Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Odłączenie NIVO w e32 750i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    Odłączenie NIVO w e32 750i

    Znalazłem tylko tematy dotyczące montażu/naprawy nivo, w moim przypadku musze je odłączyć i zamontować zwykłe amortyzatory, powód: 2 amortyzatory lają, nie działa poziomowanie, auto troche stało na trawniku i wszystkie rurki są tak zardzewiałe że nie nadają sie do niczego.

    Auto to e32 750i, z góry dzięki za podpowiedzi
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #2
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Oto co trzeba zrobić:
    1. Wymieniasz amory na zwykłe
    2. Przewody zasilające idące od pompy wspomagania odkręcasz od regulatora i je łączysz ze sobą gdyż obieg płynu musi być cały czas
    3. Reszta przewodów i gruszki dowolnie albo je usuwasz albo zostawiasz gdyż będą już zbędne
    4. Trzeba jeszcze zrobić zworkę w kostce pod siedzeniem tylnej kanapy. Kostka ta ma przewody idące od regulatora przy prawym tylnym wachaczu. Jest to niezbędne gdyż będzie sie cały czas pojawiał na zegarach komunikat o uszkodzeniu systemu poziomowania auta co jest strasznie denerwujące podczas jazdy.



    I to by było na tyle.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    najgorsze co można zrobić to odłączyć nivo wymień amory i ciesz się jazda tak dpa Ci siądzię i będziesz żałował wiem, przerabiałem

  4. #4
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    OK masz rację kolego Zdzira 850I, ale sprawa została postawiona jasno ze nie chodzi tylko o wymianę amorków, bo cała reszta przewodów jest mocno skorodowana. Chciawszy je wymienić na nowe po cenach ASO to wyjdzie jakieś około 1000 zł, dodatkowo 1200 zł za gruszki jeśli są już zużyte. Same amortyzatory to jakieś 350 zł od sztuki regeneracja w Nagengast. W każdym bądź razie Lord Łukasz zrobi jak uważa. Ja podałem tylko gotowe rozwiązanie :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, podpowiedź Czarka jest ok, ale jest jeden wyjątek. Jeżeli mocno skorodowane masz przewody od nivo i regulator wysokości, to narażasz się na sytuację, że jak podniesiesz wajchę na regulatorze na pozycję minimalną i zrobisz tylko obieg powrotny, to olej i tak krąży tam i z powrotem po starych przewodach.

    Są dwie szkoły, albo rozbierasz pompę wspomagania i usuwasz dwa tłoczki z sekcji nivo, tutaj jest potrzebne trochę kombinacji, trzeba wyjąć te zaślepki z krzyżykiem na pompie. Najlepiej nawiercić, nagwintować i wyprasować.

    Druga szkoła to dorobić przewód od pompy z sekcji nivo (to ta pierwsza od czoła pompy) do zbiornika wyrównawczego i pominąć przepływ do regulatora i z powrotem. I tak jeżeli regulator ustawi się maksymalnie w dół, olej wraca do zbiornika z prawe dolnej strony, podpowiedź jest taka, że ciśnienie nie jest duże i można się pokusić na gumowym przewodzie i opaskach.

    A jeśli chodzi o przeróbkę to oczywiście poduszka amortyzatora wraz ze sprężyną też jest do wymiany. Jeszcze jedną kwestią polecam się zająć, otóż jak jest nivo, to nie ma regulacji zasięgu świateł. Zatem jak je wyrzucisz, a wsiądzie parę osób na tył to nie masz już świateł.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    2. Przewody zasilające idące od pompy wspomagania odkręcasz od regulatora i je łączysz ze sobą gdyż obieg płynu musi być cały czas



    masz na myśli ten regulator po lewej stronie pod maską obok zbiorniczka od płynu wsp. ?


    Co do pozostałych spraw to jak by to było moje auto zreaktywował bym nivo, w jednym mi sie juz udało ale wiem jakie to są koszty.... znajomy zdecydował że chce zrobić zwykłe amory więc mimo zalet nivo tak musze zrobić, dupa nie będzie siedzieć bo wymyślił sobie czerwone sprężyny na przód więc będzie równo.
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Lord Lukasz Zobacz posta
    2. Przewody zasilające idące od pompy wspomagania odkręcasz od regulatora i je łączysz ze sobą gdyż obieg płynu musi być cały czas



    masz na myśli ten regulator po lewej stronie pod maską obok zbiorniczka od płynu wsp. ?


    Co do pozostałych spraw to jak by to było moje auto zreaktywował bym nivo, w jednym mi sie juz udało ale wiem jakie to są koszty.... znajomy zdecydował że chce zrobić zwykłe amory więc mimo zalet nivo tak musze zrobić, dupa nie będzie siedzieć bo wymyślił sobie czerwone sprężyny na przód więc będzie równo.
    Ale mi chodzi o to, żebyś tych przewodów nie łączył przy regulatorze, ponieważ wtedy masz obieg oleju przez całe auto po starych przewodach, tam i powrót, a tego chyba chcieliście uniknąć? Możesz uzyskać to samo podpinając wyjście z NIVO z pompy od razu do zbiornika wyrównawczego oleju wspomagania, z nivo dochodzi z prawej strony na dole zbiornika.
    Ten regulator obok zbiornika nie ma nic wspólnego z NIVO, tam dochodzi wysokie ciśnienie z pompy i rozchodzi się na przekładnię oraz do pompy hamulcowej i gruszki wspomagania siły hamowania.

    Jeżeli nie wymienisz sprężyn po nivo to auto siądzie tak że jak zatankujesz do pełna to siądzie na tłumiku, nie można zostawić starych sprężyn, zresztą w manualu bentleya jest to wyraźnie napisane.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 09-09-2012 o 18:56
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Jeżeli nie wymienisz sprężyn po nivo to auto siądzie tak że jak zatankujesz do pełna to siądzie na tłumiku, nie można zostawić starych sprężyn, zresztą w manualu bentleya jest to wyraźnie napisane.
    Nawet bez tankowania do pełna nie bedzie sie dało tym jeździć, jaką wysokość uzyska tył dowie sie zaraz po tym jak zejdzie ciśnienie z układu.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Jeszcze jedną kwestią polecam się zająć, otóż jak jest nivo, to nie ma regulacji zasięgu świateł.
    Bartek jesteś WIELKI!!! Przecież to jest takie oczywiste a ja zawsze się zastanawiałem dlaczego u mnie nie ma tego systemu i w jaki sposób fabryczny xenon miał system samopoziomowania. A tu proszę za wszystko odpowiada NIVO. Po prostu genialnie. Echhh człowiek całe życie się uczy...... 7er ciągle mnie zaskakuje :-) Podobnie jak ostatnie w Sandomingo dzięki koledze Kaliber odkryliśmy jak podgrzać sobie zamek kierowcy w drzwiach w zimę:-) :-) ;-) Niby prosta sprawa a założę się że nie każdy wie jak to zrobić :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  10. #10
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Podobnie jak ostatnie w Sandomingo dzięki koledze Kaliber odkryliśmy jak podgrzać sobie zamek kierowcy w drzwiach w zimę
    To ja poproszę o tę info bo chyba mnie przy tej rozmowie nie było :)

    Sorki za OT
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Odłączenie akumulatora
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 13:53
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 11:41
  3. Tarcze i klocki hamulcowe z E32 750i do E38 750i
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •