Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Polerowanie przednich reflektorow przedlift

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malpa_tg
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    142
    BMW
    740i
    Skąd
    Tarnowskie Góry

    Polerowanie przednich reflektorow przedlift

    Witam, mam pytanie odnosnie polerowania przednich kloszy z przedliftow, jakim skutecznym sposobem osiagne oczekiwany efekt ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Nie myślałeś o tym żeby w forumowym sklepie kupić po prostu nowe klosze? Warto, tym bardziej że cena nie zabija.

  3. #3
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Różnica między poliftem a przedliftem jet taka że w polifcie są klosze z tworzywa i nie ma większego problemu je wypolerować domowym sposobem. W przedlifcie masz klosze szklane, a to jak myślę jest już większy problem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Tak jak piszą, w e38 przed liftem klosze sa szklane. Przerabialem temat polerowania szkla i preparaty dostępne na allegro mogly najwyzej wypolerowac ryski na szkielku od zegarka a nie uderzenia od kamykow na reflektorze. Wiec najlepszym wyjsciem bylby zakup nowych szkiel, nie sa drogie. Dodatkowo u mnie oprocz porysowanych szkiel byl jeszcze brud po wewnetrznej stronie reflektora, ktory co ciekawe byl jedynie na szkle, natomiast soczewki i odblysnik byly sterylnie czyste i w sekunde po wyjeciu zaczely lapac pylki kurzu z powietrza. U mnie lampy zaczely sie parowac niemilosiernie po tym zabiegu chociaz skladalem je w suchym pomieszczeniu przy grzejniku, elementy byly wygrzane, wszystko wydawalo sie spasowane idealnie a jednak parowaly sie nad ranem i wieczorem oraz bezposrednio po umyciu auta. Okropnosc.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Parowaly bo nie wymieniles uszczelek .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    szklo poleruje sie Tlenkiem ceru, ale poleruje sie tylko drobne ryski ,zmatowienia, a nie ze ktos chce polerka zjechac 0,2 mm szkla, bo na to nie ma szans, ubytki mozna wypelnic specjalna masa tzw. szklem w plynie, badz poprostu twardym bezbarwnym klejem , ale to nie ma sensu, wiecej zachodu niz to warte wiec i pozostaje jedynie wymiana :-)

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    a pewnie że jest szkła są tanie ale do wersji z xenonem już nie bardzo szlifowałem szkła na zero rzepami diamentowymi do obróbki granitu wyszły jak z salonu operacja zajeła z 4 godziny z tym że pracuje z tymi narzędziami całe życie i mam ich pod dostatkiem jednym słowem //POLAK POTRAFI//

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=8015

    Tu z innego forum jak gość wypolerował szklane reflektory i nawet fajnie to wyszło. Mój kolega polerował szklane lampy w hondzie tylko taką maszyną do polerowania auta i tez wyszło bardzo fajnie
    kosaaro

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,239
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kosaaro, tam przecież są plastikowe klosze. Nawet jest to napisane w tej relacji...

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Malpa ,polerowanie jest bez sensu ,klosze z BOSCHA są po mniej więcej 105 zł sztuka. Jak chcesz to PW.
    Uszczelko moga być stare jeśli się je odpowiednio zdemontuje ,bo często są zgrzane ze szkłem i wystarczy je wymyć i posmarowac wazeliną i nic nie zaparuje :)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 17:47
  2. Polerowanie szkieł lamp przednich w e32
    Przez Marecki7er w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 10:35
  3. Zmiana przednich reflektorow i kierunkowskazow - FACELIFT !
    Przez Sebek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 21:11
  4. spryskiwacze reflektorow
    Przez lukaskwiat w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 16:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •