Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: sklep spozywczy rozpoczecie działalności

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    sklep spozywczy rozpoczecie działalności

    Panie i Panowie pojawiła się możliwość założenia działalności a dokładnie otwarcie sklepu u mnie na wiosce, poprzedni najemca rezygnuje (miał podpisana umowę z firmą ABC a oni narzucają swoje warunki itd, ogólnie sklep duży a zero towaru i na dodatek drogo. W niedzielę będę znał wysokość czynszu, problem polega na tym skąd można uzyskać jakiś grosz na start namiary na hurtownie najlepiej z odroczoną płatnością itp. bez zbędnych komentarzy proszę.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Z tego co wiem to kasę mozna dostać z Gminy . Jeżeli jeszcze wykarzesz ,że jeszcze stworzysz stanowisko pracy to jeszcze lepiej - dodatkowa kasa będzie. Koncesje na alkohol jeszcze będziesz musiał zrobić . Co do hurtowni - nie pomogę :(

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Kolego życze powodzenia w biznesie. Jrśli chodzi o towar na termin w dzisiejszych czasach dla poczśtkujących lub dopiero po otworzeniu działalności niemożliwe, ciężko jest dostać dzisiaj na termin nawet po jakiejś tam współpracy. Pierwsze kilka razy hurtownie zawsze dają za gotówke. Raczej będziesz musiał troche siana włożyc, jakaś mała hurtownia napewno po pewnym czasie da coś na termin, ale to nie dużo. Może pomyśl o jakiejs franczyźnie. Może nie żabka ale coś ala, wiem że abc teraz udeza nawet w malutkie punkty, wtedy odejdzie zmartwienie o siano na towar.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    to już jakiś trop, odnośnie hurtowni to czy spożywcze itp wymagają płatności od ręki czy dają ileś dni? wiadomo początki są trudne.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Tak jak wspomniałem na pierwszy raz nie dostaniesz nigdzie na termin, naprawde. Takie reguły rynku, za dużo wyłudzeń.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    babka miała właśnie podpisana umowę z ABC i powiem szczerze zero towaru a sklep naprawdę duży, nie wiem może jej się nie chciało, zatrudniała dwie dziewczyny na umowę zlecenie 800 pln na rękę. Jedną zwolniła bo coś tam.... i zamiast niej sama przyjeżdżała do sklepu klilka km codziennie, brak podjazdu dla wózków wykluczał klientów z małymi dziećmi.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1 Zobacz posta
    Tak jak wspomniałem na pierwszy raz nie dostaniesz nigdzie na termin, naprawde. Takie reguły rynku, za dużo wyłudzeń.
    domyślam się tego niestety.

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Nikt nie da nikomu towaru na ładne oczy przy 1 czy 2-3 zakupie - prosze nie rozsmieszać userów :D takie rzeczy tylko w ...

    Poza tym franczyza wymaga kolego mandrax1 nie tylko gotówki na wejście ( zależy od sieci i franczyzodawcy) ale może to być np 15 tys a może być 550 tys zł, poza tym lokal trzeba mieć i co miesięczna opłate do firmy dającej nam pomysł i towar - więc lekko nie ma a jak widze rodzinabmw szuka wszelkich możliwych sposobów na zarobek i nie dysponuje kwotami 40 -70 tys na wejscie we franczyze.

    Przed otwarciem jakiegokolwiek biznesu potrzebny jest biznes plan i analiza SWOT - bo otwieranie czegokolwiek na pałe to lekka destrukcja :D

    Pomysłów na biznes są miliony i jak za każdym razem będziesz chciał o jakiś zapytac to miej nas panie w opiece :D
    może stworzymy grupe tzw biznes i tam wszelkie pomysły bedziemy zamieszczali żeby nie dublowac tematów i nie pisac po całym forum?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    nawet malutki sklep na wsi to podstawa alkohol i papierosy a tu musisz mieś z 15 tys na start na wyżej wymienione koszta a gdzie reszta ???? prowadzenie dzialnosci dla jednej osoby + czynsz +zus + ksiegowa + media + opał i inne min 4000 pln lub wiecej bo jeszcze auto i paliwo a musisz zapierdalać do kilku hurtowni bo niema jednej uniwersalnej i najtanszej (przy zalozeniu ze wlasciel firmy nie ma wynagrodzenia )a bedąc malym sklep i jeszcze biorąc towar na kreche bedziesz dużo płacić w hurtowni i teraz prosta matematyka aby wyjsć na zero musisz przy marzy 20 % -25 % sprzedać (7 dni w tygodniu ) na jakies 100 000 pln aby wyjsc na maly zysk wiec 3000 pln dziennie a na wiosce moze koło 10go bedziesz mial wiecej ale po 2 tyg po 10tym bedzie branie na kreske wiec interes opłacalny średnio lepiej isc na etat zapłacą zus i 1800 na łapke i zero stresu ....... ale powodzenia w szukaniau drogi w biznesie ....miałem tez sklep na wsi i zamknełem bo kasa nie specjalana a pracy kupa

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Nikt nie da nikomu towaru na ładne oczy przy 1 czy 2-3 zakupie - prosze nie rozsmieszać userów :D takie rzeczy tylko w ...

    Poza tym franczyza wymaga kolego mandrax1 nie tylko gotówki na wejście ( zależy od sieci i franczyzodawcy) ale może to być np 15 tys a może być 550 tys zł, poza tym lokal trzeba mieć i co miesięczna opłate do firmy dającej nam pomysł i towar - więc lekko nie ma a jak widze rodzinabmw szuka wszelkich możliwych sposobów na zarobek i nie dysponuje kwotami 40 -70 tys na wejscie we franczyze.

    Przed otwarciem jakiegokolwiek biznesu potrzebny jest biznes plan i analiza SWOT - bo otwieranie czegokolwiek na pałe to lekka destrukcja :D

    Pomysłów na biznes są miliony i jak za każdym razem będziesz chciał o jakiś zapytac to miej nas panie w opiece :D
    może stworzymy grupe tzw biznes i tam wszelkie pomysły bedziemy zamieszczali żeby nie dublowac tematów i nie pisac po całym forum?
    przeczytaj mój 1 post i zamknij jadaczkę skoro nie masz nic konkretnego do dodania w temacie. i teksty typu mandrax1, SWOT zachowaj dla siebie, próbuje coś osiągnąć, mi nikt na tacy nie podał firmy lub kasy na nią, skoro pisanie na takie czy inne tematy jest zabronione na forum to zamknijcie temat
    Ostatnio edytowane przez rodzinabmw ; 14-09-2012 o 20:43

Podobne wątki

  1. zegarki BMW poszukiwany sklep
    Przez rodzinabmw w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 18:41
  2. [opony] Sklep z tanimi oponami....
    Przez 7ka w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •