Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Uwaga na E38 730d z Poznania

  1. #1

    Uwaga na E38 730d z Poznania

    http://moto.allegro.pl/bmw-730d-peln...619912857.html

    Generalnie odradzam zbliżanie się do tego auta. Zdjęcia absolutnie nie pokazują wszystkiego. Poza uszkodzeniami widocznymi na zdjęciu (błotnik i zawieszenie), auto ma przerysowany (kluczem czy innym gwoździem) cały bok, z drugiej strony wyłazi rude na rantach drzwi i nadkolu. Do tego dziwnie wyglądające okolice podszybia, słupki i dach (śmierdzi jakąś przygodą w rowie- co się tak na prawdę stało, nie wiadomo, ale na pewno jest po przejściach), no i przednia szyba, która na pewno nie jest prawidłowo wklejona. Środek owszem, wyposażony całkiem przyjemnie. Z drobnostek: nie działa masaż kierowcy i pokrętło głośności przy ekranie. Sama tapicerka zmęczona, do tego pęknięcie na fotelu kierowcy. Wizualnie auto albo ma przejechane drugie tyle, albo po prostu w ostatnich latach ktoś nim jeździł, ale usilnie nie dokładał do niego ani złotówki. Generalnie warte jest może z 10tyś. Żeby przynajmniej z zewnątrz zaczęło jakoś wyglądać, trzeba by prysnąć hmm, no w sumie ze 3/4 elementów, więc lepiej już całe auto :] Zimówki są podobno aż 3 (4 poległa w kolizji), więc 2 trzeba by dokupić. Silnika, hamulców, zawiasu, układu kierowniczego i diagnostyki błędów nawet nie było sensu sprawdzać, bo w sam wygląd budy i wnętrza trzeba by wsadzić tyle kasy, że kupił by coś o wiele lepszego z rocznika 2000-2001. A spokojnie za +/- 4 tyś więcej można dostać o wiele zdrowsze 730d.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    kolejne e38 w cenie Golfa... Po co takie cos wklejac? Przeciez wiadomo, ze za taka kase to bedzie padaka. Nie rozumiem tego zdziwienia.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    kolejne e38 w cenie Golfa... Po co takie cos wklejac? Przeciez wiadomo, ze za taka kase to bedzie padaka. Nie rozumiem tego zdziwienia.
    Dobrze że napisał,po to jest ta strona.Nigdy nie jechałeś 1000km żeby po 30 sekundach oglądania super okazji wracać na pusto ?
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez artur677 Zobacz posta
    Nigdy nie jechałeś 1000km żeby po 30 sekundach oglądania super okazji wracać na pusto ?
    A Ty ciagle jeszcze wierzysz, ze zdarzaja sie "super okazje"? Jak ktos jedzie ogladac e38 z 99' za 15tys. zl i mysli, ze bedzie w chociazby przywoitym stanie, to jest, mowiac delikatnie, lekko oderwany od rzeczywistosci...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    teraz to mozesz jechac po samohod za 100k i tez bedzie muka , dlatego najlepiej dzwonic i mowic zeby ci zrobili zdjecia dokalne auta a nie w ciemno jechac, ja handluje e32 i w ciemno nie jezdze szkoda mojego czasu pieniedzy a co najwazniejsze nerwow jakie czlowiek traci jak jedzie do takiego "kowalskiego"

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    dokładnie, kupujesz e38 z 99r. za 14-15k to automatycznie w głowie powinna zapalać się lampka ---> ideał nie będzie ale za to wkład już tak...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    kolejne e38 w cenie Golfa... Po co takie cos wklejac? Przeciez wiadomo, ze za taka kase to bedzie padaka. Nie rozumiem tego zdziwienia.
    Nie masz ochoty, to nie czytaj i powstrzymaj się od komentarzy nic nie wnoszących do tematu.

    Otóż po to wklejać, żeby ktoś nie tracił czasu na jeżdżenie i oglądanie tego strupa. Nie każda E38 jest perfekcyjna, ale czasem trafiają się na allegro niezłe sztuki, wymagające lekkiego doinwestowania. Nie każdy ma 40k, żeby kupić perełkę. Niektórzy nawet wolą kupić taniej i zrobić samemu trochę rzeczy, bo przynajmniej wiadomo co się ma. Więc nie jestem zdziwiony, tylko zwyczajnie ostrzegam. Na szczęście miałem w PZN swojego człowieka, więc zaoszczędziłem sobie 1000km wycieczki. Po wstępnych ustaleniach miał być walnięty tylko ten błotnik i koło, potem się okazało że z drugiej strony wyłazi w kilku miejscach rude, jeszcze później że drugi bok jest przerysowany, no i że wnętrze też pozostawia sporo do życzenia. A to że szyba, dach i słupki były ruszone wyszło już przy oględzinach :] Gdyby auto było tylko do doczyszczenia i ogarnięcia tego błotnika z zawieszeniem (tak jak właściciel początkowo twierdził), to cena 15k była by całkiem rozsądna, zwłaszcza że ten rocznik z tym silnikiem chodzi w przedziale 17-23. Więc 15k + powiedzmy nawet 5 na ogarnięcie błotnika, zawiasu i kilku pierdół które wyjdą po zakupie dają normalną kwotę. Więc może jednak nie jestem tak bardzo oderwany od rzeczywistości tylko zwyczajnie to sobie policzyłem i wyszło mi, że gdyby stan przedstawiony przez właściciela pokrywał się z faktycznym, to warto by było dołożyć trochę grosza. Miałem już jedno E38, widziałem ich w życiu setki i uwierz mi, że w jakimś tam stopniu orientuję się w temacie. Za ile chłop miał wystawić auto po lekkiej kolizji? Za 25? 30? Nawet jak by dał 20, to nikt by do niego nie zadzwonił, bo za 20 można trafić ładną sztukę, tylko z gorszą opcją na pokładzie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    przecież sam opis na starcie : "Auto sprawne jezdne " świadczy o złym stanie do tego jak widze ogłoszenia i brak fotek ze środka albo 70 zdjęć i fotel kierowcy jakimś dziwnym trafem sie nie udało zrobić to o czym to świadczy ......... nieraz można się przejechać na zdjęciach ale tutaj widać że to trup i skarbonka ........... jak wyżej ktoś napisał o golfia jkbys kupił golfa w złym stanie to go doprowadzisz do stanu normalnego nie dużym kosztem ale e38 730d zapomni no i przebieg :-D wystarczy podjechac na serwis i z klucza odczytać to pewnie 250tyś to miała ale w 2004 a co do okazji to można kupić auto nie zmeczone za małą kasę naprawde ale musi to byc przypadek czego moja e38 750 jest dowodem dałem 2500 euro i jeden właściel bezwypadek i serwis do końca ale poł roku szukania bez spinki aż się trafiło

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Dobrze,że istnieje taki temat ,ale dla mnie jest bardzo dziwne ,że wogóle ktoś jedzie nawet 2 km oglądać takie 730d , już nie wspominam ,że ten ktoś miał kiedyś e38.

    Po fotkach widać ,że to szajs.

    JEY ,jak znajdziesz 730d sensowne za 25 tys to będziesz miał wieeeelkie szczęście ,nikt o zdrowych zmysłach taniej takiego auta nie sprzeda chociażby z jednego powodu ,że zawiecho do takiej e 38 to koszt około 4 tys o reszcie nie wspomnę ,więc jaka 730d za 15 tys ?

  10. #10
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Była już ta e38 jakiś czas temu na allegro i te same fotki były chyba z miesiąc lub dwa temu jakoś. Lepiej dołożyć jak mówi elvis i kupić pożądne auto.

Podobne wątki

  1. [e38] Witam Piotr z Poznania e38 750i
    Przez Johnny_Bravo w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 23:43
  2. Latająca E38 z Poznania
    Przez szpoper w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 08:42
  3. [e38] 740 z Poznania
    Przez Adam221 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 22:53
  4. UWAGA UWAGA! Ostrzeżenie przed przeszczepem anglika...
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 13:07
  5. [e38] 750i '96 Witam wszystkich na tym forum ( z poznania)
    Przez MAXO17 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •