz zaworki ogrzewania pewno sie nie zamykaja do konca i popuszczaja goraca wode do nagrzewnicy oslabiajac wydajnosc klimy- na dluzsza mete zakonczy sie to wymiana nagrzewnicy.
    Jesli chodzi o silnik i jego zastanawianie sie czy przekroczyc 2000 obrotow- sprawdz gumowy waz pomiedzy I-coolerem a turbina, no i przede wszystkim czy sam intercooler jest wporzadku.
    Na wolnych obrotach autko chodzi idealnie rowno? czy moze troche faluje? jak pokrecisz kierownica na postoju utrzymuje dalej te same obroty?- sprawdz i daj znac co sie dzieje :)

    KONIECZNIE kup i zamontuj tunel na chlodnice (chlodnica na moje oko jest z E34 wiec tunel z E34 powinien pasowac)- jego brak moze byc baaaardzo kosztowny

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    witam

    co do tego problemu z muleniem na 2 tys obrotow nagralem kilka filmikow.
    Do ich odtwarzania trzeba jednego z tych programow: QuickTime, MPlayer, VLC Player lub RealPlayer.

    Pierwszy filmik przedstawia jak auto redukuje, wtedy idzie jak nalezy, po chwili chce normalnie sie rozpedzac i nastepuje "mulenie"
    http://one.xthost.info/sdcdscsdhythyth/MOV00001.3GP

    Film nr 2 przedstawia mniej wiecej to samo. Widac jak sie rozpedzam (gaz ciagle prawie na maxa) obroty sie zatrzymuja ekonomizer tez zachowuje sie dziwnie, po jakims czasie nastepuje odmulenie i auto idzie jak nalezy.
    http://one.xthost.info/sdcdscsdhythyth/MOV00002.3GP

    Film nr 3 pokazuje jak obroty zachowują sie na postoju, stoja idealnie w miejscu, przy kreceniu kierownica strzalka takze nie drga ani troche
    http://one.xthost.info/sdcdscsdhythyth/MOV00003.3GP

    Film nr 4 nakrecilem przy odpalaniu cieplego silnika, akurat tutaj trwalo to dluzej niz zwykle. Dym przezroczysty, chociaz jak odpalilem rano to poszlo troche czarnego a zanim troche jakby gestego bialego dymu.
    http://one.xthost.info/sdcdscsdhythyth/MOV00005.3GP

    Kolejna sprawa to grzanie sie, tzn wracalem autem po zakupie 600km, nic sie nie dzialo temperatura idealne na srodku, nastepnie jak mozna zauwazyc na zdjeciu ktore dalem przepalily mi sie te rury, wtedy caly plyn wyciekl, ja zalozylem te gumy i wlałem zwykłą wodę (miałem pod ręką). OD tego czasu samochod po przejechaniu ok 40km grzeje sie, czy to mozliwe aby podczas tego przepalenia rur silnik uległ przegrzaniu? strzalka skoczyla na czerwone pole doslownie na 5 sekund, od razu sie zatrzymałem. Czy moze cos z termostatem lub jakas inna rzecz?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Nie może być wody w układzie chłodzenia, musi być płyn bo temperatury mogą wynosić ponad 100 stopni. Woda się gotuje i paruje, układ się zapowietrza i normalne, że będzie się grzał. W takich autach zalewanie wody do układu chłodzenia to zbrodnia.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    wielkie dzieki kolego, wiesz jak to jest jak sie jezdzilo kiedys polonezami i wlewało wode na lato. Wszystko bylo ok tutaj niestety tak nie jest ;D

    to jak z tymi obrotami macie jeszcze jakies pomysły?
    moze to byc ten nastawnik?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •