Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nie można wyjąc kluczyka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze

    Nie można wyjąc kluczyka

    Hej mam taki problem po przełaczeniu dżwigni na P nie pali mi sie lampka [przy skrzyni biegów], w zwiazku z tym nie moge wyjąc kluczyka , miał już ktos z was tkai problem ciekawe czy tylko przepaliła sie żarówka i sama wymiana ,wydaje mi sie że było by to za łatwe żeby było możliwe podejrzewam że bedzie trzeba głebiej siegnąc do kieszeni.jutro sprawdze a prostej drodze czy po przełaczeniu na P biegł wszedł i czy trzyma .
    Ostatnio edytowane przez bolo88pl ; 11-09-2012 o 13:15

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    Tak wymień żarówkę i wyjdzie kluczyk .................. Co raz lepsze tematy ludzie tu publikuja choć ostatni o polisie dla dzieci fachowca od koparki króluje jetem kilka lat na 7er.com i tak sie zastanawiam czy moj niemiecki jest taki słaby czy niemcy maja inne problemy na forum ale pewnie zaraz naskoczy na mnie pare osób że jestem poczatkujacy i sie nie znam ........... Choc te forum obserwuje od 2 lat

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Obserwujesz od 2 lat i jeszcze się nie nauczyłeś, że pisząc o dupie marynie nic nie wnosisz do tematu ani nie pomagasz koledze w ogarnięciu problemu...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    Widze nie tak odebrałes to co chciałe przekazać ............. Powiem wprost takie tematy to dla mnie tematy śmieci i tyle pewnie się nie znam i .... Byłem na wakacjach w niemcach nad morzem połnocnym i niemiec mówi do mnie że jest na 7er.com i się pyta czy mamy w polsce tez takie forum i z duma mu odparłęm że mamy ............ Zarejestrowałem się .... Poczytałem i rece mi opadły ...... Przepraszam wszystkich których tu obrażam ale mam mieszane uczucia ......... I tyle
    Ostatnio edytowane przez bemka ; 10-09-2012 o 21:33

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Temat jak najbardziej serio,także nie wiem w czym problem,kolega nie zadał pytania typu "gdy palę gumę to opony się zużywają czy nie ? ",sprawdź kabel "interlock" idący od dźwigni zmiany biegu do stacyjki,możliwe,że się zerwał.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Cytat Zamieszczone przez bemka Zobacz posta
    Tak wymień żarówkę i wyjdzie kluczyk .................. Co raz lepsze tematy ludzie tu publikuja choć ostatni o polisie dla dzieci fachowca od koparki króluje jetem kilka lat na 7er.com i tak sie zastanawiam czy moj niemiecki jest taki słaby czy niemcy maja inne problemy na forum ale pewnie zaraz naskoczy na mnie pare osób że jestem poczatkujacy i sie nie znam ........... Choc te forum obserwuje od 2 lat
    dzieki za profesjonalne podejście do tematu...... od siebie dodam że na desce rozdzielczej pozycja wchodzi i czuc że bieg załapuje, a jesli chodzi o żarówke to chyba wystepuje z całym elementem bo od dołu nic nie widac zeby była możliwośc wymiany czego kolwiek

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    A nie ma tam linki która łączy lewarek biegów ze stacyjką? Może jest problem z dźwignią zmiany biegów.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    kolego bemka, po pierwsze to zauważyłem że uwielbiasz kropki, a po drugie to jest forum i służy do zadawania pytań, może cię rozczaruje ale na innych forach też ludzie zadają pytania, a kolega bolo88 właśnie je zadał, więc nie wiem z czym masz problem, być może na niemieckich forach wszyscy wszystko wiedzą i nie zadają pytań ale my jesteśmy tylko polakami

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a więc masz typowy problem z interlockiem w mechanizmie włączania biegów, który jest opisany tu : (pewno wypierpapierzył się magnes ;) )
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...03&hg=25&fg=20

    a po co jest i jak działa interlock jest napisane TU:

    http://www.bmw.com/com/en/insights/t...interlock.html
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 12-09-2012 o 23:25

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Bez urazy ale shiftlock to blokada przełączania lewarka i nie ma nic wspólnego z wyjmowaniem kluczyka i lampką. To zwykły elektromagnes. Jak na liczniku wyświetla się prawidłowo pozycja lewarka to może być problem właśnie w podświetlaniu panelu przy lewarku.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 13-09-2012 o 07:42
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. Nie można przekręcić stacyjki
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 19:38
  2. S EDC - nie można włączyć
    Przez Saillupus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 18:14
  3. Nie można otworzyć dzwi
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 19:09
  4. [elektryka] Nie można zamknąć z kluczyka przyciskiem
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 09:56
  5. nie rozpoznaje kluczyka pilne
    Przez kojaker w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •