Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: hmm z jakim silnikiem kupic e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    9
    BMW
    bmw e38
    Skąd
    wloclawek

    hmm z jakim silnikiem kupic e38

    Witam wszystkich z racji tego ze jestem bardzo slaby w komputerowych i forumowych poszukiwaniach zakladam temat tutaj
    bylo wiele BMW w moim zyciu lecz w koncu doroslem do kupna tej jedynej i niepowtarzalnej serii tylko teraz jest pytanie z jakim silnikiem
    oczywiscie bedzie to e38 lecz zastanawiam sie nad silnikiem 3.5 i 4.4 tylko nie wiem na który sie zdecydowac nie znam silnkiow V8 bmw nie wiem nic o ich wadach i zaletach pewnie zaboli to kazdego ale bede chcial zagazowac te autko z racji nasszych cen paliw i tu tez nasówa sie pyatnie jaki gaz bylby najlepszy do tych silnikow bardzo przepraszam jezeli jestem entym forumowiczem który zaklada podobny temat jezeli jest to problem prosze usunac posta
    z góry bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    109
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    3.5 i 4.4 to ten sam silnik M62, ja bym polecal 4.4 poniewaz koszty serwisu sa identyczne, pali minimalnie wiecej a jest sporo mocniejszy w razie czego ;)
    Oczywiscie jesli jednak sie trafi do kupienia ladna 735i to nie ma co wybrzydzac i brac 735i.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    142
    BMW
    jakieś tam jest :)
    Skąd
    Warszawa
    Wez tez pod uwage silnik V12 - duzo osob sie go boi, ale jednak jesli sie o niego dba, moze byc tanszy w utrzymaniu od jednostki 4,4 - chyba, ze kupisz 4,4 bez vanosa, wtedy silnik jest malo awaryjny (wiem cos o tym) a nowsze m62 jak sie czyta forum jednak troszke lubia sie psuc, ale jak sie dba, wiadomo - bedzie wszystko OK no i jesli kupisz zadbanego... co do instalacji gazwoej nie ma nic tutaj zlego, dobra instalacja sekwencyjna to koszt do v8 mysle ze okolo 3-4tyś zł (oczywiscie nie ma zadnej roznicy czy jedziesz na benzynie czy gazie) co do instalacji jedne z lepszych o chyba BRC oraz stag....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    only 4,4 ewentualnie 5,4 3,5 to za mało do banana na twarzy w e-38

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    9
    BMW
    bmw e38
    Skąd
    wloclawek
    apropo tych silnikow bez wanosa 4.4 do jakiego roku wychodzily bo ja mysle o autku cos powyzej 99roku a jesli juz ten m62b44 to na co patrzec
    a v12 no troche strach haha to juz jest kosmosik troszke dla mnie max co mialem to e36 z 2.8 pod maska

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja bym bral 728 po lifcie z vanosem . 7 to nie wyscigowka a 2.8 fajnie odpycha auto . Koszta servisu r6 nie porownywalnie mniejsze niz v8 a i spalanie mniejsze .

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    9
    BMW
    bmw e38
    Skąd
    wloclawek
    Spalanie i tak bedzie auto w gazie wiec nie razie mnie spalanie na poziomie 15-20 litrow a na co patrzec przy v8 i ktora wybrac dodam ze jestem w anglii i autko bedzie tu kupywane i nie wiecej mialo jak 100 tys mil czyli okolo 160 tys kilometrow

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    on miał e-36 328 a Ty mu proponujesz ten silnik w 7er cvięższym o 4ookg ??? będzie miał wrażenie że się popsuł ten samochód po 2,8 w 3er to 4,4 zapewni ci dopiero te same osiągi

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    142
    BMW
    jakieś tam jest :)
    Skąd
    Warszawa
    silniki m62 4,4 bez vanosa z tego co mi wiadomo to rok 97, 98... po lifcie jesli chcesz kupic to vanos juz bedzie, ale jak bedzie zadbane autko nie ma czego sie bac tylko brac i cieszyc sie uzytkowaniem :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    9
    BMW
    bmw e38
    Skąd
    wloclawek
    wiadomo ze bede sie staral wybrac autko serwisowane itd no 2.8 w 7er nie ma takiej opcji nie chodzi mi o jakies wrazenie super szybkiej fury raczej stawiam na komfor no i zeby sie autko przyzwoicie odpychalo no i dziwek v8 to zawsze v8
    a na co patrzec tak szczególnie przy v8 sa jakies takie szczególne rzeczy jakies takie inne niz przy zedowej r6

Podobne wątki

  1. [E38] Witam/Chciałbym kupic e38
    Przez bladyatl w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 20:56
  2. Halogeny renowacja? hmm...
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 16:30
  3. [audio/video] Hmm. Jak to zrobić ?
    Przez BMW750i w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 09:32
  4. [ pozostale] Chce kupic E38
    Przez Aru89 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •